Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2602 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: emeklilik / kayivalide 3 seneden beri bekliyor / Köln emeklilik bürosu tecrubeleriniz

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı

emeklilik / kayivalide 3 seneden beri bekliyor / Köln emeklilik bürosu tecrubeleriniz

merhaba ustalar

benim kayinvalide 3 seneden beri emekliligine bekliyor ve tam bi kesin cevap alamiyoruz.

biz buraya basvurduk : http://www.emeklilikhizmeti.com

bize hep su cevap söylüyorlar ..... emeklilik kabul edilmis para birikiyor ama yargitaydan gecmemis. Büro da kiler kendileri kabul ediyorlar suana kadar en uzun bizim dava/konu sürmüs ama yaklasik 3 sene den fazla oldu sizce normal mi ?

biz ne yapa biliriz ? avukata gide bilir miyiz ? sizin bu köln bürüsunla tecrubeleriniz var mi ?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba ustalar

benim kayinvalide 3 seneden beri emekliligine bekliyor ve tam bi kesin cevap alamiyoruz.

biz buraya basvurduk : http://www.emeklilikhizmeti.com

bize hep su cevap söylüyorlar ..... emeklilik kabul edilmis para birikiyor ama yargitaydan gecmemis. Büro da kiler kendileri kabul ediyorlar suana kadar en uzun bizim dava/konu sürmüs ama yaklasik 3 sene den fazla oldu sizce normal mi ?

biz ne yapa biliriz ? avukata gide bilir miyiz ? sizin bu köln bürüsunla tecrubeleriniz var mi ?
    Adi gecen büronun ankaradaki islemlerini yürütenler isi biraz agirdan aliyorlar, onlara basvuranlardan birkac kisiyi taniyorum kiminin islemleri 3-4 senede bitti ayliklarini aliyorlar kimileri sizin gibi hala bekliyorlar.

Tavsiyem kavinvalidenin eger yoksa hemen bir e-devlet sifresi alip mahkeme ve yargitay sürecini ordan takip etmesidir. En azindan söylenenlerin dogru olup olmadigini ordan teyit edebilirsiniz gitmisse dosyanin nezamandan beri yargitayda oldugunu görebilir nezaman yargitayda sonuclanabilecegi konusunda fikir sahibi olursunuz, is mahkemeleri genelde yargitayda 1 yil sonunda sonuclandirilir ondan sonra yaklasik 4 ay icinde aylik baglanir bu 4 ay bazen 8 ayida bulabiliyor.

Yerel mahkeme dosya numarasini biliyorsaniz direk yargitay sayfasindanda dosyanizin ne durumda oldugunu sorgulayabilirsiniz.

4. 2 kişi guengoer52 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    497
    merhaba guengoer52 bu e devlet sifresini nerden almaliyiz ? konsolosluk dan mi nasil olacak ? benim bu konularda hic tecrubem yok.

Ettiği Teşekkür
    26
    Konsolosluktan TC kimligiyle kimlik sahibinin basvurusuyla ücretsiz alabilirsiniz, Türkiye`de postanelerden aliniyor. Aldiktan sonra bahsettigim bilgilere ulasmada sorun yasarsaniz özelden yazabilirim.

7. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Avukattan,esas no,karar no yu isteyiniz buradan takip edebilirsiniz. http://vatandasilam.yargitay.gov.tr/...SorguIlam.html

9. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    merhaba karadeniz,

bu verdigin internet adressi icin tesekür ederim. annem den esas no, vs aldim ve internet sitesine baktim. son durum söyle

[IMG][/IMG]

emeklik bürosuna dün bugün ulasamadim ama " onama " yaziyor.

