Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2602 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 39 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: emeklilik / kayivalide 3 seneden beri bekliyor / Köln emeklilik bürosu tecrubeleriniz

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Konsolosgun hemen karsisinda tercüme bürasu var,bence orada yapsan daha iyi olur,gerekirse konsoloslugada damga vurdurursun, resmi tercumanlik yapan bürolarda var yalniz sizin orada varmi bilmem.

2. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    bizim burada var bulduk. tesekür ederim ...

Ettiği Teşekkür
    497
    Son durum bu / Yargitaydan gecmis. daha ne kadar sürer ? bi bilginiz var mi ?

[IMG][/IMG]

KÖLN emeklilik bürosunu ariyorum hic kimse cikmiyor. Burdan sakin emeklilik icin basvurmayin !

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Yargitaydan ciktiktan sonra 4 ile 10 ay arasi islemler bitecektir, neden bukadar uzun sürüyor dersen sorun sanirim islerin biraz agirdan alinmasindan kaynaklaniyor olmasindadir. Köln emeklilik bürosunun Ankara da birlikte calistigi avukatlik bürosunu arayabilir yada bagli bulundugunuz sgk kurumundan islemler hakkinda bilgi alabilirsiniz.

Ettiği Teşekkür
    497
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yargitaydan ciktiktan sonra 4 ile 10 ay arasi islemler bitecektir, neden bukadar uzun sürüyor dersen sorun sanirim islerin biraz agirdan alinmasindan kaynaklaniyor olmasindadir. Köln emeklilik bürosunun Ankara da birlikte calistigi avukatlik bürosunu arayabilir yada bagli bulundugunuz sgk kurumundan islemler hakkinda bilgi alabilirsiniz.
    3 sene oldu bu islem daha nekadar bekliyecegiz ? ve sigorta parayi birden ödemiyor mus. bu dogru mu ?

Ettiği Teşekkür
    26
    @Osmanbey34 Haklisin sürec bayagi uzun inan o konuda magdur olan birtek siz degilsiniz. Ayni yerden basvuru yapan bir tanidigimin 2016 yili Subat ayinda Yargitay süreci bitti 2016 Aralik ayinda ayligi baglandi. Yine bir baskasi 2013 te basvuru yapti onunkisi hala Yargitayda bekliyor. Tüm islemler bitip aylik baglandiginda Borclanma primini ödemis oldugunuz ayi takip eden aydan itibaren geriye dönük tüm ayliklar bir defada ödeniyor o konuda bir sikinti yok yeterki islemler bitsin. Bence bagli bulundugunuz SGK kurumundan bir yakininiz araciligiyla islemleri takip ettirmeniz yarariniza olur herhangi bir belge istenirse sizin bundan haberiniz oluncaya kadar aylar gecer uzarda uzar, takip etme/ettirme imkaniniz varsa biraz daha cabuk bitebilir.

9. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 sene oldu bu islem daha nekadar bekliyecegiz ? ve sigorta parayi birden ödemiyor mus. bu dogru mu ?
    Neden mahkemeye verdiniz,sebebi ?

Ettiği Teşekkür
    497
    @Karadeniz biz mahkemeye vermedik. Emeklilik bürosu bakiyor. onlar herseyi yapiyorlar......

@güngör52 insallah cabuk islemler olur 04/2014 basvurduk tam 3 sene oldu. yargitay yargitay dediler onu bekledik. simdide sgk sgk deyeip bekliyoruz

Ettiği Teşekkür
    26
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden mahkemeye verdiniz,sebebi ?
    Ustam, 2014 Kasim ayinda cikan Torba yasadan önceki basvurular.

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam, 2014 Kasim ayinda cikan Torba yasadan önceki basvurular.
    guengoer52,arkadasa sormamdaki sebeb,mavi kart sahibi olup yurtdisi borclanmasi red edildiyse dolaysiyla yurtdisi borclanmasini yatiramamistir mahkeme tarihinden bu zamana kadar olan süre icinde emekli maasida ödenmeyecektir talep edilemeyecektir.

Ettiği Teşekkür
    497
    bizim emeklilik isimiz daha halen olmadi. yargitay dan 2014 gecmis ve baglanmis emeklilik. simdi sigortadan haber bekliyoruz. konuyu subatta actim daha halen tik yok. 3 senden beri bekliyoruz. size köln deki emeklilik bürosunu kesinlikle tavsiye etmiyorum !

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    bizim emeklilik isimiz daha halen olmadi. yargitay dan 2014 gecmis ve baglanmis emeklilik. simdi sigortadan haber bekliyoruz. konuyu subatta actim daha halen tik yok. 3 senden beri bekliyoruz. size köln deki emeklilik bürosunu kesinlikle tavsiye etmiyorum !
    Arkadasim son yazindan pek anlayamadim yargitay bitmis aylik baglanmis emeklilik bürosundan haber gelmedimi demek istedin? Sormamin bir sebebi var eger yargitay süreci bitmis sgk da islemler henüz gerceklesmemisse yardimci olabilecegini düsündügüm bazi ipuclari verebilirdim, ne demek istedigini tam anlayamadigimdan yanlis birsey söylemek istemiyorum.

