Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2672 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: radara yakalandim haklarim nelerdir

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Verkehrs Rechtschutzversicherung'u olup'ta böyle durumlarda Avukata gidilmemesini yanlis buluyorum.
    Konuyu acan Arkadasin olayi 6 gün önce bitmis ama onun Arkadasinin tavsiyesi dogrudur ve yerindedir.
    O halde Avukata gidilmesini tavsiye etmeyen Arkadaslar Bußgeldstelleye mektupta yazmasin,ceza geldigi
    gün eve hemen cezasini yatirsin ehliyeti teslim etsin.

Arkadas kimi arkadaslarimiz kendisini sizler gibi savunamayabilirler,sigortada varsa Avukata gider,oda
    duruma bakar bir yol cizilir.
    Mahkemeye cikilir insaf Hakime kalir.

Kendimden bir Örnek:
    Duisburg ve cevresinde yasayan cogu arkadaslar bilir.
    A42 richtung A57'ye dogru Autobahn sonunda sabit radar vardir.
    Orada radar oldugunu bildigim halde dalginligima geldi radara yakalandim
    kac ile gittim bilmiyorum su an ama 1 ay ehliyet vermem gerekliydi onu biliyorum.
    Verkehr islerinden anlayan vede devamli gittigim Avukatima havale ettim Bußgeldbescheid'i
    Aradan 1,5 ay gecti haber felan yok,Avukati aradim cezadan bir haber varmi diye,Cevap
    Verfahren eingestellt dedi,yani olay kapandi.
    bir diger örnegimde ise 15 € park cezasi yedim,neymis 3 dk fazla durmusum,halbuki 3 metre yanimdaki
    bäckerrei girdim ekmek aldim ciktim,toplasan 2 dk yapmaz.Ceza yazan kadina durumu anlattimsada
    anlamadi.
    Avukata durumu anlattim,2 hafta sonra cevap geldi,cezayi ödemeye gerek yok diye.
    Simdi 26 yillik ehliyeti olan birisi olarak tabiki sadece yukarida verdigim örnekleri yasamadim,
    baska radar ve cezalarda geldi,kimisinden yukarida örneklerde oldugu gibi kurtuldum
    kimisinden cezamida yedim.
    Mobil radardan bir animida sizlerle kisaca paylasmak istiyorum,cünki önemli.
    Yanlis anlamayin hiz yapan birisi degilim ama birgün yine mbil radara yakalandim.
    Avukata verdim,mahkemeye ciktim,sahit olarak mobil radari kuran iki kisi vardi.
    Hakim onlara sordu Teknik acidan %100 radari kurdugunuza eminmisin diye sordu.
    Cevap,%100 emin oldugumuzu söyleyemeyiz dediler ve mahkeme aninda lehime kapandi.
    Ama Avukatimada devamli gittim,hakli yada haksiz olarak.
    Sizlere tavsiyem sectiginiz Avukat cok önemli,örnegin bosanma uzmani bir avukat,trafik konusunda
    basarili olmasi zordur,yani beliniz agriyorsa kalp doktoruna gidilmez.
    Biraz uzun oldu ama benim görüslerim bu dogrultudadir.

2. 3 kişi H@K@N üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)