Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2641 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aile birleşimi olarak Almanya ya geldim. Dil kursuna yazdılar sonrası ne olacak?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı

Aile birleşimi olarak Almanya ya geldim. Dil kursuna yazdılar sonrası ne olacak?

Merhabalar

Aile birleşimi olarak (çocukların üzerinden) almanyaya geldim. TR den 3 aylık vize aldım. Burda yabancılar polisinden de 1 yıl oturum izni aldım.
    Ben Tr den emekliyim. Çocuklar alman vatandaşı eşim tr vatandaşı. Eşim çalışıyor. Çocuklar okuyor. Bana bir yıl almanca kursu yazdılar. Şimdi kursa gideceğim. Bu kurs sonucu sınavı geçemezsem oturum iznimi uzatmayacaklar mı?

2. Sponsor Reklam
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    uzatirlar arkadasim.. kendini sIkIntIya/telasa sokma..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    süre bitince yeni bir kursa daha gönderirler

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    http://www.bamf.de/SharedDocs/Anlage...ublicationFile

bu linkden bi şeyler buldum okudum. Biraz masraflı olacak anlaşılan
    saati 1.95 euro diyor. 600 saatlik kursda başarılı olamazsan paranın yarısı iade edilmez ve 300 saatlir bir kursa daha gönderilir diyor.
    Diyelim hepsinden başarısız oldum. Hep bir yıllık mı uzatacaklar.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    b1 senden mecburen istiyorlar, ikinci olarak b1 alamazsan süresiz oturumu vermeleri gecikecek ve devamli 1 sene 1 sene vize vercekler sana, b1 alman ve entegrasyon kursunu bitirmen sart, son olarakda kac yasindasiniz ?

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Arkadasim aile birlesimiyle almanyaya geldiysen buraya yerlesicek gibisin, ozaman dilinide ögrenmen gerekiyor. Gayret et caba göster ögren yararini devamli görürsün.

Tecrübeli Üye Tanyel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Marburg
    Ettiği Teşekkür
    86
    46 mesaja 167 teşekkür aldı
    1 sene iyi bir süre, ben 3 yada 6 ay uzattiklarini biliyorum.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    b1 senden mecburen istiyorlar, ikinci olarak b1 alamazsan süresiz oturumu vermeleri gecikecek ve devamli 1 sene 1 sene vize vercekler sana, b1 alman ve entegrasyon kursunu bitirmen sart, son olarakda kac yasindasiniz ?
    44 yaş.

Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim aile birlesimiyle almanyaya geldiysen buraya yerlesicek gibisin, ozaman dilinide ögrenmen gerekiyor. Gayret et caba göster ögren yararini devamli görürsün.
    Başka türlü öğrenemeyecez zaten. Zorluk çekiyoruz tabii bi şey konuşamama dilsiz gibi .
    Konu Memoli1976x tarafından (04 Ocak 2017 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    b1 fazla büyütme kolayasıl kursun son 1 ayında sonunda verilecek olana yoğunlaş 330 soru verilecek sınavda 33 tane sorucaklar 17 sini bilmelisinfakat fazla korkma tekrar yapma ve tekrar sınavlara girme hakkın bulunmaktadır......bu arada sakın sosyal yardım falan filan bulaşma kurs parasını kendin öde yoksa ileride oturumda sıkıntı olur benden söylemesi,15-20 seneden beri almanyada oturupta her sene oturum yenileyen bilirimdaha evvel dediğim gibi sakın devletten yardıma bulaşma.....Emekliymiş oda ayrı konu ve yapması gerekenler var....ASLANBEY34 willkommen deutschland
    Konu tolgahamburg tarafından (04 Ocak 2017 Saat 14:02 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    849
    peki abicim 44 yasindan sonra biraz zor olmucakmi sizin icin, cevremde görüyorum 40 50 yasindan sonra türkiyeden kurulu düzeni birakip almanyaya geliyorlar, alisma adabtasyon is bulma cok buyuk sikinti oluyor insallah siz yasamazsiniz bunlari

