Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2636 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Is hayatinizdan memnun musunuz ? Isinizi severek mi yaparsiniz ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 4 teşekkür aldı

Is hayatinizdan memnun musunuz ? Isinizi severek mi yaparsiniz ?

Selam arkadaslar,

kimi selbständig olarak calisir, kimi yillardir fabrikada calisir ,kimi okulu veya uniyi bitirip is hayatina yeni baslamistir. Acaba sizin is günleriniz nasil geciyor? Sabahlari severek mi ise gidiyorsunuz ?

Ben baslayayim :

Ben yaklasik iki seneden beri yazilim mühendisi olarak calisiyorum. Isim rahat, ama cok kafa yoruyor. Bizim isler projeye bagli, Proje bittimi ve yeni Proje gelene kadar bos duruyoruz. Firmada bos durmakda hic iyi bisey degil, langeweile oluyor. Bütün gün Bilgisayarin basinda oturuyoruz ve zaman gecmiyor , cünkü yapilacak isler olmuyor bazen. Haftada 40 saat calisiyorum, ama hergün yaklasik 80 km (tek yol) yapiyorum. Ben memnun degilim, isim rahat ama, her gün 160 km yapmak kolay degil. Insl. yakinlarda yeni is bulurum. Hadi hayirlisi bakalim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    ben bu isi 20 senedir yapiyorum, ondan önce uni zamaninda studentische hilfskraft olarak 4 sene hem admin hem softwareentwickler olarak calistim. uniden sonra ilk zamanlari haftada 70-80 saat calistigim da oldu.

20 seneden beri "standard-software" yaziyoruz, yani senede iki/üc minor update, bir major update tamam. su an haftada yerine göre 40 ile 60 saat arasi calisiyorum.

bir kere, daha genc iken, 36 saat hic uyumadan yazilimi bitirip, paketleyip, cd ye yakip hanovere cebite araba ile gitmistim ve ayni gece geri dönmüstüm.

ilk zamanlari gibi olmasa bile, isimden memnunum. allaha sükür.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    12 mesaja 22 teşekkür aldı
    ben yillardir tirciyim isimi cok seviyorum ve severek yapiyorum isyerimde cok iyi

5. 3 kişi hunter786 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Ilk zamanlar hersey guzel di kendi isimi yapiyorum gastronomi yaklasik bir bucuk sene oldu simdi fark ediyor memnun olmadigini

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    kolay gelsin. Gastronomie bence zor is

Alıntı Hakki27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilk zamanlar hersey guzel di kendi isimi yapiyorum gastronomi yaklasik bir bucuk sene oldu simdi fark ediyor memnun olmadigini

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 247 teşekkür aldı
    Yazılım üzerine çalışıyorum. Kafa yoruyor ama o kadar olsun. Netice de çok çeşitli teknoloji kullanıyoruz.

Asıl yoran bi proje bitmeden veya Aufgabe bitmeden yenisi geliyor. Teamleiter çok baskı yapıyor. Kafa kaldırmaya zaman yok.

Biraz rahat olsa, çok baskı illaki herkesi de memnun etmiyor.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Ben VW de calisiyorum yaklasik 4 yil oldu , isim rahat parasida benim gibi studieren yapmamis biri icin gayet iyi ancak schichtarbeit beni öldrüyor , uyku saatlerini ayarlamakda cok zorlaniyorum , sabahcilikda sabah 5 de kalkmak ölüm oluyor saat gece 2 de uyuyunca ama allahdan isim 7 km uzak bazilari 100km uzakdan geliyor saat 3 de yola cikiyor

10. durak78 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Eyivallah herkeze allah kolaylik versin

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben VW de calisiyorum yaklasik 4 yil oldu , isim rahat parasida benim gibi studieren yapmamis biri icin gayet iyi ancak schichtarbeit beni öldrüyor , uyku saatlerini ayarlamakda cok zorlaniyorum , sabahcilikda sabah 5 de kalkmak ölüm oluyor saat gece 2 de uyuyunca ama allahdan isim 7 km uzak bazilari 100km uzakdan geliyor saat 3 de yola cikiyor
    Gece 2 de niye yatıyorsun??
    Seninki kendine işkence yapmak.
    akşam 21 dedimi yatak bir kere alıştınmı hiç problemin olmaz

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı
    is yok güc yok, studium'a devam... aslinda memnunum ama Klausurphase'i yani sinavlari beklemesini hic sevmiyorum, keske yarin olsa da yazip bitirsem diyorum.
    Studentische Hilfskraft olarak bir yerlere sordum ama olumlu cevaplar almadim, aramiyolar benim yasadigim sehirde..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    8 mesaja 14 teşekkür aldı
    28 senedir Berlin de Belediye Otobüsü kullaniyorum ve zamanla isler giderek zorlandigi halde
    halen yine genelde severek yapiyorum diyebilirim.

