Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2624 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Istanbul Gezisi Önerileriniz ?

Üye KaRaNBoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İskenderun - Alamanya
    Ettiği Teşekkür
    75
    12 mesaja 15 teşekkür aldı

Istanbul Gezisi Önerileriniz ?

Merhaba arkadaslar.
    Subat ayinda esimle birlikte 3 günlük bir Istanbul tatilimiz olacak kismetse.
    Istanbul-Kartalda, akrabamda konaklayacagiz.
    Tabii aklimizda gezip görmek istedigimiz yerler var.
    Ayasofya, Sultan Ahmet, Topkapi, Misir Carsisi, Gülhane Parki, Piere Lotti,
    Eyüp Sultan Camii, Süleymaniye Camii, Fatih Korusu, Galata Kulesi,
    Kapali Carsi, Bebek Sahili, Yerebatan Sarnici, Miniatürk, Camlica Tepesi.
    Bunlarin hepsini 3 günde gezmek belki zor. Istanbulu iyi bilen arkadaslardan
    makul bir siralama rica ediyorum. Fazla strese girmeden hangilerine gitmek mümkün?
    Ulasim araci olarak ne kullanmali?

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    415
    13 mesaja 21 teşekkür aldı
    1. gün Eminönü ve cevresi icin belki Piere Loti de olabilir
    2. gün Taksim ve cevresi Miniatürk, Bebek, Bogaz, Ortaköy
    3. gün Kadiköy Üsküdar Kiz kulesi Camlica Tepesi vakit kalirsa Bogaz gezisi
    Iyi Tatiller

4. 3 kişi muzo2002 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    1.Gün akrabanla zaman gecirecen
    2.Gün baska Akrabalar seni ziyarete gelecekler
    3.Gün belki Düsündügün yerlerin 1-2 tanesini görürsün.

Demek istedigim, 3 günde yazdiklarina ulasamazsin bile, gezip görmeyi birak.
    Daha dün aksam komsumla ayni konuyu konustuk, esinle 2 inci defa istanbula gidip otelde kaldilar 7 Gün, anca o kadar yeri gezebilmisler ama güzel gezmisler.

Uzun lafin kisasi tatil yapmak istiyorsan akraba ziyaretini birakacaksin.

Ulasim dersen para sorun degilse taksi tavsiye ederim, yoksa istanbul kart alip toplu tasit kullan.

Size iyi tatiller.

6. 2 kişi hknbln üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Ben gecen ay Istanbul Turu yaptim. Yalniz. Tam bir hafta, yani yegi gün.

Ve sunu sana diyeyimki, sen yazdiklarinin dörtte birini ya gezersin yada gezemezsin. Unut sen onlari.

Kisa istanbul turu yapmak istiyorsan, yazdiklarin yerleri gezip-görmek istiyorsan, sana en az bir hafta zaman lazim.

Gözünü seveyim Istanbulun, beni hem korkutuyor, hemde güzelligi ile, tarihi ile basimi döndürüyor.

Bir sehir bu kadarmi güzel olur? Bir sehir bu kadarmi cekici olur? Olur. Eger bu sehir Istanbulsa bal gibi olur.

Imkanim olsa dört haftami bu muazzam sehire ayirmak isterdim. Ama maalesef bu istegim olamayacak.

Sunuda belirteyim, Istanbulun güzelligi yaninda o kadarda pahali bir sehir. Yalniz gittigim halde bir hafta icinde dünyanin parasini harcadim.

Ama olsun. Bu inanilmaz güzel sehire fazlasiyla degdi. Fakat ailece giderseniz, yaninizda coluk-cocukda olursa ve hicbir masraftan kacinmam derseniz....

Allah yardimciniz olsun. Cüzdaniniz kalin ve genis olsun.

8. 3 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    1.Gün Ayasofya, Sultan Ahmet, Topkapi, Yere Batan Sarayı -Islam Sanatları Müzesi (Müze Kart buradan al bekleme fazla yok)

2.Gün Mısır Çarşısı - Eminönü Balık Ekmek - Galata Köprüsü - Galata Kulesi - Beyoğlu -Tramvay -Taksim Meydan - Dolmabahçe Sarayı

3.Gün Büyük Boğaz Turu (25TL) Eminnöünden kalkıyor - Marmaray - Kız Kulesi >>> oradan ev doğru dönüş

Ulaşım için Istanbul Kart Metro Otobüs Maramaray

Müzeler için de Müze Kart kişi başı 40 TL yoksa her müzede para ödemek zorunda kalacaksın

Kartal da kalacağınız için mesafeniz merkeze uzak gideceginiz yere erken çıkmanız gerecek

En güzeli Mtro ve Otobüs kullanmak
    Konu hOrOz tarafından (21 Ocak 2017 Saat 20:39 ) değiştirilmiştir.

