Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2627 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kaloriferden anlayanlar, bana bir akıl verin

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı

Kaloriferden anlayanlar, bana bir akıl verin

Arkadaslar, biz gecen sene kullanilmis bir ev aldik. Ev yapilirken oturma odasindaki kaloriferi resimdeki gibi yapmislar. Kalorifer peteginin boyu 4 metre, arka duvarda styroporlu Alu folie izolasyonu var. Üstü, yanlari, arkasi beton duvar, sadece önü acik. Ayrica kaloriferin üstü ile üstündeki duvarin arasi cok kisa. Kaloriferi actigim zaman o kadar sicak oluyorki, elimi dokunamiyorum. Böyle oldugu halde, oda isinmiyor. Zannederim o kutu gibi yerde sicaklik kapali kaliyor, eve dagilmiyor. Üstteki mermeri kirip, petegi ortaya cikariyim diyorum, hanim mermeri kirdirmam üzerine cicek koyuyorum diyor. Ben diyorumki, resimdeki 2 numarali yere kücük tekerlek taksam, kisin biraz öne ceksem, bunun icinde 1 numarali yere uzunca bir tane geflochtete wasserrohr taksam acaba o sicakliga o boru dayanirmi?

Vereceginiz her türlü akila simdiden cok tesekkür ederim.
    Selamlar
    05300 - Merzifon

2. *05300 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    88 mesaja 732 teşekkür aldı
    ikince resimdeki schlauch yanlis hatirlamiyorsam +170 sicakliga kadar dayanikli malzemeden yapilmis sakinca olmaz sanirim , ve mantikli

5. ido44 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı *05300 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, biz gecen sene kullanilmis bir ev aldik. Ev yapilirken oturma odasindaki kaloriferi resimdeki gibi yapmislar. Kalorifer peteginin boyu 4 metre, arka duvarda styroporlu Alu folie izolasyonu var. Üstü, yanlari, arkasi beton duvar, sadece önü acik. Ayrica kaloriferin üstü ile üstündeki duvarin arasi cok kisa. Kaloriferi actigim zaman o kadar sicak oluyorki, elimi dokunamiyorum. Böyle oldugu halde, oda isinmiyor. Zannederim o kutu gibi yerde sicaklik kapali kaliyor, eve dagilmiyor. Üstteki mermeri kirip, petegi ortaya cikariyim diyorum, hanim mermeri kirdirmam üzerine cicek koyuyorum diyor. Ben diyorumki, resimdeki 2 numarali yere kücük tekerlek taksam, kisin biraz öne ceksem, bunun icinde 1 numarali yere uzunca bir tane geflochtete wasserrohr taksam acaba o sicakliga o boru dayanirmi?

Vereceginiz her türlü akila simdiden cok tesekkür ederim.
    Selamlar
    05300 - Merzifon

Arkadaşım benim otuedugum. Evde isinmiOr.yalitimi.yok. o yuzden ev soguk. Yazin sicaktan.oturulmiyor. senin kaleriför le sorununun yok . Senin sorununun. Evin.yalitimiyla. selamlar

7. mustafa200222 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye wishmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,058
    214 mesaja 398 teşekkür aldı
    Ben kalifürci degilim, ama mantigim bana yanlis yapiyorsun diyor. Benim evdeki kalifürin yeri de asagi yukari seninki gibi - ama bayagi isitiyor.
    Bütün evdeki kalüferler ecik mi? Deigil ise, sicaklik nasil dagilsin?
    Tam tersine, üsteki duvar sicakligin camdan sizmasini önlüyor. Benim kalifür ile seninkini kiyaslasam, seninki bayagi alcak - demek oluyor ki, belki kalüferin büylkülgü, yani verecek sicaklik az.

9. wishmaster üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    kalorifer calisiyor,elimi süremiyorum diyorsun, oda isinmiyorsa, neden sorunu kaloriferde ariyorsun?
    daire giris katimi? altta keller varsa soguktur ve ne yapsan odan tam isinmaz, alttan sürekli soguk gelir
    Mustafa200222 kardesde yazmis, binada yalitim yoksa, yine daire isinmaz.
    büyük ihtimalle dairen giris katinda, kellerin tavanina yalitim yapabilirsin,kellerin sogunu senin eve gecirmez.
    evinde tabanda ve var? hali veya laminatin altinada isi icin birseyler konuyor

11. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    sanırım kalorifer peteğinin gücü düşük

bildiğiniz gibi kalorifer kovektion prenzipine göre çalışır

bu durumda kaloriferin gücü görünüşte olduğu gibi küçük kalıyor
    ( yüksekliği epey küçük havanın ısınması için pek zaman yok ) üstünün kapalı olmasının bir etkisi yok ...

bui arada evin yalıtımıda çok önemli

13. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye kral64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    22
    32 mesaja 50 teşekkür aldı
    gecen youtubede gördüm pervaneler var isiyi dagitan öyle birsey de isine yarayabilir

15. kral64 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    Evin diğer odaları nasıl..?