Ettiği Teşekkür
    26
    Yargitay süreci kasim 2016 da sizin lehinize sonuclanmis, ondan sonraki sürec genelde 3-4 ay icinde sonuclanir eger konuyla ilgilenen avukatlar isi takip ederlerse. Ayni sirkete esinin emeklilik islemlerini yaptiran bir komsumun Subat 2016 da yargitay süreci bitti ayligin baglanmasi Aralik 2016 yi buldu. Sebebi sürecin gerektigi özenle takip edilmemesi. SGK aylik baglanma islemleri icin almayadan versicherungverlauf istemis komsuma haber verilip sgk ya ulastirilmasi aylar sürmüs. Ilk yazimda dedigim gibi isi agirdan alma durumu var umarim sizde öyle olmaz. Ayligin baglanip baglanmadigini size haber verilmeden e-devlet sitesinde görebilirsiniz. Komsum e-devletten takip etti aralik ayinda TR ye gidip ayligini cekti iki hafta önce gördügümde hala emeklilik hizmetinden bi haber alamadigini söyledi adamlar islem bitiminde alacaklari parayi bile aramiyorlar :-)

https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama bu siteye girip TC kimlik numarasiyla 2016 - 2017 yillarini bir sorgulayin sgk islem yapmismi diye.
    Konu guengoer52 tarafından (14 Şubat 2017 Saat 16:58 ) değiştirilmiştir.

12. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    merhaba gutengoer52,

bugün kölnde ki büro ile görüstüm yargitaydan gecmis ve evraklar sigortaya gitmis. tam bi cevap veremediler ne kadar daha sürer diye. yazdigin gibi 3- 4 ay sürer ise iyi olur 3 seneden beri bekliyoruz.

bugün konsoloslukdan termin aldik persembe günü icin.

Ettiği Teşekkür
    497
    tekrar konuya dönmek istiyorum. Konsoloslukdan e devlet sifresini aldik.

yanliz sifre ile giris yapamiyoruz.

1. Konsolusluk ana hatina telefon actim onlan bana düsseldorf konsolusguna acin dediler.
    2. düsseldorf konsolosluguna actim onlan trye ye telefon acin dediler.
    3. Tr de akraba urasti bana telefon no verdi 0090312160
    4. 0090312160 Achim sifrenizi degistiren diyor ( band ) baska da option yok
    5. [email protected] iki kere mail attim cevap yok

e devlet sifresini aldim ama giremiyorum .... düsseldorfda ki memur son zamanda teknik hata oluyor dedi ama biz de tr de hic kimseye ulasamiyoruz. Bizim islerimiz neden böyle ters gidiyor ? Düsseldorf konsolosluk da ki memur lar 10 sene önce nasil calisiyorlar sa ayni calisiyorlar cok rahat lar bi danisma yok vs vs. Düsseldorf konsolosluguna bu konu ile ilgili telefon actim saka degil beni en az 10 kere telefonda bi memurdan bi memura bagladilar . 2017 de yasiyoruz ama ......... neyse.

sizce daha ne yapa bilirim ? telefon ile ulasamiyorum / Mail attim bekliyorum

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı

1. Konsolusluk ana hatina telefon actim onlan bana düsseldorf konsolusguna acin dediler.

e devlet sifresini aldim ama giremiyorum .... düsseldorfda ki memur son zamanda teknik hata oluyor dedi ama biz de tr de hic kimseye ulasamiyoruz. Bizim islerimiz neden böyle ters gidiyor ? Düsseldorf konsolosluk da ki memur lar 10 sene önce nasil calisiyorlar sa ayni calisiyorlar cok rahat lar bi danisma yok vs vs. Düsseldorf konsolosluguna bu konu ile ilgili telefon actim saka degil beni en az 10 kere telefonda bi memurdan bi memura bagladilar . 2017 de yasiyoruz ama ......... neyse.

E Devlet çok iyi çalışıyor
    şifreyi yanlıs veriyor olabiilirsiniz

ilk girişten sonra şifreyi değiştirmek gerek

olmuyorsa yeniden şifre alin

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    40 mesaja 48 teşekkür aldı
    Eski sifreyi yeni en az 8 haneli sifreylen degistirip kullanirsin eger mail adresinide kayit ettiysen oraya sifremi unuttum diye yeni sifreyide göndertebilirsin tabiki mail adresinide kayit ettirdiysen

Ettiği Teşekkür
    26

Arkadasim buradan https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifreSifirlama sifreyi sifirlayip yenilemeyi bir dene

