Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2641 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aile birleşimi olarak Almanya ya geldim. Dil kursuna yazdılar sonrası ne olacak?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı Aslanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100 euro aldılar bu oturumda kimlik aldık bir yıllık bu her uzatmada böylemi olacak
    Hocam burda insan hakları ,düşünce özgürlüğü ve demokrasi var

Fazla kafa yormaya gelmez veya değmez öde derlerse ödersin
    Konu hOrOz tarafından (03 Şubat 2017 Saat 01:36 ) değiştirilmiştir.

2. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Kurs haricindeki kitaplardan başka site veya kitap tavsiyeniz varmı ? A1 ve B1 için

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Merhabalar

Kursda şu anda A1 seviyesi bitti az buçuk bir şeyler öğrendik ama tam istenilen kadar değil. Daha A2 ve B1 seviyeleri varmış yani toplamda 700 saat. Şimdi bunlara gitmezsem oturum süresini alırken sıkıntı yaparlar mı?
    Kurs ücretini kendim ödüyor ve devletten yardım almıyorum. Çocukların burda öğrenci ve alman vatandaşı eşim ayrıca çalışıyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı Aslanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Kursda şu anda A1 seviyesi bitti az buçuk bir şeyler öğrendik ama tam istenilen kadar değil. Daha A2 ve B1 seviyeleri varmış yani toplamda 700 saat. Şimdi bunlara gitmezsem oturum süresini alırken sıkıntı yaparlar mı?
    Kurs ücretini kendim ödüyor ve devletten yardım almıyorum. Çocukların burda öğrenci ve alman vatandaşı eşim ayrıca çalışıyor.
    Arkadasim. Birsey.olmaz ama ilerde suresiz.oturum alabilmek icin.B1 lazım bende hepsini yap her sey zamaninda.yapilir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı Disbeliever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas, yas ilerledikce ögrenme zorlugu artiyor. Ben basaririm diyorsan kursa devam et. Ileride daha iyi is imkanlari bulabilirsin. Kursa devam zorunlulugu yok. Ancak bir ise girip calisirsan seni unutur aramazlar. Eger calismazsan kursa devam et derler.

Sanirim yapabilecegin en iyi sey, bir tane leich firma bulup calismak olacaktir. Belki cok calisip az kazanirsin ama devlet seni rahat birakir.

Oturumu kafaya takma. Devletten yardim almiyorsan 1-2 yil sonra süresiz oturumu alirsin. Vermezlerse de yilda bir kez gidip uzattirirsin.
    Teşekkürler cevabınız için

Ben TR den 4-C (emekli sandığı) emeklisiyim. Burada çalışırsam sıkıntı olur mu? TR SGK dan Sağlık Sigortası için belge istedim geldi şimdi burdaki Sağlık Sg. başvuru yaptım.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    sadece Türkiyedeki hizmetlerinizin karsiliginda emekli olmus iseniz yurtdisinda calismanizda herhangi bir sikinti söz konusu degil,
    sosyal yardim almanizdada sorun yok
    yurtdisi borclanmasi yaparak emekli olanlar yurtdisinda calisamaz, sosyal yardim alamaz.

9. aslankral üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı aslankral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece Türkiyedeki hizmetlerinizin karsiliginda emekli olmus iseniz yurtdisinda calismanizda herhangi bir sikinti söz konusu degil,
    sosyal yardim almanizdada sorun yok
    yurtdisi borclanmasi yaparak emekli olanlar yurtdisinda calisamaz, sosyal yardim alamaz.
    Çalışarak emekli oldum. Şu anda bulabilirsem minijob şeklinde iş bakıyorum kısmet. TR deki aldığın maaş burda kuşa dönüyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)