Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2609 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 34 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tehdit etme

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Banada 8 aya kadar uzak durma cezasi geldi yazdigim mesajlardan dolayi avukata gittim biri para cezasi odersin dedi.. sonra baska avukata gittim onun mahkeme olmamis para cesazi belki gelir dedi...sucsuzken suclu duruma düsdüm anlayacagin

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    6
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Almanyada hak hukuk diye birsey yok ben buna inanmiyorum.

Gesetzesbuch diyorlar ya yok öyle birsey iste.

Mahkemede kendi kulagimla duydugumu söyleyeyim.

Hier bin ich das Gesetz, hier entscheide ich und nicht das Gesetzbuch. Bunu söyleyen Hakim. Allah kimseyi bunlarin eline düsürmesin.

4. ibo40 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    hadi benimde tuzum olsun bu konuda:

ne buranin kanunlarina güvenin nede sözde tarafsiz hakimlerine ve aslan parcasi avukatlara. kac kere tanik oldum, mahkeme daha baslamadan evvel suclu ve sikayetci disarida iken Hakim ile avukat mahkeme salonunun icinde aralarinda eski arkadaslar gibi sohbet ediyorlar ve daha durusma olmadan orda mahkemenin sonradan cikacak kararini belirliyorlar.

sizin anlayacaginiz, siz mahkeme salonuna girerken karar coktan verilmis ve sizlere orda Hakim ile avukat yarim Saat artistlik yapiyor. siz zannediyorsunuz benim avukat benim icin cirpiniyor ve aslanlar gibi beni müdafa ediyor veya hakkimi ariyor........ gec onlari..........mahkeme esnasinda istersen 100 sahit getir, istersen yukarda ucan kusu agzinla yakala..... karar coktan verilmis. Maksat adet yerini bulsun diye orda mahkeme durusmasi yapiliyor.

onun icin benim Saglam sigortam var veya iyi avukatim var.......hepsi fasa fiso...... Man hat nicht Recht, man BEKOMMT Recht. Iste bütün sorun Burda.

6. Selam üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    iyi guzel yazmisin selam arkadas peki biz buranin hakimine savcisina avukatina kanunlarina inanmayalim guvenmeyelim nereye neye guvenelim? idam edilecek insanin bile son karari yuzune okunarak asilir orda tekrar mahkeme kurulmaz kanunlar belli ve ortadadir burdaki olay son savunma ve manevradir elbetteki suclunun cezasi ortadadir sen adam oldurmusun 1 sene yatip cikacagini yada bir senelik yatacagin sureyi senin avukatinin uc bes ayini indereceginimi saniyorsun bunun cezasi belli avukat sadece son anda senin adam oldurmedigine inandirmaktir bunun disinda her sey ortada simdi hakim yada savci burda kararini elbetteki onceden bagliycaktir durumu yonlendirmek senin avukatina bagli.

Tecrübeli Üye zirdeli79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    83 mesaja 277 teşekkür aldı
    https://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx

Buraya sikayet et
    veya Kaldigin yerin nere bagli ise Konsolosluk ihbar edebilirsin

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,914 mesaja 156,531 teşekkür aldı
    Alıntı zirdeli79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx

Buraya sikayet et
    veya Kaldigin yerin nere bagli ise Konsolosluk ihbar edebilirsin
    Almanyada olan bir olayi Türkiyedeki Polise neden ihbar etsin?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanyada olan bir olayi Türkiyedeki Polise neden ihbar etsin?
    Memoli Kardes Okuyunca bende senin gibi ayni seyi düsündüm.
    Buradaki Maksat.
    PKK li oldugunu Ihbar etmek icindir herhalde. Diger manada zaten yanlis olur.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi guzel yazmisin selam arkadas peki biz buranin hakimine savcisina avukatina kanunlarina inanmayalim guvenmeyelim nereye neye guvenelim? idam edilecek insanin bile son karari yuzune okunarak asilir orda tekrar mahkeme kurulmaz kanunlar belli ve ortadadir burdaki olay son savunma ve manevradir elbetteki suclunun cezasi ortadadir sen adam oldurmusun 1 sene yatip cikacagini yada bir senelik yatacagin sureyi senin avukatinin uc bes ayini indereceginimi saniyorsun bunun cezasi belli avukat sadece son anda senin adam oldurmedigine inandirmaktir bunun disinda her sey ortada simdi hakim yada savci burda kararini elbetteki onceden bagliycaktir durumu yonlendirmek senin avukatina bagli.
    şimdi bizdeki hata kanunları veya hak hukuku kendi görüş ve hissiyatımıza göre kendimiz haklı haksız ve suçlu ve suçsuz olduğuna karar veriyoruz

Ben 6 ay ceza ve medeni kanun üzerinde kurs gördüm ... Bildiğimiz adam yaralamın bile 3-4 çeşidi var ona göre ceza veriliyor ..

bizin dozent aklınızı vicdanınızı ve kalbinizi derse girerken kapının önünde bırakın derdi

şunuda unutmayın en son sözü Hakim söyler

evet şuda bir gerçek ki aynı şuçtan yargılanan bir yabancı bir Alman a göre daha ağır cezalandırılıyor ve araştırmalarlada ortaya konulmuş.

www.welt.de/print-welt/article496482/Auslaender-werden-haerter-bestraft-als-Deutsche.html
    Konu hOrOz tarafından (15 Nisan 2017 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.

12. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Rookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    334
    57 mesaja 78 teşekkür aldı
    Şikayet ederse ceza almasan bile kayıtlara geçiyor bir sonraki başka bir olayda haklı olsan bile önceki olaydan dolayı suçlu duruma düşebilirsin

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

evet şuda bir gerçek ki aynı şuçtan yargılanan bir yabancı bir Alman a göre daha ağır cezalandırılıyor ve araştırmalarlada ortaya konulmuş.
    Horoz ustat yerlinin yabancidan ayri yargilanmasi bana gore dogal nedenide yabanci kanunlarini bosuna yapilmamistir simdi biz bunlari ust uste koydugumuzda ayrimcilik olarak algiliyoruz isin derinine inildiginde her yapilanin cezasi uc assagi bes yukari belli ve ortadadir buna karsilik vererek avukatlar yon vererek etkilemeye calisir hakimde savcida onundeki kitaba gore hareket eder hissiyat isi hafiften etkileyebilir bu etkileri azaltmaya calisir avukat yoksa ceza ortadadir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Horoz ustat yerlinin yabancidan ayri yargilanmasi bana gore dogal nedenide yabanci kanunlarini bosuna yapilmamistir simdi biz bunlari ust uste koydugumuzda ayrimcilik olarak algiliyoruz isin derinine inildiginde her yapilanin cezasi uc assagi bes yukari belli ve ortadadir buna karsilik vererek avukatlar yon vererek etkilemeye calisir hakimde savcida onundeki kitaba gore hareket eder hissiyat isi hafiften etkileyebilir bu etkileri azaltmaya calisir avukat yoksa ceza ortadadir.
    hocam kanun karşısında herkes eşittir kavramı var (yabancı olursa şu kadar ceza verilecek diye ayrı bir yorum yok ) ..

ama Hakimler karşısında yabancı oldumu en tavan cezayı veriyor

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    59 mesaja 99 teşekkür aldı
    Arkadaşlar size benim bir alman sigortacı aile dostumun dediğini yazayım,bana şöayle dedi hiç bir zaman avukatını oturduğun şehirden tutma çünki avukat ve savcılar bir birini tanıyor ,her zaman avukatını başka şehirden tutmaya bak çünki o zaman savcılar çekiniyormuş tabiki ufak tefek işler için deyil,mesela araba kazası yada kira gibi sorunlarla ama büyük konularda devamlı başka şehirlere git dedi,bunu bir alman diyorsa vardır bir bildiği.

17. torpido üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    merhaba torpido yazdigin kesinikle dogru ve katiliyorum ben kendim arbeitsrechts ile ilgili avukat baska sehirden tutdum. Düsseldorf königsallee bu cok iyi bir adress. ve sonuc cok iyi gecti avukatim iyi cikti. daire ile ilgili oturdugum yerden tutdum cünkü avukat lar yargiclari cogunklula taniyorlar ama bana maalesef yardimci olamadi ama genelde yazdigina bende katiliyorum.

Alıntı torpido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size benim bir alman sigortacı aile dostumun dediğini yazayım,bana şöayle dedi hiç bir zaman avukatını oturduğun şehirden tutma çünki avukat ve savcılar bir birini tanıyor ,her zaman avukatını başka şehirden tutmaya bak çünki o zaman savcılar çekiniyormuş tabiki ufak tefek işler için deyil,mesela araba kazası yada kira gibi sorunlarla ama büyük konularda devamlı başka şehirlere git dedi,bunu bir alman diyorsa vardır bir bildiği.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    69
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Eger dava actisa eger 16 günü gecmedise karsi itiraz ve dava acma hakki vardir eger 16 günü gecti ise kabul etme hakki vardir buna benzer dava oldu ve 16 günü gecmis oldugu icin 6 hapis cezasi verildi oda para cezasina cevrildi 4000 € üzerinde paraya cevrildi böyle insanlarla mahtap olmacaksin bögle insanlari tutuyorlar konusmadan önce bir kere degil bin kere düsünecksin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)