Ettiği Teşekkür
    497
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim son yazindan pek anlayamadim yargitay bitmis aylik baglanmis emeklilik bürosundan haber gelmedimi demek istedin? Sormamin bir sebebi var eger yargitay süreci bitmis sgk da islemler henüz gerceklesmemisse yardimci olabilecegini düsündügüm bazi ipuclari verebilirdim, ne demek istedigini tam anlayamadigimdan yanlis birsey söylemek istemiyorum.
    merhaba hekimoglu, benim yazdigimi bende anlamadim
    cünkü emeklilik bürosunun dedini de ben anlamiyorum

sana su bilgileri verebilirim.
    1. yaklasik üc sene önce emeklilik bürosunda islemlere baslatdik
    2. yargitay karai cok uzun sürdü. tr den olaylardan dolayi vs vs ( emeklilik bürosun söyledigi )
    3. elimde belge var. bu karar 12/2014 den ve kararin kiscasi 01.04.2014 den bize hak taniyorlar yani 04/2014 den beri emeklilik toplaniyor.
    4. son durum emeklilik bürosunun söyledigi kisacasi : hersey tamam hersey haloldu. ssk dan cevap gelecek ve aylik ödenecek.

bilmiyorum yazdigimi anladin mi ? ama ben de ayni senin gibiyim. Ama 3 sene gecti bu normal mi ? emeklilik bürosuna telefon acinca ne soracagmi bilmiyorum ( ssk deyip geciyorlar ) bu konuyu subat ta actim. Konuyu actik dan sonra bi ilerleme oldu . ama suan tik yok.
    bana siz söyleyin ne yapmam lazim .

[IMG][/IMG]

ssk online takip ediyorum . mektup lar gidip geliyor ama sonuc yok. siz benim bizim yerimizde olsaniz ne yapardiniz ? büro daki adam kendisi söylüyor " en uzun islem bizim sürmüs"

bütün evraklar tamam
    Konu Osmanbey34 tarafından (16 Eylül 2017 Saat 00:03 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    132
    Osmanbey34 arkadasim simdi durum biraz netlesti ben ilk yazindan yargitay 2014 te onayladi hala bitmedi gibi bir anlam cikartmistim.
    Anladigim kadariyla belirli bir süre önce yargitay onamasi gerceklesti siz simdi sgk daki islemlerin bitip ayligin baglanmasini ve borclanma ödemesini yaptiginiz 2014 yilindan itibaren geriye dönük ayliklarin toplu ödenmesini bekliyorsunuz.
    Yakin bir komsum gecen yil yargitay kararindan sonra ayni durumda islemlerini bagli bulundugu sgk kurumundan bir yakinina takip ettirerek yargitay kararindan 10 ay sonra aylik baglattirabildi onunda baglatisi kölndeki büroydu onlara kalsa belki hala bitmeyecekti sadece sgk nin istedigi versicherungsverlauf tan kölnün haber vermemesi yüzünden islem uzun sürmüs kisi kendisi ilgilendikten 10 ay sonra aylik baglaniyor emeklilik bürosuda bunu kisiye 7 ay sonra haber verip islem parasinin geri kalanini istiyor yani TR de bagli bulundugun sgk kurumuyla irtibata gecip dosyada herhangi bir eksiklik yüzündenmi islemler tikandi bilgi almanizi öneririm ise yarayacaktir.
    Ayrica yetkilinin en uzun sizin islemler sürdü demesi pek dogru degil gibime geliyor 2013 ten beri bekleyenlerde var zannedersem alacaklari parayi kücümseyip is takibini ciddiye almiyorlar.

18. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    merhaba hekimoglu aynen yazdigin gibi. emeklilik bürosuna biz sorduk biz birsey yapa bilir miyiz gibisinden ve cevap su geldi " siz hic karismayin tr den sakin sgk gitmeyin, o zaman isler daha cok uzaya bilir dediler."

yazdigim gibi. biz ne yapa cagmizi bilmiyoruz. cok uzun sürdü bu dava. bize birisi yardimci ola bilirse o zaman bütün evraklari pdf olarak gönderirim ve online sgk takip icin tc kimlik nummarasini.

