Selamun Aleyküm Arkadaslar,

2016 yaz izin sezonunda Arabayla memlekete giderken Antalaya da trafik canavarinin birisi sollama yasaginin oldugu bir yolda sollama yapip gelip bana carpti. Adamin renault megane arabasinin nerdeyse her tarafi dagildi. Benim arabada da bayagi hasar vardi ama kemerlerimiz takili oldugu icin burnumuz bile kanamadi Elhamdulillah. Neyse polis, ambulans felan geldi.Polisler kaza raporu tuttular Polis raporuna göre ben tamamen kusursuzum karsi taraf ise tam suclu seklide rapor yazdilar.bende olay yerinin bol bol fotograflarini videolarini cektim neolur ne olmaz diye.

Ben arabami yaptirdim ve bir kurus ödemedim tüm yaptirdigim tamirhane tüm masraflari bana carpan kisinin sigortasindan aldi.Bu arada benim sigortam hapflicht, kasko ve teil kaskom yoktu.

Buraya kadar hersey normal, ben Almanya ya geldikten sonra 2 ay sonra bana benim sigortam olan Allianz dan mektup geldi ve benim prosentimi yüzde yüzyirmiye cikartmislar. Benim hakkimda kaza melden yapilmis..

Burada neden benim sigortam benim prozentimi artiriyor anlamadim. polis raporlari vesaire hep benim lehime oldugu halde benim sigortam karsi tarafa ödememi yapti acaba. alianzi aradim birkac kez durumu anlattim, kazayi kagit üzerinde anlattim polis raporlarini tutanaklari felan gönderdim, halaa dogru dürüst cevap vermediler bana..

Sizler den akil istiyorum. Bu durumda benim ne yapmam lazim?