Üye Ürgüplü50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ratingen
    Ettiği Teşekkür
    58
    24 mesaja 38 teşekkür aldı
    Arkadasim buyuk ihtimalle senin evinin isinmasi yalitimdan kaynaklaniyor evin sicagi dis cephede soguk havayi tztmadigi icin diye düsünüyorum
    kaloriferde sorun olmamasi lagzim önü acik cünkü arkadaslarinda dedigi gibi bence sen yalitim yaptir göreceksin yazin serin kisin sicak olacak

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğiniz gibi kalorifer konvektion prenzipine göre çalışır
    Usta tamda problem iste burada. Sagolasin, ufkumu actin. Google dedeye sordum, epeyi arastirdim. Bu sorun sadece bende degil, cok evlerde olan bir seymis. Kalorifer petegini, resimdeki delige sokabilmek icin enini genis tutmuslar (4 metre) fakat petek yüksekligi kisa secilmis. Hem bu, hemde petegin üstünün mermer duvar ile arasinin cok kisa olmasindan dolayi konvektion prenzip tam etkili olmuyor, arttirmak gerekiyormus.

Internette etkili bir cözüm bulmuslar, aynisini bende yapacagim. Bunun icin 4 adet 100lük PC-Lüfter kalorifer peteginin üzerine sicak havayi odanin icine üfürecek sekilde monte etmisler. Uyuz bir tane Anlagethermostat ile bir tane de Regler koyup Lüfter lari steuern etmisler. Aklima bayagi bir yatti, bunu yapacagim. Anladigim kadariyla bu Lüfterlar hem cok sessiz, hemde ceryani cok az yakiyor. Bütün bunlarin hazir olanlarida varmis, ama cok pahaliymis. Ben de parcalari satin almadan evvel iyice hesabini kitabini yapip ona göre hazirliklara baslayacagim.

Bu arada söz konusu oturma odasinin tabani parke döseli, üzerinde de Türkiye deki halilardan var. Ayrica bu odanin altinda Keller var, evin keller duvarlari ve tavani Styropor platteler ile isole edilmis.

Buradan zaman ayirip, akil veren, yardimci olan herkese cok tesekkür ederim.

Selamlar

05300 - Merzifon

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Usta tamda problem iste burada. Sagolasin, ufkumu actin. Google dedeye sordum, epeyi arastirdim. Bu sorun sadece bende degil, cok evlerde olan bir seymis. Kalorifer petegini, resimdeki delige sokabilmek icin enini genis tutmuslar (4 metre) fakat petek yüksekligi kisa secilmis. Hem bu, hemde petegin üstünün mermer duvar ile arasinin cok kisa olmasindan dolayi konvektion prenzip tam etkili olmuyor, arttirmak gerekiyormus.

Internette etkili bir cözüm bulmuslar, aynisini bende yapacagim. Bunun icin 4 adet 100lük PC-Lüfter kalorifer peteginin üzerine sicak havayi odanin icine üfürecek sekilde monte etmisler. Uyuz bir tane Anlagethermostat ile bir tane de Regler koyup Lüfter lari steuern etmisler. Aklima bayagi bir yatti, bunu yapacagim. Anladigim kadariyla bu Lüfterlar hem cok sessiz, hemde ceryani cok az yakiyor. Bütün bunlarin hazir olanlarida varmis, ama cok pahaliymis. Ben de parcalari satin almadan evvel iyice hesabini kitabini yapip ona göre hazirliklara baslayacagim.

Bu arada söz konusu oturma odasinin tabani parke döseli, üzerinde de Türkiye deki halilardan var. Ayrica bu odanin altinda Keller var, evin keller duvarlari ve tavani Styropor platteler ile isole edilmis.

Buradan zaman ayirip, akil veren, yardimci olan herkese cok tesekkür ederim.

Selamlar

05300 - Merzifon
    veya onun yerine daha iyi ısıtabilen ve modern bir kalorifer peteği takdırmak daha iyi olur

bu pervaneler yine ses yapacaktır uzun bir süre sonra sinirini bozacaktır

tavsiyem kalorifer üzerine çalışan firmadan teklif ve öneri almaktır

20. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye Blade55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    80
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    elektrikli heizstrahler bir opsiyon olabilir mi acaba kaloriferin karsisindaki duvarin yanina koyarsin iki taraftan isinmis olur?

22. Blade55 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    en mantıklısı bana göre, kalorifer peteğini ileriye çektir ve arkasına rigips ile kapat. sana hızlı bi skizze yaptım http://i.hizliresim.com/R1zn76.jpg

24. interkanet üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    Alıntı interkanet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en mantıklısı bana göre, kalorifer peteğini ileriye çektir ve arkasına rigips ile kapat. sana hızlı bi skizze yaptım http://i.hizliresim.com/R1zn76.jpg
    Usta benim en bastaki yazdigim yazida da petegi öne cekmem gerektigini yazmistim. Ama yazin geri eski yerine götürmem gerek, yer kaplamasin diye. Mesele bunu hangi boru ile yapmakta. Acaba o Geflochtete Wasserrohr o sicakliga dayanirmi?

Ayrica yaptigin resmi de cok begendim, ellerine saglik.

Selamlar

05300 - Merzifon

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Ama yazin geri eski yerine götürmem gerek, yer kaplamasin diye.
    ben seni anladım hocam. sana iyi düşünerek cevap verdim. flexibles rohrsystem ile sağlıklı olurmu ? sanmam.
    su sızar hasar olursa, sistemde ( unfachgerecht ) değişiklikler yaptın diye sigortalarda karşılamaz
    yazın hepimizin kaloriferi yer kaplıyor işe yaramadığı için, bu böyle ( gülü seven dikenine katlanır )

27. interkanet üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)