Osmanbey34 arkadasim simdi durum biraz netlesti ben ilk yazindan yargitay 2014 te onayladi hala bitmedi gibi bir anlam cikartmistim.
    Anladigim kadariyla belirli bir süre önce yargitay onamasi gerceklesti siz simdi sgk daki islemlerin bitip ayligin baglanmasini ve borclanma ödemesini yaptiginiz 2014 yilindan itibaren geriye dönük ayliklarin toplu ödenmesini bekliyorsunuz.
    Yakin bir komsum gecen yil yargitay kararindan sonra ayni durumda islemlerini bagli bulundugu sgk kurumundan bir yakinina takip ettirerek yargitay kararindan 10 ay sonra aylik baglattirabildi onunda baglatisi kölndeki büroydu onlara kalsa belki hala bitmeyecekti sadece sgk nin istedigi versicherungsverlauf tan kölnün haber vermemesi yüzünden islem uzun sürmüs kisi kendisi ilgilendikten 10 ay sonra aylik baglaniyor emeklilik bürosuda bunu kisiye 7 ay sonra haber verip islem parasinin geri kalanini istiyor yani TR de bagli bulundugun sgk kurumuyla irtibata gecip dosyada herhangi bir eksiklik yüzündenmi islemler tikandi bilgi almanizi öneririm ise yarayacaktir.
    Ayrica yetkilinin en uzun sizin islemler sürdü demesi pek dogru degil gibime geliyor 2013 ten beri bekleyenlerde var zannedersem alacaklari parayi kücümseyip is takibini ciddiye almiyorlar.

Ettiği Teşekkür
    55
    merhaba hekimoglu aynen yazdigin gibi. emeklilik bürosuna biz sorduk biz birsey yapa bilir miyiz gibisinden ve cevap su geldi " siz hic karismayin tr den sakin sgk gitmeyin, o zaman isler daha cok uzaya bilir dediler."

yazdigim gibi. biz ne yapa cagmizi bilmiyoruz. cok uzun sürdü bu dava. bize birisi yardimci ola bilirse o zaman bütün evraklari pdf olarak gönderirim ve online sgk takip icin tc kimlik nummarasini.
    Osmanbey,mahkeme sonuclanmis olsa hemen emekliliginizi talep etme durumundamisiniz ? Eger bu durumdaysaniz her gecen gün emekli ayligindan dolayi zarardasiniz,avukatla görüsün davayi geri cekin son mevcut olan yasa cercevesi dahilinde emekliliginizi isteyin avukatlar alacagi parayi garanti altina almak icin davanin sonuclanmasini bekliyorlar.
    Yanilmiyorsam 14/09/2014 tarihinde cikan kanunu inceleyin yurtdisi borclanmasini mahkemeye vermeden borclanma imkani taniyan kanun.
    Buraya bir göz atin belki yararli olabilir,http://archive.ismmmo.org.tr/docs/du..._27Genelge.pdf
    Konu karadeniz tarafından (17 Eylül 2017 Saat 14:00 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    132
    karadeniz arkadasimiz hakli ancak bu durum mahkeme sonuclanip yargitaya gidilmediyse mümkün, yargitaya gidildiyse davadan feragat etmek mümkün olmuyor sonucu beklemek zorunda kaliyorsun. osmanbey34 arkadasimizin yargitay sürecide olumlu sonuclanmis zaten su an sgk nin aylin baglama islemlerinin bitmesini bekliyorlar, köln emeklilik bürosu komsuma aylik baglandiktan 7 ay sonra haber vermisti islemleriniz bitti diye komsum kendi takip ettirdiginden ayrica e devlettende ayligin baglandigini görmüstü sizin e devlet sifreniz varsa oradanda bakmanizi tavsiye ederim aylik baglandiktan sonra köln den haber gelmesi cok uzun sürebilir uyusukluk had safhada cünkü.

22. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    evet aynen yazdigin gibi. yazdigim gibi subat 2017 bu konuyu actiktan sonra baya bir hizlanma oldu. ondan sonra da bir gelisme olmadi. suan 7 ay gecti tik yok. sgk online takip ediyorum bes, alti kez message lar var yani yazismalar baska birsey de yok. subat ta biraz hislanma oldugunda biz e devlet sifresi cikardik. takip ediyoruz ama bi gelisme yok. ben tekrar yarin büroyu arayip buraya cevap yazarim.

karadeniz arkadasimiz hakli ancak bu durum mahkeme sonuclanip yargitaya gidilmediyse mümkün, yargitaya gidildiyse davadan feragat etmek mümkün olmuyor sonucu beklemek zorunda kaliyorsun. osmanbey34 arkadasimizin yargitay sürecide olumlu sonuclanmis zaten su an sgk nin aylin baglama islemlerinin bitmesini bekliyorlar, köln emeklilik bürosu komsuma aylik baglandiktan 7 ay sonra haber vermisti islemleriniz bitti diye komsum kendi takip ettirdiginden ayrica e devlettende ayligin baglandigini görmüstü sizin e devlet sifreniz varsa oradanda bakmanizi tavsiye ederim aylik baglandiktan sonra köln den haber gelmesi cok uzun sürebilir uyusukluk had safhada cünkü.

Ettiği Teşekkür
    497
    evet aynen yazdigin gibi. yazdigim gibi subat 2017 bu konuyu actiktan sonra baya bir hizlanma oldu. ondan sonra da bir gelisme olmadi. suan 7 ay gecti tik yok. sgk online takip ediyorum bes, alti kez message lar var yani yazismalar baska birsey de yok. subat ta biraz hislanma oldugunda biz e devlet sifresi cikardik. takip ediyoruz ama bi gelisme yok. ben tekrar yarin büroyu arayip buraya cevap yazarim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)