Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2665 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mercedes W208 SRS ve Airbag OFF hatasi silmek,

Tecrübeli Üye memocum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    260
    53 mesaja 118 teşekkür aldı

Question Mercedes W208 SRS ve Airbag OFF hatasi silmek,

Selamlar degerli Dostlar,

Benim ´99 model Mercedes W208 arabamin (sadece kis aylari olmak üzere) Batterie bitme sorunu vardi, Hergün arabayi calistirmayinca araya bir gün girince araba calismiyordu ve hep starthilfe gerekiyordu, Ama Akümde henüz bir senelik ama yinede akümü bozuk yada Dinamomu bozuk diye is yerinde araba isinden anladigini söyleyen bir Türk arkadas araba calisirken akü baslarini söküp test etti böylece anlasilir dedi hangisi bozuk ama akü baslarini sökünce araba calismaya devam edince dedi Dinamo degil aküde sorun var, Neyse bu sorunu halettik sorun Orjinal olmayan baglattimiz teyibin direk aküye bagli olmasindanmis aküyü o bitiriyormus kontaga bagli olmadigindan, Halbuki HIFI de baglatmistik onlarda olmasi gibi baglayamaislar demekki sorun ondan cikiyormus, Orjinal kendi teyibi geri takinca bu sorun düzeldi fakat yukarida bahsettigim islem sonrasi tabloda SRS lambasi yandi, Suan bu lamba belli bir süre sönük belli süre yanip duruyor ama ayni anda Orta bölümdeki Airbag OFF lambasida hep yanik sekilde duruyor, laptopla tamirhanede fehlerlöchen yaptirdim fakat yinede silinmiyor ve geri geliyor bu iki hata, Acaba bilgisi tecrübesi fikri olan arkadaslar varmidir? varsa eger bilgilerini paylasirlarsa sevinirm,

Simdiden tesekkürler,
    Konu memocum tarafından (03 Ocak 2017 Saat 16:56 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Ettiği Teşekkür
    260
    Sanirim aramizda konu hakkinda bilgisi/tecrübesi olan arkadaslar yok,

Tekrar tsk, Arkadaslar herkese kolay gelsin,

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Valla kardeş mercedes ı bilmiyorum ama honda da SRS problemi ni çözmek icin aşağıdaki linke tıklayıp öğrenebilirsin. Hem yazılı hem video şeklinde...

http://www.maxrev.de/how-to-srs-fehl...en-t206584.htm
    Konu Putkiran tarafından (03 Ocak 2017 Saat 16:50 ) değiştirilmiştir.

5. Putkiran üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    260
    Alıntı Putkiran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla kardeş mercedes ı bilmiyorum ama honda da SRS problemi ni çözmek icin aşağıdaki linke tıklayıp öğrenebilirsin. Hem yazılı hem video şeklinde...

http://www.maxrev.de/how-to-srs-fehl...en-t206584.htm
    Anladim kardesim cok sagolasin, Allah razi olsun,

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Elimden gelen bu kardeş. Benim honda nin lambayı açık unuttuk Akü bitmiş. Überbrücken yaptım SRS yanmaya başladı. Honda larda Akü takviyesi yapıldığında böyle olabiliyormuş. Belki mercedes te aynıdır. Kolay gelsin

8. Putkiran üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    selam

senin o arabadan anlayan arkadasa söyle calisan aracda akünün kutup baslari sökülmez lichtmaschiene veya diger steuergerätlerin bozulmasina yol acabilir , srs seitenairbaglambasini sadece mercedese uygun bir cihaz ile agrizayi silebilirsin , tabbiki agriza yoksa söndürülebilir yoksa hemen geri gelir o zaman agrizanin tesbit edilip giderilmesi lagzim.

Ettiği Teşekkür
    260
    Alıntı Kayasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam

senin o arabadan anlayan arkadasa söyle calisan aracda akünün kutup baslari sökülmez lichtmaschiene veya diger steuergerätlerin bozulmasina yol acabilir , srs seitenairbaglambasini sadece mercedese uygun bir cihaz ile agrizayi silebilirsin , tabbiki agriza yoksa söndürülebilir yoksa hemen geri gelir o zaman agrizanin tesbit edilip giderilmesi lagzim.
    Ne bilim kardes anliyorum dedi anlamadigini bilsem benimde aklima gelirmi calisan arabadan akü baslarini sökmek, Sayesinde ariza 1 ken 2 oldu var iste böyle herseyi bildigini sanip insanin basina dert acan birileri her zaman yer yerde 1 tane mutlaka cikiyor,

