Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2630 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye de Kaza yaptim sigortam artti..

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı

Türkiye de Kaza yaptim sigortam artti..

Selamun Aleyküm Arkadaslar,

2016 yaz izin sezonunda Arabayla memlekete giderken Antalaya da trafik canavarinin birisi sollama yasaginin oldugu bir yolda sollama yapip gelip bana carpti. Adamin renault megane arabasinin nerdeyse her tarafi dagildi. Benim arabada da bayagi hasar vardi ama kemerlerimiz takili oldugu icin burnumuz bile kanamadi Elhamdulillah. Neyse polis, ambulans felan geldi.Polisler kaza raporu tuttular Polis raporuna göre ben tamamen kusursuzum karsi taraf ise tam suclu seklide rapor yazdilar.bende olay yerinin bol bol fotograflarini videolarini cektim neolur ne olmaz diye.

Ben arabami yaptirdim ve bir kurus ödemedim tüm yaptirdigim tamirhane tüm masraflari bana carpan kisinin sigortasindan aldi.Bu arada benim sigortam hapflicht, kasko ve teil kaskom yoktu.

Buraya kadar hersey normal, ben Almanya ya geldikten sonra 2 ay sonra bana benim sigortam olan Allianz dan mektup geldi ve benim prosentimi yüzde yüzyirmiye cikartmislar. Benim hakkimda kaza melden yapilmis..

Burada neden benim sigortam benim prozentimi artiriyor anlamadim. polis raporlari vesaire hep benim lehime oldugu halde benim sigortam karsi tarafa ödememi yapti acaba. alianzi aradim birkac kez durumu anlattim, kazayi kagit üzerinde anlattim polis raporlarini tutanaklari felan gönderdim, halaa dogru dürüst cevap vermediler bana..

Sizler den akil istiyorum. Bu durumda benim ne yapmam lazim?

2. Sponsor Reklam
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    sen sigorta numaranimi verdin turkiyedeki sahislara senin onayin olmadan odeme yapilamaz nasil oluyor bu olay tuhaflik var.Sen kazayi bildirmisinki onlar karsi tarafa odeme yapilmis ben senin yerinde olsam elindeki raporlar ve resimlerle avukata giderim karisiklik var bir yerde yanlis anlama var hemen avukata basvurmani tavsiye ederim .

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    Kaza raporunu yazarken kaza rapor tutanagina polisler ikimizin de sigorta bilgilerini yazdilar. Hatta benden yesil karti isteyip oradan benim sigorta numarami felan yazdilar onun kini de yazdilar..Alianzdan cevap bekliyorum olmazsa avukata gidecegim

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Sanirim senin zararini karsi tarafin sigortasi yaptirmis,karsi tarafinda zararini senin sigortan karsilamis,maalesef bunu Türkiyede devamli yapiyorlar,yani kendi akillariyca sizlerin cebinden bes kurus cikmiyor,her iki tarafin zararlarini sigortalar ödemis oluyor.

Senin yapacagan tek sey hemen bir avukata gitmek ve bu cok uzun zaman alacak bir süre ister,Sigortan varsa karsilarmi önceden sormani tavsiye ederim,birde Türk avukatla isin daha cabuk olur diye düsünüyorum,baska türlü her seyi devamli tercü ettirmen gerekicek.

6. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Üye Hüsmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HESSEN
    Ettiği Teşekkür
    126
    15 mesaja 18 teşekkür aldı
    Slm cologne arkadas senin sigortan karsi tarafa para ödemismi önce bunu ögren cünkü söylede oluyor kazayi bildiriyorsun para ödemedende yükseltiyorlar benim basima böyle geldi para ödemeden yükseltiler ozaman ona göre hareket edersin.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    Arkadaslar, bilgilendirme amacli son durumu yazmak istiyorum.

Yaklasik 6 ay sonra benim simdiki sigortamdan mektup geldi. Benim Allianz a yaptigim itiraz heralde yerinde görüldü ki, Allianz benim simdiki sigortam olan provenzial a benim hakli oldugumu ve benim prozentimi geri düsürdüklerini bildirmisler. bunun üzerine Provenzial de benim prozentimi tekrardan geri düsürdü ve fazla ödedigim 245 Euro yu bankama geri gönderdiler.

Yukarida Hüsmen arkadasin yazdigi gibi, bu tür durumlarda senin sigortan karsi tarafa herhangi bir ödeme yapmasa bile, kaza bildirimi oldugu icin otamatikmen sigorta artiyormus..

Cevaplar icin tekrardan tesekkürler.

9. Cologne üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Gözün aydin olsun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)