Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2614 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Devlete olan borc yüzünden ceza evine girme durumu!!!

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı

Devlete olan borc yüzünden ceza evine girme durumu!!!

Bir tanidigim zamaninda job centerden kaution almis onu geri ödememis 2000 euro faiz falan birikmis simdi zollamtdan mektup gelmis ceza evine girebilirsiniz diye ödemezseniz böyle birsey mümkünmü cünkü.

millet insolvenz yapiyor iceri girdigi yok yada bana borclu olani ben mahkemeye veriyorum mahkeme karar veriyor parayi ödemesine ama adam gelirim az diye ödemiyor parayi, ona bir yaptirim yok bu devlet kendine borcu olanimi süründürüyor sadece

ben icraya vermeye kalktim ona bile para istediler en sonunda adam arayip yuzsuz yuzsuz sana parayi ödemicem soguk su ic dedi cokda zoruma gitti ödemedi yinede, para icin katilde olmak istemedim öyle kaldi,

beni simdi bu konular nasil oluyor bir kisinin sahis borcu varsa illa bogzaninami cökmesi gerkeli parasini alabilmesi icin bu devletin hic mi yaptirimi yok bu gibi davalarda bilgilerinizi bekliyorum bu konularda

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    131
    49 mesaja 81 teşekkür aldı
    ne hapsi kardesim, mahkemeye verirler , kararda malumun hakimindir, yada ödetirler yada bilemem artik ödecek bile olsan taksitlendirme yaparsin.
    en iyisi avukata danis.

4. Meak üyemize teşekkür edenler:

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı Meak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne hapsi kardesim, mahkemeye verirler , kararda malumun hakimindir, yada ödetirler yada bilemem artik ödecek bile olsan taksitlendirme yaparsin.
    en iyisi avukata danis.
    Yok öyle bisey kazanci yoksa nerden ne aliyorsun ?
    Benim bir aralar arabam calindi ,Araba ve calan bulundu,Avukatta tuttumdu

5 kurus bile alamadim

6. clon üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Eğer borç devlet kurumuna ise, doğrudur parayı ödemediği takdirde hapis yatar.
    onun hesaplaması var internet'de arat bulabilirsin.

En iyisi bu durumda taksite bağlamak.

8. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    849
    borcu olan bir arkadasimin arkadasi beni baglamiyor benim konuyu acmamdaki husus benim paramim üstüne yatti adamin biri avukat icra verelim dedi, 300 euro da para isdedi bende dedim bana zaten giren girdi bes kurus daha vermem adam geliri az göstermis ilerde durumu iyi olursa alabilcekmisiz sacma sapan kanunlar devlete gelince devlet hapise atiyorda bizim borcumuz olunca niye böyle birsey yapmiyor bunu bilen insanlarda ne borcuna sadik kaliyor nede aldigi krediyi ödüyor

hapis olayida sanirim toplam parayi güne bölüyorlar günlük 40 euro dan ne kadar yaparsa toplam para o kadar yatacak sekilde oluyormus oyle okudum internette

benim asil degindigim konu ben neden parami alamadim adam dalga gecti benimle

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    @fuk_18

Anliyorum seni.

Bundan sonra hem sana hemde bize nasihat olsun. Para verip kavgali olacagima para vermem küs kalirim.

Gecmis olsun

11. 4 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    849
    ya bir sene mahkemelerde ugrastim mahkemeyi kazandim, adamin bana parayi aylik %5 faiziyle ödemesi gerekiyordu ana paranin iki misli ama adam gelirini az gösterip werkstatti olan insan kiligina burunmus sahte dindar biri bu, hatta prozesskostenhilfe alip herseyi belese getirdi mahkeme karar vermesine ragmen 1 cent bile para alamadim 2 senedir mahkemenin oldugu yerde benim evim arasi 652 km git gel yaptim birde otelde kal onlarda masraf suanda isine devam ediyor altinda 12 15 bin euroluk mercedes ama geliri az,

bu cok zoruma gidiyor hala ustumden atmis degilim birde onun cabulcu bir sahte saiti vardi mahkemede allah kitabsiz

hatta eski beceriksizlerden di sözde arkadasimdi benim evine girip ciktigim mahkmede oda beni satti simdi diyorum bu lanet ülkedeki kanunlar sadece devlete borcu olan insanlar icinmi isliyor sahis borclarinda devlet yiyin birbirinizimi diyor,

katil olmanin ucundan döndüm diyebilirim

13. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    Avrupa da hukuk hicte bizim bildigimiz gibi degil,Ben birinden alacagim var sene 2012 den beri ve 2012 de avukata verdim yaklasik 6000 euro avukata para verdim 2012 den bu yana.Olay,karsi taraf diyor yardim aliyorum calismiyorum veya yarim gün calisiyorum.Ben kendim takip ediyorum adam 100% calisiyor yarim gününü gösteriyor ,Ben avukata diyorum adam tam gün calisiyor hatta isverenle konustum is yeri sahibi beni tanimiyor ve diyor evet yüz de yüz calisiyor ama borcu var diye yarim gün gösteriyoruz diyor.Avukatima bunuda söyledim is veren de suc isliyor Bana artik Gina geldi hic umrumda degil kim ceza alirsa alsin .Gel gelelim halen birsey yok ,ayni bir dedektif gibi iz sürüyorum tüm belgeleri avukata veriyorum ancak yine nafile Tam 5 yil olacak adam hayatini sürüyor ben ise avukata para yetistiriyorum,Sözde haciz e vermis ve bu haciz süresi 20 yil gecerliymis kardesim adam bu isin yolunu yordamini bulmus hacize versen ne oluvermesen ne olur.

alacagim paranin yarisiini bir mafyaya verseydim simdiye kadar almistim parami

2013 Tarihinde eski Beceriksizler den biri bana mesaj atmisti hollanda da kaldigini söylemisti ve bu alacagimi yagdan kil ceker gibi söke söke alacagini söylemisti.Ben avukata verdigim icin o zamanlar ,Hani hersey kanunen olsun diye kabul etmemistim.
    Konu sswiss tarafından (01 Şubat 2017 Saat 01:55 ) değiştirilmiştir.

