"Öyle bir sey deme haklari yok dilekcedede tarihler arasi diye belirtiyor,ise baslama tarihinden sonra yazmaniz halinde bazi memurlar cazip olmayan tarihlere borclanma yaptiriyor."

"Ben öyle yazmak istemiyorum, böyle yazmak istiyorum" dedim. Hayir böyle yazin diyor, yine tekrarliyorum yine ayni cevap. Papagan gibi tekrarliyor..
Alabildigim tek cevap "orasina bakma, sen 1500TL kadar alacaksin zaten." Üstelesen uyuz olacak, sabretmek zorundasin. Ben formularimi aldim, disari ciktim. Baskalarina sorayim dedim. Cevap: "öyle diyorsa öyle yazacaksin" Soruna cevap alamiyorsun sadece ne yapman gerektigini söylüyorlar. Bende huylandim... SSK calisani toplam 6 kisi ile görüstüm. Kimisi hemen emekli olursun diyor, kimisi beklersin diyor. Adamlarin haberi yok....
Ben 08.09.81 öncesi ise girmisligimden dolayi (65 dogumluyum) 50 Yas 3600 le hemen emekli olabiliyorum. Bunu ögrendim internetten okuyarak.

18 yas sonrasi 83-99 arasi borclanmam lazim. Ben gün,ay,sene vererek 11. bölümü 83-99 diye dolduruyorum. Kadin bana "bunu sil 83 yaz arkasini acik birak" diyor. Hatta tipexle sildi 99 yazdigim yeri. Anlamadim ki ne istiyor. Aklima tek gelen mantikli sey su: 90-99 arasi en iyi maas baglaniyorsa bunlar mümkün oldugunca 80li senelere mi kaymak istiyorlar.? O yüzden asil sorum olan asagidaki soruyu yönelttim sizlere:
"99 dan ÖNCEKI DÖNEMLER en iyi maas getirir" den tam olarak ne anlamamiz gerekiyor? Bu iyi dönem sadece 99 dan 90a kadar olan 10 sene mi yoksa 99 dan önceki mesela 80li senelerde mi ayni sekilde iyi? Acaba bunu bilen var mi? Cünki eger maasta bir sey farketmiyorsa memuru düsman edecegime onun istedigi gibi yazarim..
Eylül 2000 de Alman vatandasi oldum, ondan sonraki dönemleri zaten borclanamiyorum.
SSK da 4a 22 gün calismisligim var 2016 da

Kendimi cok düzgün ifade edemedim, kusura bakmayin ama sanirim anlasiliyor derdim.