10. 4 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Nereden
    İskenderun - Alamanya
    Ettiği Teşekkür
    75
    Tavsiyeleriniz ve yorumlariniz icin teşekkür ederim.
    Yanında misafir olacağım akrabamin çocukları zaten
    neredeyse tüm gün çalışıyorlar. Geçen sene 4 gün kaldim
    Sadece 1 gün gezebildim. Selam arkadasin dediği gibi
    otelde kalma fikri bana da cazip geliyor ama eğer bunu
    Halam duyarsa cok kötü olur horoz arkadasin siralamasi
    Cazip görünüyor.

Yeni Üye Ozdenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ankara
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 6 teşekkür aldı
    İstanbul'a gitmişken şöyle güzel lüks bir otelde kalayım diyenler bu yazıya bir göz atın. http://paratic.com/istanbulun-en-luks-otelleri/ Listeye baktıktan sonra hepiniz bu otellerden birinde kalmak isteyeceksiniz.

13. Ozdenkaya üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Ben istabulda dogdum ve 25 sene yasadim sonra almanyaya geldim , gecen sene senin gibi esim ile cocuklari teyzesine birakip 1 hafta hanimla istanbul turu yaptik, ben her yeri biliyordum hanimi gezdirdim , akraba ziyaretleri olmasin diye otelde kaldik ancak gel görki sevildigimizden dolayi sagolsunlar sürekli arayip davet edip , gelmezseniz yüzünüze bakmayiz diye tehdit edildik ,e tabi el mahkum 3 gün ziyaret ile gecti ( sikayetci degilim sevilmek güzel sey ). Kartal biraz uzak kalir gezecegin yerler avrupa tarafinda olunca sana tavsiyem bir otel tutman , 3 gün otel zaten birsey tutmaz ben taksim marmara otelinin hemen arkasinda bir otelde kaldim , temizlik biraz kötü olsada fiyata ve bulundugu yer itibari ile memnun kaldim, otel sahibi cok ilgili kendi otobüs kartini verdi , gerci taksi kullandik genelde ama düsünmesi güzel , ayni zamanda tüm mekanlari cok iyi derecede biliyor istedigin ondan ögrenebilirsin ( kaldigim otel burasi ) . Dedigin mekanlari 3 gün icinde gezmeye kalkarsan bence kendine eziyet edersin o sebeple citayi biraz düsürmeni tavsiye ederim yada o 3 günü 7 yap . yazacagim cok sey var ama vaktim yok , biz ciragan da evlilik yil dönümü icin bir yemek yedik , biraz tuzlu idi ama cok güzeldi tavsiye ederim , sadece ciraganin önüne cikip bogazi seyretmek yeter valla , bir hamama gidelim dedik galatasaraydaki hamama gittik , tamamiyle berbat para tuzagi biryer , turist kazikliyorlar sadece kesinlikle oradan uzak dur.

15. durak78 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    İskenderun - Alamanya
    Ettiği Teşekkür
    75
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben istabulda dogdum ve 25 sene yasadim sonra almanyaya geldim , gecen sene senin gibi esim ile cocuklari teyzesine birakip 1 hafta hanimla istanbul turu yaptik, ben her yeri biliyordum hanimi gezdirdim , akraba ziyaretleri olmasin diye otelde kaldik ancak gel görki sevildigimizden dolayi sagolsunlar sürekli arayip davet edip , gelmezseniz yüzünüze bakmayiz diye tehdit edildik ,e tabi el mahkum 3 gün ziyaret ile gecti ( sikayetci degilim sevilmek güzel sey ). Kartal biraz uzak kalir gezecegin yerler avrupa tarafinda olunca sana tavsiyem bir otel tutman , 3 gün otel zaten birsey tutmaz ben taksim marmara otelinin hemen arkasinda bir otelde kaldim , temizlik biraz kötü olsada fiyata ve bulundugu yer itibari ile memnun kaldim, otel sahibi cok ilgili kendi otobüs kartini verdi , gerci taksi kullandik genelde ama düsünmesi güzel , ayni zamanda tüm mekanlari cok iyi derecede biliyor istedigin ondan ögrenebilirsin ( kaldigim otel burasi ) . Dedigin mekanlari 3 gün icinde gezmeye kalkarsan bence kendine eziyet edersin o sebeple citayi biraz düsürmeni tavsiye ederim yada o 3 günü 7 yap . yazacagim cok sey var ama vaktim yok , biz ciragan da evlilik yil dönümü icin bir yemek yedik , biraz tuzlu idi ama cok güzeldi tavsiye ederim , sadece ciraganin önüne cikip bogazi seyretmek yeter valla , bir hamama gidelim dedik galatasaraydaki hamama gittik , tamamiyle berbat para tuzagi biryer , turist kazikliyorlar sadece kesinlikle oradan uzak dur.
    Yazdığım yerlerin hepsini gezecek zamanim olmayacak, biliyorum.
    Zaten bunu belirtmistim. En azindan bir planlama yapmak, o 3 günü
    daha verimli gecirmek acisindan iyi olur diye düsündüm.
    Insallah seneye ilkbaharda yine gideriz bu sefer cocuklarla.
    Birdahaki sefere daha uzun gideriz kismet olursa.
    Hem memleketin ekonomisine katkımız olsun, hem de vatan hasretini bir nebze dizginleriz.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    geçen sene ben 5 günlüğüne gittim Sultan Ahmette kaldım

