Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2661 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arabam su kaçırıyor..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı

Arabam su kaçırıyor..

Selamun aleykum Arkadaşlar
    Nissan primera p11 arabam su kaciriyo.
    Bundan iki hafta önce kalorifer ler ısıtmiyo ve hararet yükseliyor du thermostat i degistirtdim düzeldi.3 veya 4 gün sonra baktım su eksilmiş yaklaşık 2-3 cm aşağıdaydi su. Üzerine su ekledim ve birkaç gün sonra baktım yine eksiltmis. Şu anda Kalorifer normal sıtıyor, hararet normal, arabanın çalışması normal, eksozdan duman atmıyor, arabanın tabanına baktım ıslaklik yok, yağ da su karışmasına dair bi iz yok, Radyatör den su sızdirmada yok. Ee başka ne olabilir. Bilgisi veya fikri olan arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim. Zaman dan dolayı tamirci ye gidemedim. İki haftadır eksildikce suyu tamamlayıp sürüyor um...

Şimdiden teşekkürler
    Konu Putkiran tarafından (07 Ocak 2017 Saat 03:42 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Zylinderkopfdichtung sorunu yada Block ta catlak söz konusu olabilir bunlar en kötü ihtimaller. Önce ucuz ihtimalleri bir bir kontrol etmelisin, su hortmlarinda kelepcelerde wasserpumpe de kacaklik varmi insallah ilk yazdiklarim degildir.

Üye müdür51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    90
    9 mesaja 28 teşekkür aldı
    Slm,

eger radyatörde kücük bir catlak varsa, sadece sicak oldugunda, basinctan doayi su atar ve bu su, gözle görünmez buhar olarak cikar, tahmin etmek zor, serviste sogutma sistemine baglanan degisik aletlerle sizdirma kontrolu yaptirmak en mantiklisidir.
    Saygilar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    420
    80 mesaja 162 teşekkür aldı
    ayni sorun bende var thermostat deyisimde contayi iyice oturmadindan dolayi su kaybediyor buharlisiyor alsitim artik 2 haftada ekliyip devam ediyom ww toran

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Evet kuckam kardeş dediğin gibi olabilir. Çünkü yeni aldığım thermostat in conta si iyi oturmadı ustada eski contayı taktı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)