Ettiği Teşekkür
    55
    https://www.turkiye.gov.tr/iletisim?genel=Bilgiler
    e-Devlet Kapısı Kullanımı Sırasında Karşılaşılan Sorunlar

Şifre, e-İmza, Mobil İmza vb. giriş yöntemleri konusundaki sorunlar,
    Hizmetlerin kullanımı konusunda yaşanan teknik sorunlar,
    Erişim, açılmayan sayfa, kırık bağlantılar vb. sorunlar,
    e-Devlet Kapısı ile ilgili tüm görüş ve önerileriniz için e-Devlet Kapısı Çağrı Merkezi'ni kullanabilirsiniz.
    Bu durumlarda öncelikle Hızlı Çözüm Merkezi sayfasını inceleyiniz, eğer sorunuza cevap bulamaz iseniz, e-Devlet Kapısı Çağrı Merkezi'ne ulaşmak için "İletişim Formu" sayfasında bulunan formu doldurabilir, tüm mobil ve sabit telefonlardan 160'ı arayabilir veya [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Kamu Kurumları ile İlgili Sorun ve Görüşleriniz

Kamu kurumlarının hizmetleri ile ilgili diğer sorun ve görüşleriniz için Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) Başvuru formunu ya da 150 numaralı çağrı merkezini kullanabilirsiniz.

Ettiği Teşekkür
    497
    olmuyor

@karadeniz almanyadan 160 acamiyorum yukarida yazdigim gibi // tr den actirdim yine yardimci olamadilar
    mail adressni iki here message attim geri dönmediler

@guengoer52 sifreyi degis miyor giris yapamiyorum

tekrar konsolusluga sifre icin gitmek istemiyorum. sifreyi aldik ama giris yapamiyoruz

Ettiği Teşekkür
    55
    olmuyor

@karadeniz almanyadan 160 acamiyorum yukarida yazdigim gibi // tr den actirdim yine yardimci olamadilar
    mail adressni iki here message attim geri dönmediler

@guengoer52 sifreyi degis miyor giris yapamiyorum

tekrar konsolusluga sifre icin gitmek istemiyorum. sifreyi aldik ama giris yapamiyoruz
    Yapilacak bir sey yok yeni bir sifre almaniz gerekli,ülkede isler böyle yürüyor

Ettiği Teşekkür
    26
    Bu durumda sifreyi veren memurun verdigi sifreyi aktive etmedigini düsünüyorum, bir iside düzgün yapsalar sanki dünyanin sonu gelecek vatandasa yazik degilmi simdi yine randevu al yasli kadini tekrardan oraya yor, Allah yardimciniz olsun kardesim.

Ettiği Teşekkür
    497
    Sagol guengoer52

terar almak lazim

Ettiği Teşekkür
    497
    bugün Düsseldorf Konsolosgundan mail geldi. tekrar almamiz lazim. Buradan dikkatinize e devlet sifresi alirsaniz sifreyi direk online kontrol edin yoksa bizim gibi tekrar gidersiniz

Ettiği Teşekkür
    55
    bugün Düsseldorf Konsolosgundan mail geldi. tekrar almamiz lazim. Buradan dikkatinize e devlet sifresi alirsaniz sifreyi direk online kontrol edin yoksa bizim gibi tekrar gidersiniz
    Osmanbey34,sizin yasadiginiz durum istisna bu tür olumsuzluklar cok ender oda size raslamis talihsizlik diyelim.

Ettiği Teşekkür
    497
    merhaba arkaslar,

emeklilik konusunda gelisme oldu.

1. Bugün tekrar e devlet sifresi icin konsolosluga gittik ve sifre aldik bu sefer sifre oluyor
    2. Bugün emeklilik bürosundan telefon geldi ve evrak istediler. O evraklari da tamamladik yanliz sizden birsey bilmek istiyorum:

Arbeitsamt dann Bestätigung Aldik, para almiyoruz diye yani Arbeitslosengeld 1 bunu biz türkceye tercuman etmek gerekiyor mus. bunu Bestätigung nerede türkceye tercuman etire biliriz ? kaldigimiz yer Mönchengladbach

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)