Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2670 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Audi A4 Akü Sorunu

Kicket ANKARALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    333
    128 mesaja 273 teşekkür aldı

Audi A4 Akü Sorunu

Selamün aleyküm arkadaşlar
    Benim arabanın akü sorunu vardı 2 defa akü aldım sorun devam etti adac tan gelen görevli arabadaki cd caların orjinal olup olmadığını sordu direk orjinal değil dedim sonradan taktığımı söyledim neyse araba 1 gün çalışmasa akü boşalıyor ve çalışmıyordu en son o görevlinin dediği aklımıza geldi arkadaşta olabilir cd çaları söktü ve 1 gün çalıştırmadım ertesi gün denedim tek seferde çalıştı
    Sorum şu şimdi cd çaları nasıl yapmalıyım ki akü ile hiç alakası kalmasın araba çalışmadığı zaman arkadaş kontrol etti kontak kablosu yokmuş yok mudur bir çözümü cd çalar olmazsa olmuyor

Kışın ortaya çıktı bu sorun yazın problem yoktu

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    944
    23 mesaja 65 teşekkür aldı
    Slm ilaki vardır bir geschalteter Plus onu sen yada arkadaşın tekrar kontrol etsin CD çalar kontak kapalıyken çalışıyormu CD bağlantı semasinda bir dauerplus var birde geschalteter Plus olması lazım genelde senin bahsettiğin problem o iki kabloyu karıştırdığında meydana çıkıyor

4. Ayyaz27 üyemize teşekkür edenler:

Üye deniz04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    almanya
    Ettiği Teşekkür
    47
    32 mesaja 77 teşekkür aldı
    arkadasim oto elektirikcisi ne gideceksin cd calarini aküye degil auto kontak anahtarina baglatacaksin kontak anahtarini kapattiginda kapanacak sekilde baglatacaksin

6. deniz04 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    333
    Alıntı Ayyaz27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm ilaki vardır bir geschalteter Plus onu sen yada arkadaşın tekrar kontrol etsin CD çalar kontak kapalıyken çalışıyormu CD bağlantı semasinda bir dauerplus var birde geschalteter Plus olması lazım genelde senin bahsettiğin problem o iki kabloyu karıştırdığında meydana çıkıyor
    Arkadaşım taktı kontak kapalı iken de çalışıyordu kontak kablosu yok demişti takarken o yüzden direk akü bağlantılı taktı

Ettiği Teşekkür
    333
    Alıntı deniz04 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim oto elektirikcisi ne gideceksin cd calarini aküye degil auto kontak anahtarina baglatacaksin kontak anahtarini kapattiginda kapanacak sekilde baglatacaksin
    Türkiye gibi değil ki elektrikçiyi araki bulasın kardeşim

Nereden
    almanya
    Ettiği Teşekkür
    47
    cd calarin marka modelini yazarsan baglanti semasi icin yardimci olmaya calisalim arkadasim birde audi a 4 modelini

10. deniz04 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    333
    audi a4 2001 8E2,B6 130 ps kardeşim
    mutlaka orjinali mi olması gerek yoksa bağlarken bir yerdemi hata yaptık anlamadım yanlış baglantıda aküde sorun yaratırmı

Nereden
    almanya
    Ettiği Teşekkür
    47
    Alıntı ANKARALI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    audi a4 2001 8E2,B6 130 ps kardeşim
    mutlaka orjinali mi olması gerek yoksa bağlarken bir yerdemi hata yaptık anlamadım yanlış baglantıda aküde sorun yaratırmı
    Cd calarin marka ve modeli de lazim arkadasim..

13. deniz04 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    944
    23 mesaja 65 teşekkür aldı
    Kardeşim ben uğraşıyorum oto elektrikle olması lazım
    Kontak düz baglandiysa normal akünün bitmesi geschalteter Plus über Zündung yoksa bi Zigaretten anzunderin plusunu alabilir bir sorun çıkmaz oda 10A

