Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2643 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni kimlik karti (chipli) hakkinda bilgi lazim

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı

Yeni kimlik karti (chipli) hakkinda bilgi lazim

Merhaba Arkadaslar,

bilidigi üzere Türkiye'de yeni kimlik kartlari dagitilmaya baslandi. Peki Almanya'dan nasil ve ne zaman yenileyebilecegiz nüfus cüzdanlarini -> chipli kimlik kartlarini?

Müracaatlar basladi mi?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    daha bir açıklama yok

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Tamam, tesekkürler.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Frankfurt konsolosluguna sordum. Aslinda Internette randevu almadan gidip temin edilebiliyor diyolardi. Kadin konsolosta daha uygulamanin gelmedigini ve alt yapinin olmadigini soyledi. Yani yeni Chip kartini su an trden temin edebiliyosunuz.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı EYOZGAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Frankfurt konsolosluguna sordum. Aslinda Internette randevu almadan gidip temin edilebiliyor diyolardi. Kadin konsolosta daha uygulamanin gelmedigini ve alt yapinin olmadigini soyledi. Yani yeni Chip kartini su an trden temin edebiliyosunuz.
    aynen ..kimlikler konsoluklarda basılacakmış

ama gerekli alt yapının ne zaman geleceği belli değil

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Slm, ben Türkiyede cikarttirayim dedim,adres istediler yani ankaraya gönderiyorlarmis ve uzun sürüyormus bende kisa zamanda dönmem gerkiyor idi almanyadan yaptirin dediler randevu aldim gittim Münster konsolosluguna ama malesef islemler daha henüz baslamamis su an mümkün degil.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Zamanın da alınmayan kimlikler imha ediliyor

Ve yeniden başvuru gerekiyor

O yüzden Türkiye den çıkartmaya çalışmayın

Yeni Üye Cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaslar ben buyil cikarttim Türkiyeden esimle cocugun iki hafta sürdü benim üc haftaya gecti ama yeni kimlikler geldi izinin basinda basvuru yapinca yetisiyor yetismese bile sizin belirlediginiz kisi sizin yerinize alabilyor kimlikleri

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    sormasi ayiptir chipsiz giris cikis yapilamiyormu? bu acele niye?daha piyasaya bile surulmemis bir seyin pesinden kosmak niye? hadi aldik acil ne ise yariyor? bugune kadar chiplerlemi giris cikis yapildi? hemen alsak ne ise yariyor yayginlasip tamamen gumrukler bu uygulamaya gectigi andan itibaren alsak nasil olur? konu cok tuhafima gitti bazi arkadaslarin daha sinemada oynayan filmin dvd si cikmadimi daha demesi gibi bu konu.

11. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye aed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    4 mesaja 12 teşekkür aldı
    Eylül ayında evlendim 2 hafta kadar sonra e-devletten kontrol ettim evliliğim sisteme işlenmiş. Dedim gideyim şu kimliği değiştireyim. Bir gittim ana baba günü. Dedim hayırdır ? Dediler bedava çipli kimlik var (ironi yapıyorum). Dedim kardeşim zorunlu mu ? Dediler yok mevcut kimlikler 10 yıl daha kullanılacak. Dedim evlendim, o zaman çipli alacaksın ama önce internetten randevu (istanbul için böyle, ufak yerler randevusuzda olabiliyor). Dedim bu insanlar hayırdır ? Adam birşeyler söyledi yazmak ayıp olur. İlk ben aldım, bende çipli kimlik var vs. kafasındalar ya dedim memlekette bu kadar işsiz var mı arkadaş ? Yer İstanbul > Ümraniye. Ara ara gittiğim yer. Yok öyle bir kalabalık.

Sonra randevu aldım nasip, kısmet ya (benimde amacım Almanya'ya gelmeden bütün kağıt/kürek işlerini çözmek konsolosluk vs. uğraşmak istemiyorum maksat o) o güne cenazemiz oldu. Randevuyu iptal ettim. Derken vize geldi. Üstüne düşmedim, düşmeyide düşünmüyorum. Gümrükten giriş, çıkış pasaport ile. Çipli kimliğin yok diye kimse gönül koymuyor.

