Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2701 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bireysel Emeklilik hakkinda bilgi

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    487
    115 mesaja 290 teşekkür aldı
    ben BESe 08/2014 girdim ve devam ediyorum. BESe katilmami cazip kilan Devlet katkisinin % 25, elimde TL olmasiydi,
    56 yasimi 10 yilda tamamlamis olarak Devlet katkinin tamamini hak etmek ve % 5 stopaj vergi kesinti olmasi.
    elimde TL olmasa euro bozdurup BES yaparmiydim? bilemiyorum,
    cünkü TL döviz karsisinda deger kaybetme riski yüksek oldugundan yillik FON getirileri kur ve enflasyon kaybini koruyamaya bilir iyi hesap etmek gerekiyor.
    Kurumlarin portföyünde bir cok cesit fon iceriyor ve senede 6 defa fon degisikligi yapma imkani var.
    fon degisikligi piyasanin durumuna göre zamanlama iyi olursa yillik getiri yüksek olur ama iyi takip etmek gerekiyor.

BES hakkinda Internetde arastirirsaniz genelde negativ paylasimlari görürsünüz.
    sebebi BES pazarlayan kurumlar tam detayli anlatmadiklarindan ve fazla bilgileri olmamasi
    ve ayni anda yatirimcilarinda uzun süre portföyleriyle ilgilenmesinden kaynaklaniyor.
    bana göre Tasarrufun kötüsü yoktur, bu az olur cok olur önemli olan iytiyac fazlasinin bir kismini biriktirmek.

01.01.2017 de sistemde bazi degisiklikler olacak.

BES hakkinda sorulariniza en dogru cevabi buradan Emeklilik gözetim merkezinden ala bilirsiniz.
    Konu feza tarafından (31 Aralık 2016 Saat 02:59 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)