15. 2 kişi Ayyaz27 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Benim arabanın akü sorunu vardı 2 defa akü aldım sorun devam etti adac tan gelen görevli arabadaki cd caların orjinal olup olmadığını sordu direk orjinal değil dedim sonradan taktığımı söyledim neyse araba 1 gün çalışmasa akü boşalıyor ve çalışmıyordu en son o görevlinin dediği aklımıza geldi arkadaşta olabilir cd çaları söktü ve 1 gün çalıştırmadım ertesi gün denedim tek seferde çalıştı
    Sorum şu şimdi cd çaları nasıl yapmalıyım ki akü ile hiç alakası kalmasın araba çalışmadığı zaman arkadaş kontrol etti kontak kablosu yokmuş yok mudur bir çözümü cd çalar olmazsa olmuyor

ANKARALI,sorununuz aküden kaynaklanan hata degil,sizin cd calarin yanlis baglanmasindan kaynaklaniyor,siz kontak anahtarini cikartsanizda cd calar akim cekiyor yapmaniz,arabanin kontak anahtarini kapatin anahtari cekin,prüflampe ile kontrol edin + olan kabloya cd calarin dauerplus (+12 volt) kablosunu (genelde kirmizi olur) baglayin,kontak anahtarini takin kontagi acin kontakla calisan (+12 v) plusa cd calarda schaltplus (zündschlossplus) +12 volt kablosunu baglayin,kontagi acin cd calarinizi radyoda veya cdyi calistirin sonra kontagi kapatin cd calariniz kapanacaktir sonra kontagi acin radyo veya cd biraktiginiz yerden baslarsa yapmis oldugunuz is dogrudur

17. 2 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    333
    Alıntı Ayyaz27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben uğraşıyorum oto elektrikle olması lazım
    Kontak düz baglandiysa normal akünün bitmesi geschalteter Plus über Zündung yoksa bi Zigaretten anzunderin plusunu alabilir bir sorun çıkmaz oda 10A
    kontak kablosunu bulamadı arkadaş düz bağladı kardeş valla anlamadım gitti
    Teybi çıkartınca akü de problem kalmadı

Ettiği Teşekkür
    333
    Allah hepinizden razı olsun arkadaşlar yardımsever ve ilgi gösterdiğiniz için

Ettiği Teşekkür
    333
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ANKARALI,sorununuz aküden kaynaklanan hata degil,sizin cd calarin yanlis baglanmasindan kaynaklaniyor,siz kontak anahtarini cikartsanizda cd calar akim cekiyor yapmaniz,arabanin kontak anahtarini kapatin anahtari cekin,prüflampe ile kontrol edin + olan kabloya cd calarin dauerplus (+12 volt) kablosunu (genelde kirmizi olur) baglayin,kontak anahtarini takin kontagi acin kontakla calisan (+12 v) plusa cd calarda schaltplus (zündschlossplus) +12 volt kablosunu baglayin,kontagi acin cd calarinizi radyoda veya cdyi calistirin sonra kontagi kapatin cd calariniz kapanacaktir sonra kontagi acin radyo veya cd biraktiginiz yerden baslarsa yapmis oldugunuz is dogrudur

Takan arkadaş kontak kablosu yok dedi normal bağladı teyyibi kışında başladı akü sorunu

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Takan arkadaş kontak kablosu yok dedi normal bağladı teyyibi kışında başladı akü sorunu
    ANKARALI,elektrikten anlayan bir arkadasla yapin kontak kablosu vardir,nasil yapacaginizi anlattim akü bitirme sorununda biter.

22. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    333
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ANKARALI,elektrikten anlayan bir arkadasla yapin kontak kablosu vardir,nasil yapacaginizi anlattim akü bitirme sorununda biter.
    bakalım Karadeniz kardeş anlayan birini bulursam yazdıklarını da gösteririm çok saolasın

Tecrübeli Üye memocum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    261
    53 mesaja 118 teşekkür aldı

Benimde Mercedes Arabamda 3-4 yildir ayni sorun vardi, Tipki senin anlattigin gibi sorunum vardi ve yazini okuyup eski teyibi söküp orjinal teyibi takinca sorun düzeldi araba calisiyor normal sekilde araya bir gün girse bile artik sorun yok, Sagolasin Allah razi olsun kardesim, yazdigin yazi sayesinde hatayi tespit edebildik ve cözdük,

Bir tesekkür edeyim dedim,
    Konu memocum tarafından (01 Ocak 2017 Saat 18:03 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    333
    Aynen arkadaşım nihayet akü derdinden kurtulduk

26. ANKARALI üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)