15. sswiss üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    banada o sekilde diyen oldu kafasina cökünce o parayi rahat sekilde gelip kendi vercek dedilerde bende mahkemelik olduk diye kabul etmedim ama simdi pismanim keske etseydim

Ettiği Teşekkür
    305
    isin ilginc tarafi nedir biliyormusun bu avrupada ,tabi avrupa kanunlarini diyorum
    örnek;borc alabildigin kadar borc topla sonra ödeme daha sonra borc u veren kisi seni hacize mahkemeye verecek sende mahkeme hacize diyeceksin gelirim yok oysa kacak calisacaksin altindaki arabayi bir tanidiginin üzerine yaptiracan.
    benim borcu olan kisinin 2 telefonu var cebinde biri iPhone digeri Samsung altinda sifir olmasada yeni bir passat araba ve calisiyor ama devlet diyor geliri yok aldigi para buranin yasalarina göre yasayabilecegi kadar olan geliri var fazlasi olunca elinden aliriz diyor bende diyorum ki bu adamin borcu var faza geliri olmazki adam extra göstermez devlete

18. sswiss üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Arkadaslar eger elinizde Mahkemeden Schuldtitel verildiyse, Avukata gerek yok.
    Bosuna Avukatlara paranizi kaptirmayin. Iki Senede bi 50 Eu verip Gerichtsvollzieher
    gönderin, evine gelip gidip bakarlar. Ayni zamanda Kontosuna ne Kadar para gectigini görünür.

Eger elinizde ciddi kanit varsa Dedektiv tutabilirsiniz, yarim gün calistigini gösterip tüm gün calisiyorsa.
    Avukata vereceginiz parayi daha etkilli kullanin.

20. V/S üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    305
    insanin basina her zaman böyle birsey gelmiyor ,olayin ilk aninda ve avrupada yasiyoruz burada yasalar mantigiyla hareket ettigimiz icin hemen avukata basvurduk.onun icin diger anlernatifleri yapamadik ki bilmiyorduk hangi yolu izlememiz gerektigini ve hatta simdilerde sunuda ögrendim ,Rechtsschutz diye bir sigorta var (isvicrede,diger ülkelerde varmi bilemiyorum) mesela Rechtsschutz a yillik üye oluyorsun 300 veya 400 frank para ödüyorsun senin tüm davalarina onlar bakiyor harici para ödemiyorsun Ancak bu benim olaydan sonra bu sigortayi ögrendim(su an var yaptirdim) onun icin üye olduktan sonraki davalara bakiyorlar.Basima yine birsey gelmisti bir türk e yillik vergilerimi doldurmasi icin vermistim parasinida pesin verdim ancak vergilerimi doldurmamisti bana ceza gelmisti bu Rechtsschutz devreye girdi ve tüm sorunu cözdü ayrica türk e ödedigim parami geri Aldi faiziyle.

Dedektif olayina gelince ,onuda avukata sordum ,avukat bana bu olay cok pahali olur ancak sen takipte kal kontrol et Mahkemeye gidince sen hakime söylesen bile yeter hatta is veren bile ceza yer dedi Bu kanitlarin hepsi avukatimda yazili mahkeme bekliyorum ancak karsi taraf gelirim yok diyor bakalim ne olacak

Alıntı V/S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar eger elinizde Mahkemeden Schuldtitel verildiyse, Avukata gerek yok.
    Bosuna Avukatlara paranizi kaptirmayin. Iki Senede bi 50 Eu verip Gerichtsvollzieher
    gönderin, evine gelip gidip bakarlar. Ayni zamanda Kontosuna ne Kadar para gectigini görünür.

Eger elinizde ciddi kanit varsa Dedektiv tutabilirsiniz, yarim gün calistigini gösterip tüm gün calisiyorsa.
    Avukata vereceginiz parayi daha etkilli kullanin.

Ettiği Teşekkür
    849
    avukat sigortasi benimde olay tarihinde yoktu, sonradan yaptirdim o yuzden rezil oldum zaten maddi cok kayba ugradim, bu Schuldtitel nedir tam bilmiyorum yada kimden aliyoruz avukatimda cok ugrasmadi alman avukat umursamadi pek avukatta önemli olaylarda sanirim,

Ettiği Teşekkür
    305
    Schuldtitel borc seneti gibi birsey galiba ,yani o kisinin sana borcu oldugunu haciz yerine bildirmeye yariyor.

Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avukat sigortasi benimde olay tarihinde yoktu, sonradan yaptirdim o yuzden rezil oldum zaten maddi cok kayba ugradim, bu Schuldtitel nedir tam bilmiyorum yada kimden aliyoruz avukatimda cok ugrasmadi alman avukat umursamadi pek avukatta önemli olaylarda sanirim,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)