Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2618 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ebayden açık artırma dan telaefon aldim vazgecebilirmiyim.

Üye gök36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    45
    10 mesaja 13 teşekkür aldı

ebayden açık artırma dan telaefon aldim vazgecebilirmiyim.

ebayden açık artırma dan 1 telaefon aldim tam datayli okumadim software problemi varmis.
    simdi vazgecebilirmiyim. acaba basim agrirmi.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    zamani varsa sturnirung yapabilirsin ama telefon sende kaldiysa biraz zor alman gerekiyor,düsünkü sen bir saticisin ve senin sattigin mali almak istemiyor karsi tarafi,sen o zaman ne düsünürsün,ona göre karar ver.
    Konu tr-22 tarafından (27 Ocak 2017 Saat 12:34 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi tr-22 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Sen bu satistan vazgectigin zaman satici o mali tekrar satisa koyacak ve bir muddet daha o malin satilmasini bekleyecek. Ayrica mali ikinci kez satisa konuldugu zaman o mali takip edenler tarafindan malda büyük bir kusur varda ilk alan kisi yani sen almaktan vazgecmissin gibi düsünecek ve mal daha ucuza satilacak.
    Bir satici icin en büyük sorun mali alip ta sonradan vazgecenler dir.. Eger satan kisi privatsa ve Rechschutz su varsa seninle avukat araciligi ile ugrasabilir
    Eger satici bu isi gewerblich yapiyorsa büyük ihtimalle ugrasmaz cünkü bu tür durumlar o kadar cok oluyor ki hangi biriyle ugrasacaksin.
    Kendimden örnek verecek olursam, ben gewerblich olarak kücük miktarlarda satis yapiyorum ve ayda en az 10-15% bu tür müsteriler cikiyor..kesinlikle cikiyor. Adam senin malini aliyor ondan sonra ödemiyor, maillere cevap vermiyor. Tabi satis oldugu icin ebay senden onun gebühr ünü kesiyor taaa bir ay sonra sana gutschrift yapiyor.. Senin anlican senin yaptigin büyük bir sorumsuzluk..Satici icin hic istenmeyen bir durum.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    17 mesaja 37 teşekkür aldı
    Aynen sorumsuzluk. Ama adama haber et durumu anlat.Balakim ne diyecek.

7. 2 kişi knylm üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı gök36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ebayden açık artırma dan 1 telaefon aldim tam datayli okumadim software problemi varmis.
    hic almamis gibi orali olma, hic birsey olmaz.
    avukata falanda gidemez rechtschutzu falanda olsa
    Rechschutz böyle seyleri karsilamaz icin rahat olsun

9. ses üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Arkadaşlar ebay de yapılan alışverişler kanunen yapılmış satış anlaşmasıdır.Yani yasal bir alışveriş antlaşmasıdır ve yerine getirmek zorundasınız ...

Böyle bir şey olmaz falan filan külhanbeyi atıp tutmalar bir yere kadar gider .. Adam dişli çıkarsa söke söke alır ve satar..

Uani dikkat edilmesi gerekli bir kanuni yükümlülük .. ha siz naparsasınız sizin kendi kararınız

11. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    45
    Alıntı memo82a Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karsi tarafin ama bu Satisindan dolayi Gebühr kesildiginin farkinda degilsin anlasilan
    Bir de hic birsey olmaz diyorsun . Kardesim kusura bakma sen Ebay'i << EBAY KLEINANZEIGEN >> ile karistirdin galiba !!!

Ödememek ile hem karsi tarafin Maddi Konusuyla Oyun oynuyorsun hem Dini acidan Kul Hakkina giriyorsun !!!

Konu'yu acan Arkadas tek yapacagin sey ((( Saticiya Mail yollayarak kusura bakma ben yanlislamayla feya farkinda varmadan artirdim diye )))
    Mesaj yazarsin O artik karsi Tarafa kalmis ya Satisi durdurur veya sana Illaki ödeyeceksin der O Zaman mecbur ödemelisin ki normal Sartlarda
    mecbur ödemelisin !!!

Ebay Puanim 2283 az da kisilerle ugrasmadim
    Kardes bu nasıl yorum ne kul hakkından bahsediyorsun.
    Sadece bir yanlıştan döndum.sanki ben adamın parasinimi caldim.
    Ebaye yazdım kendi aranızda anlasın dedi.bende satıcıya yazdım rica ettim artık kendi bilir.
    Konu gök36 tarafından (27 Ocak 2017 Saat 18:34 ) değiştirilmiştir.

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Kardes Uykunu iyice almamissin anlasilan Konu sen degilsin Ses Nickli Sahisa yazdim !!!
    Daha sana iyilik olsun diye yazi yazdik <<< KUL HAKKI ILE OYNANDIGI BELLI DEGIL MI ARKADASIN YAZDIGI >>>

14. memo82a üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Eger böyle düsünüyorsan, zaten ödemeyeceksin demektir.. O zaman bildigini yap kardes..Senin satistan vazgecmen hem ticari kurallara aykiri, hem etik degil hemde kul hakki tabiki..Sana yazilan mesajlari okumamissin besbelli.. okusaydin satan kisiden ebay in yaklasik 10% kestigini ayrica baska türlüde zarara ugruyacagini okumus olman lazim di..

