Alıntı choban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
valla ne diyeyim bu ne perhiz bu ne lahana tursusu alirken peypalla alin ama satarkene paypala karsisiniz sizinkide oh istemem yan cebimede koy ...tipik memleketimden insan manzaralari...satarkende tek paypalla satarim alirkende paypalla alirim nedenmi nasil ben paypal ariyorsam ben satarken karsidaki alicida elbetde paypal ariyacakdir memleketde tek akilli benmiyim isime gelmiyorsa hic satmam...hep bana rabbena olmaz...keske paypalsiz satisi ebay hep yasaklasa ki olmasi gerekende o bence...zaten paypalsiz en ufak bir proplemde is dolandiricilikla yada bir tarafin magduriyetiyle sonuclaniyor ve öylece kaliyor buda ebaya müsteri kaybediyor amazonda rekorlar kiriyor ebay tüm satislari bence standart paypalla yapdirmasi gerekir...
Aynen cok dogru yazmissin Choban kardes..

Ben Ebay de alirken de satarkende yüzde 98 Paypal kullanirim, daha bugüne kadar hic sorun yasamadim Allah a Sükür. Ebay de dikkat etmen gereken birkac husus var bunlari alirken ve satarken iyi göz önünde bulundurursan hicbir sey olmaz.
Mesela en basiti, ben ebay de birsey alirken bewertungu 500 ün altinda olan ve enaz yüzde 98 pozitif bewertungu olmayan saticilardan kesinlikle birsey almiyorum. Bazi firmalar varki adamlar yüzbinlerce satis yapmislar, simdi bunlar mi müsteriyi kaziklayacak yani..
Sen gidip te 25-30 bewertungu olan privat saticilardan alisveris yaparsan , kaziklanman gayet normaldir.. Bunun haricinde, Ebay benim icin gayet iyi oluyor. Mesela gecen günlerde telefonuma pazardan 6 euroya panzerglass folie almistim, ebay de ayni telefon icin panzerglass folie ve handy hülle 4 euroya ve üstelik versand frei..

Tahminimce 10-15 sene sonra insanlar ekmegi suyu bile internetten alacaklar.. Ve bu sistem güvenilir olmak zorunda..