bir gün orayı burayı tanimakla geçti

1 günü hastanelerde geçti

geri kalan zamanda hasta hasta yukaridaki plana göre dolaştım

bazı yerlerde epey eğlendim bazılarında çabuk geçtim

18. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Alıntı KaRaNBoL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar.
    Subat ayinda esimle birlikte 3 günlük bir Istanbul tatilimiz olacak kismetse.
    Istanbul-Kartalda, akrabamda konaklayacagiz.
    Tabii aklimizda gezip görmek istedigimiz yerler var.
    Ayasofya, Sultan Ahmet, Topkapi, Misir Carsisi, Gülhane Parki, Piere Lotti,
    Eyüp Sultan Camii, Süleymaniye Camii, Fatih Korusu, Galata Kulesi,
    Kapali Carsi, Bebek Sahili, Yerebatan Sarnici, Miniatürk, Camlica Tepesi.
    Bunlarin hepsini 3 günde gezmek belki zor. Istanbulu iyi bilen arkadaslardan
    makul bir siralama rica ediyorum. Fazla strese girmeden hangilerine gitmek mümkün?
    Ulasim araci olarak ne kullanmali?
    Merhaba Usta, gezecegin yerlerin siralamasini böyle yaparsan istedigin gibi gezersin:
    1. Ayasofya [erken gitmelisin, yoksa cok sira oluyor] - Sultan Ahmet - Topkapi - Yerebatan Sarnici - Gülhane Parki - Kapali Carsi - Misir Carsisi
    2. Üsküdar - Taksi ile Camlica Tepesine cikip, daha sonra tekrar Üsküdar'dan - Eyüp Vapur seferleri ile Eyüp’e geçip, teleferikle Pierre Loti’ye çıkmak mümkündür.
    3. Süleymaniye Camii - Fatih [T1 Yenikapi] Tramvayi ile gidebilirsin [inilecek durak: Beyazit]
    4. Taksim'den yürüyerek Galata Kulesine gidip, Galata Kulesinden asagiya dogru yürüyüp bir Taksi ile Bebek Sahiline gidebilirsin.

20. thaflowkilla üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    İskenderun - Alamanya
    Ettiği Teşekkür
    75
    Önerileriniz icin tesekkürler. Hepsini dikkate alip uygun bir plan yapacagim. Dönünce nereleri gezeebildigimi paylasirim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı KaRaNBoL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önerileriniz icin tesekkürler. Hepsini dikkate alip uygun bir plan yapacagim. Dönünce nereleri gezeebildigimi paylasirim
    Selamun aleykum ustam simdiden hayirli tatiller, sag salim gidip, sag salim gelirsin INSALLAH.
    Gidip gordüklerini bize anlatmayi unutma lütfen. Bu arada fotograf bölümümüz var sayfamizda, resimlerini eklersin artik.
    Acik konusmak gerekirse, bende 3. yada 4. ayda 1 haftaligina gitmeyi düsünüyorum.
    Benim sana tavsiye edebilecegim yerlerin icinde kesinliklen: Ebu Eyyûb el-Ensarî Hazretlerini ziyaret etmen, Yeralti Camii´de 3 Sahabe yatmakta burayada ugra.
    Sirkeci´de Hoca Pasa Camii´nin yaninda cag kebab ci var. Oraya ugramayi unutma.
    En iyisi sen Google Maps´i kullan ve orada birbirlerine yakin yerleri hemen pes pese gezmeye bak. Istanbul´u gezmek icin en az 3 ay gerek

Bizleri unutma

23. canikom üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Gezmek istedigin yerlerin hemen hemen hepsi yan yana zaten yorgunlugu goze alirsan 1 günde bitirirsin cok kasmayayim kendimi dersen 2 gun fazla bile.Kartaldan metroya bin kadikoyde in vapurla eminonune gec bu sekilde 1 saate istedigin yerlere gidebilmen icin en uygun yerde olacaksin.sirtini vercen denize dogru asagidan yukariya dogru ilerlicen.