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    yakinlarinda bir yerde yokmu bilgisayari olan bir tamirhane, veya freie werkstatt bosch servisi de olabilir önce fehler auslesen sonra silme eger bir agriza yok ise steuergerät de agrizayi silince düzelir

12. Kayasan üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    156
    33 mesaja 62 teşekkür aldı
    arkadasim bende de ayni sorun vardi tamirhaneye gittik 25 euro istiyorlardi bende adac uyesiyim adac telefon actim acik acik soyledim boyle hata var diye gelin bir baksin diye adam geldi sildi vede gitti

bence öyle yapman daha uygun olur
    saygilar

14. scamt üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    260
    Arkadaslar sagolun var olun katkilariniz icin,

yukaridada yazdigim gibi bir werksatt 20€ istedi hata okumak ve silmek icin verdim parayi dedim yeterki hata silinsin, Ama hata silme islemi sonucsuz kaldi, silince hata hep tekrar geri geldi, Yinede gecen gün adac cagirmistim araba aküsü bosaldigi icin calismiyor diye, O arada rica´da ettim laptopla fehlersuchen ve llöchen yapabilirmisiniz diye adam bakti benim araba 99 model oldugu icin yuvarlak baslikli kablo gerekiyordu adamdaki kablo kafasi dikdörtgen olandi adaptör yok dedi o yüzden adac´yede sildirmeyi deneyemedik maalesef, simdilik hersey ters gidiyor, Aynen "insanın bir kere ters gitmeye görsün işi muhallebi yerken kırılır dişi" hesabi bu aralar durum bu sekilde, bakalim isler ne zaman düzelmeye baslayacak,

Saygilar,

Ettiği Teşekkür
    260
    Alıntı scamt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim bende de ayni sorun vardi tamirhaneye gittik 25 euro istiyorlardi bende adac uyesiyim adac telefon actim acik acik soyledim boyle hata var diye gelin bir baksin diye adam geldi sildi vede gitti

bence öyle yapman daha uygun olur
    saygilar
    Bisey soracagim hocam, Sendeki hata ne sekilde ortaya cikmisti acaba, Aynen benim durum gibimi yoksa kendi kendimemi tabloda belirivermisti hata lambalari acaba?

Tsk,

Üye
    Ettiği Teşekkür
    156
    33 mesaja 62 teşekkür aldı
    Alıntı memocum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bisey soracagim hocam, Sendeki hata ne sekilde ortaya cikmisti acaba, Aynen benim durum gibimi yoksa kendi kendimemi tabloda belirivermisti hata lambalari acaba?

Tsk,
    bendeki hata lenkradverligrelung bozulmustu lenkrad komplet sokmustuk vede airbag leri takmadan kontak actik ordan gelmisti.. ama sizdeki sorun baska demek..
    koltuk altindaki steckerlar dan gelebilir ama gercekten sizin nerden geliyor bilgim yok ..

srs hatasi bende eski arabam c180 komprosor 2003 modeldi hata geldi. srs hatasi battarie problemi bildigim kadari ile.. spannung az geldiginde airbag vede srs calistaramayacagindan yandigini dusunuyorum.. bence siz battarie bir ölcdurun 14.5 volt ve civari ise iyi 10 volt den dusukse demek size yeni akku lazim diyebilirim.
    baska da görmeden birsey denemez heralde.
    gecmis olsun

18. scamt üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    260
    Alıntı scamt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendeki hata lenkradverligrelung bozulmustu lenkrad komplet sokmustuk vede airbag leri takmadan kontak actik ordan gelmisti.. ama sizdeki sorun baska demek..
    koltuk altindaki steckerlar dan gelebilir ama gercekten sizin nerden geliyor bilgim yok ..

srs hatasi bende eski arabam c180 komprosor 2003 modeldi hata geldi. srs hatasi battarie problemi bildigim kadari ile.. spannung az geldiginde airbag vede srs calistaramayacagindan yandigini dusunuyorum.. bence siz battarie bir ölcdurun 14.5 volt ve civari ise iyi 10 volt den dusukse demek size yeni akku lazim diyebilirim.
    baska da görmeden birsey denemez heralde.
    gecmis olsun
    Tsk usta Allah razi Olsun Paylasim ve yararli bilgi icin,

Saygilar,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler