Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2676 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Steuererklärung hakkinda bilgi lazim

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Alıntı Fatihim14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaslar,

Gecen Sene 14.01.2016 Standesamtlich olarak evlendim ve mart ayinda steuerklassim 3 oldu. Hanimda Elternzeit Hakkini Kullandi daha dogrusu halen Kullaniyor (2sene) ve 12 ay Boyunca Oda Elterngeld Aldi kendisi Krankenschwester.

ilk sorum: ben bugüne kadar tek olarak yaptim Steuererklärung simdi beraber mi yapmam gerek? Yada tavsiyeniz ne olur bu durumda?

ikincisi sorum: benim Is Yeri evden 92km Uzak 215 gün calismiligim var ve (Pauschalbetragi 4500€ geciyor). bunu nasil erklärunga kayit etmem gerek? cünkü 92x215x0,3=5934 ediyor bunu böyle yazsam problem cikar mi? Is Yerimde bana 215 gün Calistigima dahil kagit verdi zur vorlage für das finanzamt diye.

ücüncü sorum: Haurat,Riesterrente,cocuk Sigortasi,rechtsschutz,(birsey kirar ise falan), bunlari yazmam gerek mi Erklärunga?
    Arkadasim yil icinde evlenmis Mart ayinda Steuerklasse ni 3 yaptirmissin daha önce Ocak ve Subat aylarinda Klasse 1 den steuer ödemissen onlarda 3 ten hesaplanir farki geri alirsin.
    Evli ve birlikte yasiyorsan artik Zusammenveranlagung u secmelisin. Finanzamt her sigortayi kabul etmiyor ettikleri sadece Haftpflichtversicherung (KFZ/Privat), Unfallversicherung, Lebensversicherung, Risterente. Rechtschutz, Hausratversicherung gibi sigortalari Finanzamt kabul etmiyor.

Ise gidilen yol gidis/gelis toplami yazilmaz tek yön olarak yazilir. 92 km tek yönse öyle yazabilirsin, eger gidis dönüs 92 km ise tek yön 46 km yazmalisin, asagida örnekte oldugu gibi.
    http://i.hizliresim.com/5LB3jd.jpg

2. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 5 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 5 misafir)