15. Abi üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Alıntı Abi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    28 senedir Berlin de Belediye Otobüsü kullaniyorum ve zamanla isler giderek zorlandigi halde
    halen yine genelde severek yapiyorum diyebilirim.
    Tahmin ediyorum BVG´de calisiyorsun. Isin kolay degil genede kolay gelsin sana.

Üye sputnik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    24 mesaja 72 teşekkür aldı
    Ne güzel. Herkes (ufak tefek sikayetler de olsa) isini severek yapiyor.
    Alman forumunda olsaydik "memnunum" diyeni zor bulurduk.

Üye Ürgüplü50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ratingen
    Ettiği Teşekkür
    58
    24 mesaja 38 teşekkür aldı
    Almanyaya geleli 11 sene oldu 6 senedirde Düsseldorf havalanında çalışıyorum önceleri çalıştıgım firma iyiydi ama son ıkı senedir iyi deyil genede hiç birzaman of puf aman gene işe gidiyorum demedim hep işe başlama saatinden yarım saat önce giderim

Tecrübeli Üye avcilar kirali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    167
    45 mesaja 111 teşekkür aldı
    23 seneye yakin bir Fabrikada calisiyorum.Isim cok güzeldi,Vorarbeiterlik yapiyordum.Parasida cok güzel allaha sükür.Ama son 3-4 senedir Rahatsizligimdan dolayi herseyi elimden yavas yavas aldilar.Bende Psoriasis,Psoriasis Arthritis cikti,(Sedef)Prozentim var(GdB 60)überstunden yapmiyorum,Nachtschicht calismiyorum,samstag sonntag yok.Tabiiki buda isverenin isine gelmiyor.
    Ama Allahtan Sendika Baskani 20 yillik arkadasim.,privat görüsürüyoruz,her konuda arkamda.Paramda deyisiklik olmadi))Benimde biraz isime gelmedi sayilmaz,Mesuliyet yok,Stress yok,Patronlara hesap vermek yok,daha iyi böyle.Yas oldu 46,daha 5 sene calisirim ondan sonra ver elini Memlekete.Almanyada 4 tane dairem var,kira geliri yeter.Birde Memleketten emekli ,Allaha sükür.Memlekette de iki tane evim var,bin bereket versin,Allah olmayanlara nasip etsin.
    Daha ne kadar calisacagiz,yeter be arkadaslar.Eger 50 yasin gelmissek,bir baltaya sap olmamissak bugünden sonra da olamayiz.Kazandigimizi yememiz lazim

20. 3 kişi avcilar kirali üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    39 mesaja 68 teşekkür aldı
    almanyanin önde gelen demir celik fabrikasinda calisiyorum, bu gün bana dedilerki size aufhebungsvertrag sunuyoruz yani sizden ayrilmak istiyoruz diyorlar , memnuniyetime gelince, isim rahat ama isyerinde görünmez bir baski var hissedebiliyorum ve bu beni cok etkiliyor bu yil 2-3 ay dr. raporu aldim psikolojik ve bel agrisindan arkasindanda beni davet ettiler ve bu teklifde bulundular, saniyorumki artik isler eskisi gibi degil isyerlerinde cok baski uyguluyorlar daha fazla is hizli calismak

