Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2634 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: schwerbehindertenausweis hakkinda bilgi lazim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

schwerbehindertenausweis hakkinda bilgi lazim

Selamun Aleyküm

Öz Beceriksizler Ailesi Olarak Tüm arkadaslara Selam Olsun,,,

Ben 2010 yilinda Rahatsizligimdan dolayi Malulen erken emekli oldum , Bu emekliligim her iki yilda bir uzatiliyor 2018 yilinin Subat ayina kadar simdilik Benim schwerbehindertenausweis 100 prozentti fakat 3 gün önce gelen bir mektupda % 60 prosente düsereceklerini yazmislar ne yapmam gerekir düsürebilirlermi sizcede

Bilgilerinizi Paylasirsaniz cok memnun olurum Arkadaslar ! ! Hosca ve Dostca kalin Arkadaslar saygilarimla ,,,,,

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı Cetomm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleyküm

Öz Beceriksizler Ailesi Olarak Tüm arkadaslara Selam Olsun,,,

Ben 2010 yilinda Rahatsizligimdan dolayi Malulen erken emekli oldum , Bu emekliligim her iki yilda bir uzatiliyor 2018 yilinin Subat ayina kadar simdilik Benim schwerbehindertenausweis 100 prozentti fakat 3 gün önce gelen bir mektupda % 60 prosente düsereceklerini yazmislar ne yapmam gerekir düsürebilirlermi sizcede

Bilgilerinizi Paylasirsaniz cok memnun olurum Arkadaslar ! ! Hosca ve Dostca kalin Arkadaslar saygilarimla ,,,,,
    demekki durumunda düzelme var .. yoksa gelen karara karşı bir ay içersinde itiraz etme hakkın var

Tecrübeli Üye aksarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    638
    85 mesaja 232 teşekkür aldı
    Harf varmiydi? Harflerde bir degisiklik var mi?

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    a.s. Cetomm, Versorgungsamt senin son dönemlerdeki tedavi arastirmis büyük bir ihtimalle tedavi gördügün doktorlardan ya da ev doktorundan son durum raporuna göre karar vermistir. Bir tanidigim % 50 prozentliydi ev doktoruyla son görüsmesinde durumunun eskiye göre cok iyi oldugunu söyledikten sonra Versorgungsamt tan gelen mektupta % 30 prozente indirdiklerini söyledi, ev doktoruyla konusmus senin söylediklerini onlara bildirdim demis, itiraz etti kabul etmediler avukata verdi bir sonuc cikmadi davayi geri cekti.

Horoz arkadasin dedigi gibi 1 aylik süre icinde itiraz edebilirsin, itirazini durumunda degisiklik iyilesme olmadigini gösteren raporla kanitlayabilirsen kazanirsin, bunun icin ya sozialrecht te iyi olan bir avukata ya da VDK ya basvurursan sana yardimci olurlar. Raporlarin düsüncelerini destekliyorsa üstüne git geri adim atma.
    Konu hekimoglu tarafından (10 Ocak 2017 Saat 23:25 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sevgili Kardesim
    Ilk yaptigimiz hatalardan biri ben yüzdeligi aldim , Vede Süreli emeklilik hakki aldim diye Doktor tedavilerinden uzaklisiyoruz.
    Daireler vede Emeklilik kasasi Gittigin Doktorlar tarafindan görüs istiyor. Mesela Emeklilik kasasindan gelen burosürde söyle bir ibare yer aliyor . Hangi doktorlara gidiyorsunuz ve Enson hangi Tarihte tedavide bulundunuz diye.
    Bir diger Sakaktlik belgesinde söyle bir ibare var Egerki durumunda bir degisiklik olursa bunu daireye bildirmen istenmektedir.
    Bu hatirlatmalri belirttikten sonra. Mutlaka gelen bildiride gerekli bilgi vede icerigini aciklamislardir. Hangi sebebten dolayi 100 den 60 % indirmek istediklerini.
    Arkadaslarinda belirttigi gibi Ilk önce Hemen bir itiraz edilmesi gerekiyor. (Widerspruch) Isterseniz i gelen bildiriye karsi haklarin kaybolmamasi acisindan yaptiginizi belirten itiraz dilekcesini verir ve Eklersiniz.
    Gereken itiraza sonradan itirazin gerekliligini belirteceginizi bunun icin gerekli evraklarinda sonradan iletileceginiz belirte bilirsiniz.
    Bunlari yaptiniz Karsi taraf gerekli itirazinizi vede Ekteki Doktor raporlarini yeterli görmedi ve Kararinda sabit kaldigini belirten bir yaziyla bildirdi. Bildirinin son kisminda egerki Mahkeme yolu beliten bir ibare yer aliyorsa ozamanda bir Ay icinde Kaldiginiz bölgedeki Sozialgerichte giderek Dieredeki Memura gerekceleri aciklayarak Mahkemeyi P:K:H adi altinda dava acin.
    P:K:Hilfenin amaci egerki Mahkeme sizi davada hakli görmezse size bir Avukat tayin etmiyor. Böylelikle davanin kazanirligi veya kaybedilecegide ögrenilmis oluyor.
    Ben genellikle Sozialgerichlerde hep prozesskostenhilfe mit einem Beistand. Tabiki burda gelir düzeyide önemli prozesskostenhilfe einkommensgrenze gerekli aciklamalar basvuru formunda.
    Belirttigim gibi basta ben Avukatla degil kendi yazismalarimla davalari takip ediyorum . Davanin sonuna dogru genellikle Mahkeme Bana bir Avukat verdi .
    Mahkeme genellikle iki tarafida dinlemiyor Hastaliklara göre bir Üst vede Alt olmak üzere iki Bilirkisiye gönderiyor. Onlarin verecekleri Raporlari dikkate aliyor.
    Birde sizin belirttiginizle degilge gelen yaziyi iyi okumak vede Anlamak sart. Dogru bilgileri verebilmek icin. Yüzde yüzden yüzde Altmisa düsürüyorlar demekle bir yere varilmaz.
    Saygilarimla

7. dalga üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Birde sana verilen %100 daha önce sabitmiydi,gecerli bir süre icin verdiyseler ve sen bu zaman zarfinda sabitlendirmek icin hic bir müracaatta bulunmadiysan düsürebilirler bu cok önemli.

Sen nasil olsa beni emekli yaptilar,ve diger arkadaslarin yazdigi gibi tedavilerini düzensiz yaptiysan? bundan dolayida senin prozentini düsürmüs olabilirler.

Sana gelen mektubu daha iyi aciklamali yazarsan birde yazdigim gibi sana verilen prosent gecicimiydi? yoksa sabitmiydi yazarsan burada daha saglikli bilgi almana yardimci olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)