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    b1 fazla büyütme kolayasıl kursun son 1 ayında sonunda verilecek olana yoğunlaş 330 soru verilecek sınavda 33 tane sorucaklar 17 sini bilmelisinfakat fazla korkma tekrar yapma ve tekrar sınavlara girme hakkın bulunmaktadır......bu arada sakın sosyal yardım falan filan bulaşma kurs parasını kendin öde yoksa ileride oturumda sıkıntı olur benden söylemesi,15-20 seneden beri almanyada oturupta her sene oturum yenileyen bilirimdaha evvel dediğim gibi sakın devletten yardıma bulaşma.....Emekliymiş oda ayrı konu ve yapması gerekenler var....ASLANBEY34 willkommen deutschland
    Çok teşekkür ederim. Kayıt olduk bakalım bir yıl kursiyeriz artık. Her biri 100 saat ve 195 euro dediler.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki abicim 44 yasindan sonra biraz zor olmucakmi sizin icin, cevremde görüyorum 40 50 yasindan sonra türkiyeden kurulu düzeni birakip almanyaya geliyorlar, alisma adabtasyon is bulma cok buyuk sikinti oluyor insallah siz yasamazsiniz bunlari
    Kısmet böyleymiş. Eskiye göre imkanlar biraz iyi en azından internet var. Sesli Görüntülü konuşmalar. Tek sıkıntı uzaklık ve Yazın uçak biletlerinin yüksekliği

Dil bilmemenin sıkıntısını Cem Yılmaz video da anlatmış. Aynen pasaport kontrolünde aynen bu durumu yaşadım.

Konu Aslanbey34 tarafından (04 Ocak 2017 Saat 19:45 ) değiştirilmiştir.

14. 3 kişi Aslanbey34 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Gözünü sevdigim Almanya. Gelen pişman, gelemeyen pişman.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kursa bu hafta başladık
    Bir tek ödeme yapan benim
    18 kişinin yarıdan fazlası daha önceden başka kurslara gitmişler. İki yıldır gelen bile var. Türk haricinde her ülkeden var. Suriyeliler kursları sahiplenmişler. Şimdi kurs parasını odememin avantajı yıl sonu oturumu yine bir yılmı uzatırlar. Açıkcası moralim bozuldu kursa gidince.

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    6 x100 ders sonunda sinav + 100 ders orientierungskurs (vatandaslik sinavi yapiliyor sadece)

b1 e gecemezsen tekrar 3x 100 ders

dortmund'da ders basi 3,10 €, yarisini kendin yarisini devlet ödüyor (calisan bir es varsa) b1'e gecersen ödedigin paranin yarisini geri alabiliyorsun

20 ögrenci varsa 15'i suriyeli zaten

18. Impostor üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı Impostor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 x100 ders sonunda sinav + 100 ders orientierungskurs (vatandaslik sinavi yapiliyor sadece)

b1 e gecemezsen tekrar 3x 100 ders

dortmund'da ders basi 3,10 €, yarisini kendin yarisini devlet ödüyor (calisan bir es varsa) b1'e gecersen ödedigin paranin yarisini geri alabiliyorsun

20 ögrenci varsa 15'i suriyeli zaten
    Hiç birini geçenezsem ne olur
    Oturumda sıkıntı olurmu
    Eş alman vatandaşı değil
    Çocuklar alman vatandaşı

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,387 mesaja 9,675 teşekkür aldı
    Alıntı Aslanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç birini geçenezsem ne olur
    Oturumda sıkıntı olurmu
    Eş alman vatandaşı değil
    Çocuklar alman vatandaşı
    Oturumu merak etme birer sene idare edersin..

21. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı Aslanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kursa bu hafta başladık
    Bir tek ödeme yapan benim
    18 kişinin yarıdan fazlası daha önceden başka kurslara gitmişler. İki yıldır gelen bile var. Türk haricinde her ülkeden var. Suriyeliler kursları sahiplenmişler. Şimdi kurs parasını odememin avantajı yıl sonu oturumu yine bir yılmı uzatırlar. Açıkcası moralim bozuldu kursa gidince.
    dostum sen bu konulari kafana takma bilmiyorum kabiliyetin nasildir Almanca ögrenmeye bak 1 yilin sonunda eger kurstan biseyler kapar almancani belli seviyeye getirip, oturum zamani kendin gidip kendini ifade edersen bu cok büyük 1 arti olur oturum almanda onun haricinde Almanyada calisip devlete vergi veren devlete yük olmayan ve az bucuk kendini ifade edecek kadarda almancani gelistirdiginde zaten süresiz oturum alirsin bu yazdiklarimin haricinde her sene 1 ,,yada 2 sene uzatmalara razi olucan

23. 2 kişi SesSizliK üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    100 euro aldılar bu oturumda kimlik aldık bir yıllık bu her uzatmada böylemi olacak

Ettiği Teşekkür
    849
    evet her uzatmada öyle oluyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)