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı gezgin38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    almanyanin önde gelen demir celik fabrikasinda calisiyorum, bu gün bana dedilerki size aufhebungsvertrag sunuyoruz yani sizden ayrilmak istiyoruz diyorlar , memnuniyetime gelince, isim rahat ama isyerinde görünmez bir baski var hissedebiliyorum ve bu beni cok etkiliyor bu yil 2-3 ay dr. raporu aldim psikolojik ve bel agrisindan arkasindanda beni davet ettiler ve bu teklifde bulundular, saniyorumki artik isler eskisi gibi degil isyerlerinde cok baski uyguluyorlar daha fazla is hizli calismak
    Benim davada ayni gibi 25 senedir ayni is yerinde calisiyordum
    Mobbing ve stress v.s yüzünden 1,5 senedir krank yapdim.isden iyice sogudum
    az parada olsa ,parali cikis aldim(Zaten cikacakdim)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    6 mesaja 9 teşekkür aldı
    30 senedir deutsche bahnda calisiyorum ve cesitli hastaliklardan dolayi 90% isgücü kaybim var yasimda 54. Son 2 sene epey rahatsizliklarim artti en son 8 ay önce menisküsden ameliyat oldum ve pekde iyi olamadim. 2017 senesinde ancak 3 ay calisabildim ve bu durum isvereni rahatsiz etti haliyle. Benimle bir konusma yapmak istediler durumum hakkinda bende fazla konusmak istemedim durumumu arzettim, isverene karsi hastaliklarimdan dolayi verimli olamadigimi belirttim ve anlasabilirsek tazminat alp cikmak istedigimi söyledim. Isverenin bana tekllif etmis oldugu rakam (80.000€ brüt) kabul etmedim. Etmedim cünkü normal sartlarda en erken emekli olabilmem icin daha 9 sene var,sendikacida üstelik arbeitamt sperre koyar dedi ve onun icin tazminati kabulde etmedim. Bu arada isyerinin doktoru beni kontrole cagirdi bana bu durumda 3 vardiya calisabilirmiyim diye soruyor...sanki kafamdan asagi kaynar su döküldü sandim. Bende kendisine dedimki, yillar önce sizden önceki meslektasiniz beni vardiya isinden aldi ve sizde benden bu durumda 3 vardiya calsiabilirmiyim diye soruyorsunuz dedim. Ben öyle deyince akli basina gelmis olmali ki ha evet tabi dedi sende diabet hastaligi ver calisamazsin dedi. Beni ayni doktor 1 ay sonra tekrar görmek istedi ve bu sefer yanima sendikaciyi götürdüm, yahu arkadaslar daha önce bana psikolojik sekilde sorular sorup baski uygulamak isteyen doktor sendikacinin yaninda adeta el pence durmaya basladi. Disari ciktiktan sonra sendikaciya ilk görüsmemizde bana daha farkli davrandigini ve kendisinin oldugunda ise cok farkli davrandigini söyledim. Arkadaslar, bilhassa genc kardeslerimize sözüm, daha is hayatina yeni basladiniz, hic bir zaman kendinizi ezdirmeyin, hakli oldugunuz yerde hakkinizi savunun, hepinizde Allah kismet ederse ihtiyarlayacaksiniz ve Allah hepinize saglikli bir ömür versin, ancak insanin hayati cok farkli gelisiyor ve günün birinde hastalandiginizda isverenin yaninda hic degeriniz olmuyor. Isveren icin sen saglikli oldugun müddetce degerlisin. Genc kardeslerimize tavsiyem, yapmaniz gerektiginden fazlasini yapmayin, ilerde Allah vermesin hastalandiginizda sizden kötüsü degersizi olmaz. Allah hepinize saglikli bir yasam ve is hayati nasib etsin.

24. 3 kişi göremeli üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Aylığını iyise, işinize sevmeye mecbursunuz.

Ben bu serzenişleri anlayamıyorum. Hep aynı laflar. "Benim işim zor". Sanki başkasının işi kolay. Kolay iş yoktur. Siz sadece başkasının iş kolsy sanarsınız. Cöpcü Büro'da çalışan kişinin işini kolay sanar. Yağmur yok, soğuk yok ve çayınız masanızda sanar. Ama bilmezki o Büro'da çalışan işcinin sorumluluğu kendisinden daha fazla olduğunu. Cöpcülükte fazla yanlış bir iş yapma şansınız yok. Büro'da var.

Bu sadece bir örnek.

Bürodakide derki, çöpcü belki soğukta ve yağmurda, ama ne güzel sorumluluğu yok. Telefonda müşteri ile uğraşmak yok. Başında şef yok.

Lafın kısa bırakın bu işi severek yapıyorum yada yapmıyorum muhabbetini. Parası iyise işini sevmeye mecbursun.

Sevneyenkerin coğu genç arkadaşlar. Hele bir evlenip çoluk cocuğa bir karışsınlar bakın o şimdi beyebmedikleri iş aylığı iyise nasıl sevmeye başlıyorlar.

26. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Birbey 3.0, mantiken haklisin ancak kimse sana hak vermeyecek. Ben hic bir vasfi olmayan ne okumus ne meslek sahibi yurttaslarimiza verdigim islerden nasil yakindiklarini bizzat yasadim özellikle ithal damatlarda daha cok görülen ben bu isi yapacak adammiyim kelimesi favorim, sanki adami kelepceleyip zorla Almanya ya getirmisler. Anlattigim kategoriye girmeyenler üzerlerine alinmasinlar.

göremeli arkadasimizin yazdiklarina katiliyorum kimse genclik yillarinda kendini gereginden fazla yipratmasin, yipranan bünye eski verimi veremediginde kimse gözyasiniza bakmaz.

28. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)