Böyle olunca Ali'nin kimlik Veliye, 7 günde gelmesi gereken kimlik 1 ayda gelmeye başladı. O yüzden bu konuda acele etmenizi hiiiç tavsiye etmiyorum.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Hep benim islerim aksi gider sanirdim benden daha cok varmis megersem :-) kücük bir karadeniz kasabasinda nufus memurunun esimin biyometrik resmiyle alakali ariza cikartmasi yeni resim cektirmek zorunda kalmamiz haricinde kayda deger sorun yasamadan hallettik, benimki bir hafta sonra esimin 10 gün cocugumunki iki hafta sonra ayri ayri gelmesine biraz sasirsamda sonucta iki hafta icinde hepsi geldi.
    Ilk bende olsun herkese hava atarim edasiyla degil konsolosluk kapilarinda ugrasmamak icin yaptim,insanlarimizda neden bu sekil önyargi olusur pek anlam veremiyorum sanirim cogunluk kendinden örnek aliyor olmali :-)

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya,Hollanda
    Ettiği Teşekkür
    30
    68 mesaja 215 teşekkür aldı
    Ben geçen ay izine gittiğimde müracaat ettim, kimlik yedi gün içerisinde elime ulaştı.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    88 mesaja 732 teşekkür aldı
    izne gittim haziran sonu 3 haftaligina gittikten 2 gün sonra yenikimlik icin basvurdum esim ile beraber iznin bitimine 1 gün kala sms geldi kimliginiz3 gün sonra hazir diye posta ile Tr deki adrese gelemk üzere maalesef yetisemedim ama kardesim sagolsun iadeli taahütlü yolladi 1 hafta sonra elime gecti topu topu 4 haftada elimize gecti.....

16. ido44 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye aed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    4 mesaja 12 teşekkür aldı
    Önyargı değil gerçeğin kendisi. E-kimlikten İstanbul için 2 aydan önce randevu alırsanız şanslısınız (İstanbul diyorum zira ikamet, yaşadığım yer). Sorduğunuzda memurlar; insanların merak ve ilk bende olsun edası ile geldiğini söyleyecektir biz de sorduk bu cevabı aldık. Ben gibi değiştirmesi gereken, kimliği kaybolan, konsolosluk ile uğraşmak istemeyende arada kaynıyor. Şimdi daha iyi anladık sanırım. Yani herkes yaaa ilk ben de olsun diye gitmiyor. Ondan alınganlık yapmasın kimse lütfen.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Agustos ayinin basinda ( 2017 ) izine gittim.
    Yaptigim ilk is nüfus dairesine giderek gerekli basvuruyu yapmak oldu.
    Tahmini 4 ile 6 hafta arasi sürer dedi memur basta.
    Yurtdisindan geldigimi ve ay sonunda mutlaka elimde olmasi gerektigini söyleyince , özel not yazarim dedi.

18 gün icinde postaya geldiginin haberini aldim. Gittim hic sorunsuz kimligimi teslim aldim.

Tavsiyem uzun süreli izine giderseniz Türkiye´de yaptirin ve özellikle belirtin Yurtdisinda yasadiginizi.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı nazimdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Agustos ayinin basinda ( 2017 ) izine gittim.
    Yaptigim ilk is nüfus dairesine giderek gerekli basvuruyu yapmak oldu.
    Tahmini 4 ile 6 hafta arasi sürer dedi memur basta.
    Yurtdisindan geldigimi ve ay sonunda mutlaka elimde olmasi gerektigini söyleyince , özel not yazarim dedi.

18 gün icinde postaya geldiginin haberini aldim. Gittim hic sorunsuz kimligimi teslim aldim.

Tavsiyem uzun süreli izine giderseniz Türkiye´de yaptirin ve özellikle belirtin Yurtdisinda yasadiginizi.
    Extra bildirmeye gerek yok zaten bildirsende bir yararı yoktu
    artık teslimat süresi bir haftaya düştü

Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    21 mesaja 31 teşekkür aldı
    bende izinde muracaat ettim 7 gun icinde geldi eskiyide almadilar

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Yurtdisinda yasiyor olmanin sürede bir avantaj saglayacagini düsünerek yanilip yaniltmayalim, ayni gün 3 kisi icin basvurdum sirasiyla 1 - 2 - 3. hafta teker teker elime gecti. Kendinizin yani sira alma yetkisi olan bir ikinci kisinin ismini daha verebiliyorsunuz cokta fazla sikinti strese gerek yok zaten eskiside iptal olmuyor.

Üye
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    738
    8 mesaja 16 teşekkür aldı
    Ben Stuttgart konsolosluguna sordum.
    Aldigim cevap: Yurtdışında yeni “ Kimlik Kartları “ verilmeye başlanmamıştır. Mevcut nüfus cüzdanları 2020 yılına kadar geçerlidir.

En iyi dileklerimizle,
    T.C. BAŞKONSOLOSLUĞU, Stuttgart

23. 2 kişi üsküdar üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye acemi iste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,091
    43 mesaja 117 teşekkür aldı
    benim de izinde nüfus cüzdani lazim oldu süresi dolmus yeni cikartman lazim dediler bende gittim muracaat ettim 4 ile 6 hafta sürebilir bende tamam dedim. 1 hafta sonra kimlik geldi
    Konu acemi iste tarafından (10 Ekim 2017 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)