Kolay gele
    Konu Cologne tarafından (27 Ocak 2017 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir.

16. Cologne üyemize teşekkür edenler:

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Bu Devir nasil bir Devir ki Insanlara iyilik yap karsilignda kötülük veya Tepkili cevap al ((( GENEL ANLAMDA )))
    En iyisi hic Yorum yazma diyorum icimden ama Lanet olsun icimizdeki Insan Sevgisine tipki <<< MURO 'nun dedigi gibi >>>

18. 3 kişi memo82a üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Arkadasim hemen kontrolü kaybetme, bir soru sormussun dogal olarak herkes düsüncelerini paylasiyor. Senin konuya gelince satin alinan mali almaktan hangi sartlarda vazgecebilecegin Ebay de zaten kurallandirilmistir, Ebaye üye olup alisveris yapan herkes o kurallarida otomatikman kabullenmis oluyor senin durumunda acik arttirmadan satin alinan bir seyi öyle kendince karar verip almiyorum banane diyemiyorsun satis gerceklestigi anda Ebay saticidan alacagi komisyonu aninda aliyor saticiyla kontaga gecip almak istemedigini belirtir anlasma zemini ararsin anlasirsan satici sana Transaktionsabbruch gönderir sende onayladiktan sonra satici 1 ay sonra Ebayden komisyonu geri alabilir her seyin kurali var alisveris yaparken AGB ve widerruf kurallarini okuyup öyle karar vermenizi öneririm sonra böyle ugrasirsiniz.
    Konu guengoer52 tarafından (27 Ocak 2017 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir.

20. 3 kişi guengoer52 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    45
    Alıntı memo82a Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Devir nasil bir Devir ki Insanlara iyilik yap karsilignda kötülük veya Tepkili cevap al ((( GENEL ANLAMDA )))
    En iyisi hic Yorum yazma diyorum icimden ama Lanet olsun icimizdeki Insan Sevgisine tipki <<< MURO 'nun dedigi gibi >>>
    arkadasim benim niyetim kimsenin kalbini kirmak degil.galiba yalnis anlasildim.
    eger yalnis anlasildimsa sizlerden binlerce kez özür dilerim.
    cevaplariniz icin tesekkürler.

22. gök36 üyemize teşekkür edenler:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Satıcı ile anlaşırsan tabiki olur, o zaman satıcı ebay Gebühren ödemez veya ödediğini Gutschrift olarak alır.

Falls der Käufer mit der Bitte auf Sie zukommt, den Kauf abzubrechen, und Sie sich entscheiden, diesem Wunsch nachzukommen, hat dies keine negativen Auswirkungen auf Ihren Servicestatus.
    Achten Sie darauf, im Drop-down-Menü die Option „Käufer hat um Abbruch des Kaufs gebeten oder es gab ein Problem mit der Adresse des Käufers“ auswählen, damit dies nicht als Mangel zählt.
    Konu 44Malatya tarafından (27 Ocak 2017 Saat 23:17 ) değiştirilmiştir.

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Kimseye hitaben yazmiyorum
    Kendine yapimasini istemedigini baskasina yapmayacaksin.olay bu kadar basit

Bir seyi alip satarken dogru dürüst okuyup yazin

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Selam Konu incelemeye alınıp gereksiz mesajlar temizlenmiştir..
    Ebay de olan sorun nedeniyle burda kalp kırmanin anlamı yoktur..Dusunceni yazarsın karar yine konuyu açan arkadaş A kalmıştır... konu dişi olan mesajlar temizlenmiştir ve konu cercevesinde kalalım..

-Almanya'da yaşamadığım icin konu açan arkadaşın sorusuna şu sekil yanıt vereyim.
    burda konu açmadan önce satın aldığınız kişiye yazıp ortak yol bulabilirmisiniz diye ilk deneseniz ve gelecek mesaj a göre konu açmanız daha sağlıklı olmazmıydi.?

26. 3 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    45
    Alıntı karam82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Konu incelemeye alınıp gereksiz mesajlar temizlenmiştir..
    Ebay de olan sorun nedeniyle burda kalp kırmanin anlamı yoktur..Dusunceni yazarsın karar yine konuyu açan arkadaş A kalmıştır... konu dişi olan mesajlar temizlenmiştir ve konu cercevesinde kalalım..

-Almanya'da yaşamadığım icin konu açan arkadaşın sorusuna şu sekil yanıt vereyim.
    burda konu açmadan önce satın aldığınız kişiye yazıp ortak yol bulabilirmisiniz diye ilk deneseniz ve gelecek mesaj a göre konu açmanız daha sağlıklı olmazmıydi.?
    evet bende öyle yapmistim zaten satici burun kivirdigi icin bilgi edinmek istedim.saticiyla anlastik su an .
    konu kapanmistir.

Üye 7minareli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Krefeld NRW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    10
    12 mesaja 15 teşekkür aldı
    arkadasim ebay dan bir Motor satin Aldi ve almak istemedi maillere cevap vermedi sonunda avukattan 280 masraf geldi onuda ödemedi sonunda mahkeme karariyla aldilar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)