Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2645 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede yaşayıp Almanyadan ev alıp kiraya vermek

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Türkiyede yaşayıp Almanyadan ev alıp kiraya vermek

Merhaba dostlar;

Türkiyede olupda almanyadan ev alabiliyoruz. Bunu biliyorum. ben türkiyede olduğumdan merak ettiğim bu evin vergisini işlerini güçlerini takip edecek benim yerime bütün işleri yapacak
    ev büroları varmıdır. Önerdiğiniz bir firma varmıdır.? Dolandırıcı olmayan.! Birde gerçi eyaletler arası farklılıklar gösterebilir ama aşağı yukarı evin vergileri ne kadardır. Ev büroları aşağı yukarı ne kadar ücret alırlar. Aklımda ki, bir ev alıp kiraya vermek.
    Yardımlarınız ve açıklamalarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Konu TakiP tarafından (30 Aralık 2016 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Türkce klavye kullandigina göre Türkiyede yasiyorsun(Dolandiricilik olayindan bahsettigine göre Almancida degilsin )
    Türkiyede yasayan burda ev alabirmi bilmiyorum
    varsayalim ala biliyorsun
    Ev olayinda o islerle ilgilenecek firmalar var
    Diger konularda bilgim yok

Diger Arkadaslar yazar
    Konu clon tarafından (30 Aralık 2016 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    dolandirici olayi burda zor cunku hersey kontrol altinda ve sen ev alirsan avukatin olucak senin yerine avukat ilgilenecek algisi vergisi baya tuzlu olur turkiyedeki gibi ben hallederim diyemessin zamaninda vergin odenecek almanyada adam oldurmek yedi sene vergi yapmamak 16 yildan basliyor baya tuzlu olur kendin burda olmadigindan orasi bozulur burasi bakim ister avukat direk olarak firmaya yaptirir hep para aldigin kiradan fazla kiraciya masraf edersin kar amacli giriseceksen ben senin yerinde olsam hic almam.

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    almanya'da, eger evin kredi borcu yoksa,aldigin kiranin 30% devlete vergi verirsin,
    kendin Türkiyede,ev burda olacaksa, evi alacagin yerden hausverwalter bulacaksin, tek daire ile ilgilenen zor bulursun,nerden ev alacaksin? Frankfurt civarinda aylik 30-50€ hausverwalter alir,tek daire oldugu icin.
    dairenin vergisi,betriebkosten icine girer, yani icinde oturan kiraci öder, dairenin fazla vergisi olmaz,senelik 300€ civaridir.
    Anadoluda güzel bir atasözü vardir," El, Elin öküzünü, ıslık çalarak arar" derler, sen Türkiyede, kiralik ev almanyada, bence sana bir yarar saglamaz,aksine para kaybedersin,alacagin kira,aradaki hauswervalter-kiracinin masrafi olursa,tamirciye filan gider,sen zarara girersin.
    benim 4 tane kiralik dairem var,kendimde ayni binada oturuyorum, ben Türkiyede olsam,kesinlikle düzenim dönmez diye düsünüyorum.
    maddi olarakda cazip degil, benim oturdugum yerde 3 odali bir daire 130-150 bin euro. kiraya vereceksen zaten enaz 3 odali daire olmasi lazim.bu daireden yaklasik 650€ kira alirsin, bu paradan 200€ finanzamt alir, 50-100€ aradaki araciya verirsin,evine baksin-ilgilensin diye, sana 350€ para kalir.
    Türkiyede,150bin euro verip daire veya dükkan alsan, cok daha fazla kira alirsin.hemde Türkiyede emlak fiyatlari daha cok artiyor.
    neden almanyada daire almak istiyorsun?bizim göremedigimiz,bilmedigimiz kazanclarimi var?

Yeni Üye Digiati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    Almanyanin hangi bölgesinden EV almak istiyorusnuz ,,benim EV sahibimin Bielefeld ,Hamburg ve Berlinde Hausverwaltung Bürolari var,EV yapip satiyor kiraliyor ,,istersniz Tel nr yollarim Dil sorun olmaz Türk calisanlari var,,

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Açıklamalarınız için teşekkürler. Türkiye de yaşadığımı mesajımın başında da belirtmiştim.
    Evet söylediklerinizde haklısınız. Lakin her ay masraf çıkaran tamiri bir birtürlü bitmeyen bir daire almakta pek mantıksızlık olur. Ben buradayım ev orada olsa da evle ilgilenebilecek yakın derecede tanıdıklarım var. Benim sadece aklıma geldi ve bu konu hakkında fikir edinmeye çalışıyorum. Peki finanzamt bu vergi ücreti her ay mı alır ki kira bedelinden düşmüşsünüz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı TakiP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıklamalarınız için teşekkürler. Türkiye de yaşadığımı mesajımın başında da belirtmiştim.
    Evet söylediklerinizde haklısınız. Lakin her ay masraf çıkaran tamiri bir birtürlü bitmeyen bir daire almakta pek mantıksızlık olur. Ben buradayım ev orada olsa da evle ilgilenebilecek yakın derecede tanıdıklarım var. Benim sadece aklıma geldi ve bu konu hakkında fikir edinmeye çalışıyorum. Peki finanzamt bu vergi ücreti her ay mı alır ki kira bedelinden düşmüşsünüz.
    kardes kisa ve öz TR de yasayiptan burdan ev alip kiraya vermenin zerre mantigi yok MATEMATIKSEL olarak baska durumlar varsa senin acindan onu bilmem.

150 bin euroya daire alsan sana aylik 500 euro temiz birakmaz bütün iviri ziviri vss düstükten sonra TR de 150 bin euro 550 bin yapar iki daire alsan 700 den kiraya versen 1400 yapar üstelik TR de senin dairen her sene pahalinanir Almanyada enflasyon yok burda fiyat yükselmez hesabini iyi yap derim

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    finanzamt, vergi dairesidir. kira bir gelirdir, kiradan gelir vergisi alir.
    daire kirasini aylik hesapladim,onun icin aylik miktari yazdim,ama senden kiranin 30% gelir vergisi olarak alirlar
    almanyada vergi denklestirmesi senelik yapilir, sen kiracidan kirani alirsin, vergi dairesine aldigin kira miktarini bildirince,senden parayi isterler

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    takip arkadasim sen bu fikire nasil geldin bilmiyorum ama bahsi gecen ev yada daire senin basina maddi manevi buyuk dertler acar kesinlikle bunu sana garanti edebilirim adamlar kendileri malinin basindayken algisiyla vergisiyle bas edemiyorlar sen kiradan buyuk seyler kazanacagini hayal ediyorsun tahminimce ama bu yanlis sana bu meseleyi kimler anlattiysa cok yanlis anlatmis burda ne ev almak o kadar basit nede aldiktan sonra ugrasmak basit basin cok agrir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Derdim kar zararından ziyade sistemi öğrenmekti. ev büroları ne kadar alır filan vs.. Az çok fikir edindim. Teşekkür ederim.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    ev bürolari ortalama 1 daire icin 30 Euro aliyor

http://www.top-hausverwalter.de/preise.html

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    bosver sen paran varsa türkiyeden iki dükkan al kiraya ver daha cok kar yaparsin uzakdan davulun sesi hos gelirmis derler sen dinle bizi burdaki arkadaslari parani bosa harcama türkiyede degerlendir almanyada yasamayipda almanyada ev almanin akla uygun mantigi yok

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)