Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2658 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oglumu Okulda dövmüsler

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Oglumu Okulda dövmüsler

oglum 5.sinifta ondan büyük siniftan cocuk dövmüs ve kolu incilmis ne yapa bilirim yardiminiza ve bilgilerinize ihtiyacim var.

2. Sponsor Reklam
    Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Selam Arkadasım ilk başta Geçmiş olsun
    bu konu Hakkında bir çok fikir oluşabilir ama bunların içinde en sağlıklı olanını uygulayabilmek.
    1. Rahatsızsa gidip rapor alın
    2. Oğlunuzla açık şekilde nedenini tam olarak öğrenin ve bunun bilgisi altında yapacaklarınızda
    nedenini bilerek hareket etmiş olursunuz.
    3. Çocuğunuzla konuştuktan sonra raporla beraber öğretmeniyle bir görüşme yapın ve durum hakkında bilgilerini öğrenin ve bilgisi yoksa bilgilendirin, gerekirse okul Müdürü ile irtibat a geçin durumuna göre değerlendirin döven çocuğun bunu tekrar yaptığında uzaklaştırma cezası alabileceğini dile getirin ve Ailesinin de uyarılmasını sağlayın..
    4. Okulda imkanınız varsa okulda arada bir gidip alıp orda olduğunuzun varlığını his ettirip oğlunuza arkasında olduğunuzu ve korkmaması gerektiğini sağlayın.. birşey yapılmadığında bu gibi durumda oğlunuzun okula isteksiz yAda korkarak gitmesine neden olabilir..

bu durumda ama kalkıp gidip diğer çocukla konuşup muhattap almayın gerekirse Ailesiyle görüşürsünüz ve bu süre içinde sinirlenmedene hareket edin..

O yaslarda çocuklar arasında çok olur ama birşey yapılmadığı taktirde oğlunuzun üzerinde daha çok baskı olacaktır..

saygilar

4. 11 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Kicket digiturkey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    16
    6 mesaja 28 teşekkür aldı
    Merhaba yukarıdaki tavsiyelere kesinlikle katılıyorum onu asla yanlız bırakmayın eğer yanlız oldugunu hisisederse kendini korumak için okulda kötü insanlar ile arkadaş olacaktır çok zor bir süreç ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Onların çocuk olduğunu unutmadan hareket ederseniz çok iyi olur. İlk önce onunla iletişim kurup kavganın nedenini ögrenin sonra gerekli ise karşı tarafa yukarıdaki doğrular ile ögretmenleri ile iletişime geçin. Saygılarımla

6. digiturkey üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tessekürler usta tavsiyelerin icin birde Yine sorum olacak raporla polise gidip sikayette bulunsam olurmu?

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Alıntı Catlak50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tessekürler usta tavsiyelerin icin birde Yine sorum olacak raporla polise gidip sikayette bulunsam olurmu?
    Ilk Etapta Polisi katmasaniz daha iyi olur ama almis oldugunuz raporu evinizde mutlaka saklayin.
    ikinci sefer insallah olmaz diyelim sahsen olursa elinizde büyük delil olur.

9. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    36
    9 mesaja 12 teşekkür aldı
    Polislik bisey degil bu abi. Itisme kakisma icin polis kolunu kipirdatmaz, zaten onlarin sorumluluk alanina girmez. Okulda muhatap olacagin kisi, sinif ögretmeni. Aradan vakit gecmeden bildirmelisin. Rapora bile ihtiyacin yok bence...
    Oglunu döven cocuga gereken cezayi okul verir. Bu cocugun ilk vukuati degilse zaten müdüre kadar gider.

11. enes1987 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    kardes, gecen hafta benim kizi bir cocuk dövmüs... Daha dogrusu karnina yumruk atmis, sapkasini alip üzerine kücük tuvaletini yapmis... Kizim 2. sinifta, yumruk atan cocuk 4. sinifta... Sebebi ise kiskanclik...

Hemen ertesi gün okula gittim, sinif ögretmenine durumu izah edip onunla birlikte okul müdürüne gittim... Hemen cocugun sinif ögretmeni ile birlikte o cocugu cagirdi...

Okul müdürü onlar gelirken bana, benim güzel bir sekilde cocuk ile konusmami istedi, bu sekilde daha etkili oluyor dedi... Bende cocukla onlarin önünde kibar bir sekilde konustum... Aradan gecen bir haftada kizimin yanina dahi yaklasmamis...

Ancak Cuma günü kizim bana bu sefer Derya diye baska bir Türk kizina vurdugunu ve ceketine büyük tuvaletini yaptigini söyledi... Kiz okulda tenefüsdeyken cikip kosarak evine gitmis, bizim Türk babasi galayana gelip okulu bir birine katmis... Cocugun ailesi, polis filan gelmis... Baya olaylar olmus. Sonuc olarak cocugun benim kizimda dahil simdiye kadar 6-7 Türk kizlarina bu sekilde davranmis oldugu ortaya cikmis. Bundan dolayi ailesi 1 hafta okula göndermeyecekmis...

Lafin kisasi, ögretmen ve müdür ile hic vakit kaybetmeden konus! Ve o cocuklada onlarin önünde mutlaka tatli/sert konus... Cocugunun sahipsiz olmadigini anlarsa uzak duracaktir... Kaba kuvvet sakina kullanma ve emin ol polislik bir olay degil daha dogrusu bu yasta bir cocuga polisin yapabilecegi birsey yok!!!

13. 2 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Bu döven cocuk alman mi?

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    selam öncelik ile gecmis olsun,bir kac yil evvel benim oglumada okula yakin yerdeki bir kac alman cocugu musallat olmustu, hep öglen okulunda yolunu kesip bir seyler söylemisler,bende bir gün isde izin aldim ve öglen okuluna oglumu gönderdim bende bir kac metre arkasindan yürüdüm benim ba
    basi oldugumu bilmiyordu,yine ciktilar bende hemen ne oluyor bakalim sen kimsin dediklerinde oglum baba deyince, cocuklara eger bir defa daha görür veya duyarsam sizin yasinizdaki ogullarimi buraya gönderir gerekeni onlar yapar dedim.Bir daha musallat olamadilar.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu döven cocuk alman mi?
    Usta yapanda türkmüs

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Tahmin ettiydim zaten

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    gesims olsun

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    kardes, sonuc nedir?

Tecrübeli Üye mr_koc_ac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilgisayarimdan
    Ettiği Teşekkür
    350
    99 mesaja 148 teşekkür aldı
    Büyük gecmis olsun. Böyle durumlarda evlatlarimizin arkasinda durup, onlarin yalniz olmadiklarini onlara hissettirmek lazim. Hatta erkek cocugunuzu mümkün oldugu kadar kücük yastan gittiginiz yerlere yaninizda götürün. Cocuk evde bilgisayar/konsol karsisinda pisiriklasir. Onlarla arkadas gibi olmaya caba gösterin. Kavga herzaman son cözümdür. Ama böylesi olasi durumlarda, onlarla konusun korkmasinlar. Bir rakibin olasi zayif noktalarini onlara anlatin. Onlara kendini koruma sekilleri gösterin. Cocuklar malesef bu konularda yetiskinlerden cok daha acimasiz. Bizler enazindan birsey yapmadan düsünüyoruz basta. Ama onlar karsidakinin piskolojisinin ne hale geleceginden habersiz hareket ediyorlar. Yanlis anlasilmasin, cocugunuza siddet ögretin demiyorum. Ama kimseden korkmamasini ve kendine yapilan siddete/mobbinge sessiz kalmamasini onlara ögretin.

21. mr_koc_ac üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)