Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2596 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bedava Ev

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    668
    6 mesaja 7 teşekkür aldı

Bedava Ev

Selam Arkadaslari

Ben Bir Size Danisayim siz ne diyorsunuz?

Benim Abimin bir yazli bir tanidigi var adamin Evi var iki dayrelik birisi 130 obiri 60 kare metre yasli adam
    ufak evinde oturuyor obir dayrede 6 yildir Kira ödemeyen ayle var .
    onlarida adam daha istemiyor,ve Evi Bana Teklif etti almak istermisin ( Sagolsun Gine Abimin Sayesinde ).
    Yasli Adamla Anlastik Uygun Fiata 190 bin euro. adamda ömür boyu kendi evinde kalma hakki var dedim.

Daha Noterden Termin almadim, Abim geliyor ve Bana diyor yasli adamin evi Benim olacak kendi cocuklarina birsey birakmak istiyormus
    ben dedim Sen Ne diyon ben Enaye gibi evin parasini ödüyecem sende bedava konacan ( 20 Yildir calismiyor abim)
    bana Kizdi Gitti, yasli adama beni kötüledi, Alman bunlar ama Yasli Adama Helal Olsun, dedi kine Abime sen ne Bekliyorsun Karsesinden olamaz oyle birsey. Ve bana mesaj gönderyor pisman olacan daha neler yazdi. Sisce Arkadaslarim Ne Yapayim artik uyku gecmiyor bana daha Benimde iki ufak cocugum ben kendi cocuklarimda kisacam evi ödeyim kendisine dayre hediye edim

Hepinize Selamlar

2. Sponsor Reklam
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    sen ne diyorsun arkadasim sadece ayarladi diye evmi hediye edicen?boyle bir mantikmi olur o zaman sen al abi kucuk daireyide bana ver ben cocuklarima vereyim de bakalim ne diyecek dikkat et kazik yemek uzeresin hemde en yakinindan ben senin yerinde olsam kapat konuyu de abine hic girme bu ise yoksa cok basin agrir ilerde ben aldirttim ben yaptirttim sana kalsa adam olmazdin dir dir dir bunlara hazir ol alirsan.

4. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    668
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    evet kendisinin mantigi öyle hep testek ciktim kendisine simdi bana bunu yapyor, insan sevinir Kardesim Ev. Öncedende Teklif ettim ömür boyu bedava oturabilin diye kabul etmedi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Okuyorum, okuyorum ama genede anlamiyorum. Ya benim aklim kit, yada yazilanlar dogru dürüst yazilmiyor, okunmuyor vede anlasilmiyor.
    Sec istedigini.

7. 6 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    668
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okuyorum, okuyorum ama genede anlamiyorum. Ya benim aklim kit, yada yazilanlar dogru dürüst yazilmiyor, okunmuyor vede anlasilmiyor.
    Sec istedigini.
    En Kolayi Abim Bana Evi Buldu diye Kendisine Ufak evi Hak Görüyor Bedava Istiyor

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sec istedigini.
    aynen kardes

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    simdi benim anlamadigim sen evi alican yasli adami ömür boyu kira almadanmi oturtcan kücük olan dairede.

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Alıntı benims Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    simdi benim anlamadigim sen evi alican yasli adami ömür boyu kira almadanmi oturtcan kücük olan dairede.
    Benim anladığım da öyle.

Sen notere gitmeden önce evi en iyisi bir gutachtere ver, eğer satıcı ömür boyu içinde oturacaksa, o daireden sana para gelmiyecek.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    668
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Evin deyeri benim ödedigim den baya cok gine uyguna gelyor bana. Yasli adam ufak evinde oturacak büyük evide biz alacik
    Konu oktay22 tarafından (18 Şubat 2017 Saat 18:04 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    evi al abinin dediklerine kulagini tika ne derse desin, eger cocuklaria miras birakacaksa kendi malini biraksin senin malina güvenmesin.

14. 2 kişi iso98783 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    Alıntı oktay22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evin deyeri benim ödedigim den baya cok gine uyguna gelyor bana. Yasli adam ufak evinde oturacak büyük evide biz alacik
    Soruma cevap vermemisin adamdan kira almadanmi oturtacaksin, hersey bi yana madem abin vesile oluyor o zaman 3..5 gönlünden gecen durumuna göre abinede vesile oldugu icin gönlünü almak anlaminda bi miktar nakit para ver en güzeli böyle

16. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    hic bula$ma derim

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Nasretin Hocanin misali aklima geldi.

Pazara gidiyormus cocuklar nereye gidyorsun pazara , Bizede düdük getirirmisin demisler. Aralarindan biride para vermis.
    Hoca pazarda dönmüs Cocuklar yanina varmislar Düdügümüzü getirdinmi diye. Pazardan aldigi düdügü Parasini veren cocuga uzatmis. Digerlei hep bir agizdan hani bizimkisi.
    Oda Parayi veren düdügü calar demis. Yani anlayacagin Parada senin kazancta . Aldigin Ev senin Ananin sütü kadar hak. Kardesi kardes yaratmis ama Kesesini ayri yaratmis. Bizleri ya Türkiedeki yada burdaki ler bir türlü kullandilar. Yerine geldi bu Anne , Babamizda dahil olmak üzer.
    Ev Sahibi sana evi Satiyorsa sende Uygun görüyorsan Al. El alem neder . Abin devamli benim sayemde aldin der Bunlari gec. Parasini verdin Satin aldin. Babandan kacirilan bir mirasda degil. sonucta Hakkiyla vede Anlinin teriyel alıyorsun.

Saygilarimla.

19. 5 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Üye Ürgüplü50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ratingen
    Ettiği Teşekkür
    58
    24 mesaja 38 teşekkür aldı
    Arkadasim anladigim kadariyle abinin tanidiginin evi burasi peki abin bu eve yakinmi oturuyor ve ev sahibi kac yasinda kac kisi evin giderleri ayrimi yani elektirik su gibi

egerki abin uzakta otueuyor ise onunla giris cikislarda kontagin olmayacaksa al derim para senin mal senin mülk senin

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    668
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Selam Kardeslerim

Tesekür ederim hepinize en mantiklisida dalga ustanin yazdigi kizmetse Allah nasip ederse evi almaya niyetliyim artik

Konuyu Kapatyorum Kardeslerim Abilerim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    Alıntı Disbeliever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oktay arkadas,

ev uygun yazmissin. Türk parasi ile 731.500 tl yapiyor. Piyasa arastirmasi yaptinmi? civardaki evler kac para diye.

Bizim Türk akli ile is ve arkadaslik, aile iliskileri birbirine karisiyor. Senin paran ile kardesin bile olsa senden birseyler koparmaya calisiyor. Elinden geliyorsa ona da yardim yapabilirsin. Ancak bu almayi düsündügün ev icin araya girmemesi gerekir.
    Gurban naptin sen yaa ne alaka Türk parasiyla burasi Türkiyemi o zaman ben simdi 15,000 tl maasmi aliyom diyim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)