Misir carsisi
    Gulhane parki
    Ayasofya
    Sultanahmet
    Topkapi sarayi
    Yerebatan sarnici
    Kapali carsi
    Suleymaniye camii

Sonra eyup sultana gitmek icin taksiye binceksin 10 lira yaziyo oraya.eyup sultandan pierre lotiye cikmak icinde teleferigi kullanirsin.

Istanbulda dogdum buyudum halada yilda en az 5 defa ordayim ama camlica tepesi bana gore gidip gorulmesi gereken bi yer degil ayni zamanda bebek sahilide)

25. scarface1 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Alıntı canikom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum ustam simdiden hayirli tatiller, sag salim gidip, sag salim gelirsin INSALLAH.
    Gidip gordüklerini bize anlatmayi unutma lütfen. Bu arada fotograf bölümümüz var sayfamizda, resimlerini eklersin artik.
    Acik konusmak gerekirse, bende 3. yada 4. ayda 1 haftaligina gitmeyi düsünüyorum.
    Benim sana tavsiye edebilecegim yerlerin icinde kesinliklen: Ebu Eyyûb el-Ensarî Hazretlerini ziyaret etmen, Yeralti Camii´de 3 Sahabe yatmakta burayada ugra.
    En iyisi sen Google Maps´i kullan ve orada birbirlerine yakin yerleri hemen pes pese gezmeye bak. Istanbul´u gezmek icin en az 3 ay gerek

Bizleri unutma
    nerden aklima getirdin ustam yaa offf

27. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    İskenderun - Alamanya
    Ettiği Teşekkür
    75
    Alıntı canikom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bizleri unutma
    Ve aleyküm selam ustam. Iyi dileklerin icin tesekkürler. Allah ömür verirse istanbula daha cok giderim gezmeye.
    Iskenderunluyum, istanbula yaklasik 900 km uzaklikta. Bugüne kadar toplamda 2 hafta belki bulunmusumdur orada.
    Adina nice methiyeler, siirler destanlar yazılan Istanbul... Fatih Sultan Mehmet Han'a, Allah'ın izniyle bize böyle bir memleket
    miras bıraktığı için ne kadar teşekkür etsek azdır. Insallah fotoğraf paylaşırım döndügümde.

29. KaRaNBoL üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    İskenderun - Alamanya
    Ettiği Teşekkür
    75
    Merhaba Arkadaslar. Izine gidip geldik. Kazasiz belasiz atlattik sükür. Hersey insanin planladigi gibi
    yürümüyor maalesef.
    1.Gün; Ayasofya ve cevresindeki yerleri gezebildik. Ayasofya-Sultanahmet-
    Topkapi sarayi-Yerebatan sarnici-Kapali carsi-Suleymaniye camii-Gülhane Parki...
    2.Gün; Vapurla Kadiköyden Eminönü geldik. Misir Carsisini alisveris yaparak gezdik
    oradan Cemberlitasi gördük sonra Kapali carsida alisveris yaptik. Daha sonra Pendik
    carsisini gezdik.
    3.Gün; Öglene kadar yattik. Yorgunluktan ayaklarda derman kalmadi... Ögleden sonra
    Pendik carsisinda alisveris yaptik, aksam akraba ziyaretine gittik.
    Yine de cok güzeldi. Firsat buldukca Istanbul`u gezmeye gidecegiz insallah...

31. 2 kişi KaRaNBoL üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Tüm bu gezielecek yerlere yakin bir yerde örnegin Eminönünde güzel bir Hotel ariyorum.
    Cok pahali olmayan temiz ailenin kalabilecegi 4-5 yildizli bir Hotel.
    tavsiyeleriniz varmi?
    Fiyati ucuk olmayan.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı Acemibiri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm bu gezielecek yerlere yakin bir yerde örnegin Eminönünde güzel bir Hotel ariyorum.
    Cok pahali olmayan temiz ailenin kalabilecegi 4-5 yildizli bir Hotel.
    tavsiyeleriniz varmi?
    Fiyati ucuk olmayan.
    Ben Check24 den oteli rezervasyon yaptım
    Oradan seçebilirsin
    50€ da para hediye ettiler

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    floryada crown plaza hotelde kal hem sahilde hemde güzel

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)