Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2592 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mahnunglardaki parayı ödeme zorunlu mu

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    7 mesaja 12 teşekkür aldı

Mahnunglardaki parayı ödeme zorunlu mu

Slm.arkadaşlar. gecen bir mahnung geldi stadt Düsseldorf tan. 2 ay önceki 25 euroluk park cezası parasini yatırmayı unutmuşum gözden kaçmış. Gecen gelen mahnung da 48 euro ya çıkmış yatırmam gereken para.simdi öğrenmek istediğim şu
    -ana para haricindeki parayı yatirmak zorundamiyiz
    -yatirmasak nolur.
    -gönderilen mahnung normalde einschreibenli gelmek zorunda degilmi. Einschreibenli gelmeyen mahnungu , bana böyle bi mektup gelmedi iddiasinda bulunsam nolur.

Aranızda bilgisi olan varsa cevaplarsanız sevinirim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye mercanadasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    227
    62 mesaja 253 teşekkür aldı
    hepsini ödemek zorundasin
    hata senin iki ay gecmis üzerinden ödememisin

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    8 mesaja 23 teşekkür aldı
    Alıntı mercanadasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepsini ödemek zorundasin
    hata senin iki ay gecmis üzerinden ödememisin
    Biliyormusun da öyle yazdin yoksa kafadan mi salladin?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı dedebar2017 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyormusun da öyle yazdin yoksa kafadan mi salladin?
    arkadaşlar siz nerede yaşıyorsunuz

yaşadiğınız ülkenin kanularını bilmiyorsunuz

tabiki mahnung da gelen parayı ödemeniz gerek cezalı duruma düşmüşsünüz

parayı ödememek te direnirseniz evinize haciz veya en kötü durumuda sizi tutuklamaya kadar götürebilir

6. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    bende bazen sasiyorum. 2017 yilinda almanyadayiz . ve daha halen böyle sorular

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    21 mesaja 30 teşekkür aldı
    Birde alici Alman hükümeti

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Sana gelen ilk mahnungu es kecmisin,ikinci maghnungda sana biraz fakli 3 yada 5€ fazla gelmistir,bu durumda sen ödememede diretmisinki sana gelen ücüncü nerdeyse 100% cezali geliyor.

Sen gelen ikinci mahnungta onlarla irtibata gecmis olsaydin, durumu dogru dürüst anlatsaydin inaniyorum senin iyi niyetliligine riza gösterip ödetmezlerdi.

Senin paraya ödemyecegini anladilar akillanman icin 100& yakin bir parayla ödemeni istiyorlar,senin yerinde olsam hic zaman kaybetmeden o parayi yatiririm,sana verilen sürede ödemedigin taktirde seni mahkemeye verirler ve bütün masraflarida sana yüklerler, buna inanmani istiyorum.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    8 mesaja 23 teşekkür aldı
    iyide einschreiben le bir mektup gelmemis, nasil ispat edecekler cezanin eline gectigini? Burda prensib ten bahsetmiyoruz elbette ceza gelmisse ödenmesi gerekir ama hukiki durum biraz farkli

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    iyide einschreiben le bir mektup gelmemis, nasil ispat edecekler cezanin eline gectigini? Burda prensib ten bahsetmiyoruz elbette ceza gelmisse ödenmesi gerekir ama hukiki durum biraz farkli

Size gelen cezalar veya rechnunglar hep einschreiben,mi olarak geliyor.
    Aradan kac ay gecmis ve gelen mektuplar hep kayboldu yada yerinemi ulasmadi.
    Mecbur olarak ödenecek. Ödenmezse daha farkli hesaplarda gelebilir.

S&S

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Normalde ödemen lazim ama ara konus, unuttgunu ya da gözünden kactigini söyle bir ihtimal derlerse ki o zaman sadece cezayi öde ne ala.... Özel bir sirket filan olsa belki olur der ama resmi yerlerde biraz zor gibi ama denemekte fayda var.

13. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Üye Dedikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    126
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normalde ödemen lazim ama ara konus, unuttgunu ya da gözünden kactigini söyle bir ihtimal derlerse ki o zaman sadece cezayi öde ne ala.... Özel bir sirket filan olsa belki olur der ama resmi yerlerde biraz zor gibi ama denemekte fayda var.
    Kardesim Ödeyeceksin... 2, yil önce banada aynisi oldu konusmama ragmen yazili olarak da bas vurmami istediler yinede ödediler Hemde zaman kayip/uzadigi icin 4, katini aldilar.. benim sana tavsiyem Ödiyeceksin.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    ben 40 senedir Almanya dayım hiç bir zaman bir cezanın Einschreiben geldiğini görmedim ..

sadece mahkemeden gelen Mavi Mektuplar ( gerichtlichen Mahnbescheid ) Einschreiben gelir zaten o da son duraktır

zamanında ödemezseniz sistem otomatik olarak Mahnung gönderiyor

Neyin pazarlığını yapacaksınız ? neyi konuşacaksınız ?

Bazı arkadaşlar Almanya da yaşadıkları halde halen Türk mantığı ile hareket ediyor

lafı evirip çevirmenin gereği yok .. ödemek zorundasın ..

ha ben ödemem dersen hala Einschreiben diyorsan senin problemin
    Konu hOrOz tarafından (22 Şubat 2017 Saat 11:28 ) değiştirilmiştir.

16. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 40 senedir Almanya dayım hiç bir zaman bir cezanın Einschreiben geldiğini görmedim ..

sadece mahkemeden gelen Mavi Mektuplar ( gerichtlichen Mahnbescheid ) Einschreiben gelir zaten o da son duraktır

zamanında ödemezseniz sistem otomatik olarak Mahnung gönderiyor

Neyin pazarlığını yapacaksınız ? neyi konuşacaksınız ?

Bazı arkadaşlar Almanya da yaşadıkları halde halen Türk mantığı ile hareket ediyor

lafı evirip çevirmenin gereği yok .. ödemek zorundasın ..

ha ben ödemem dersen hala Einschreiben diyorsan senin problemin

Ben pazarlik yapin demedim ki, ödemesinin gerektigini de en basta belirttim zaten ve nerede yasadigimizi da biliyorum. Arkadasin aslinda konuyu acip sormasi bile gereksiz yanlis anlamazsa tabi ama madem konuyu acip sormus bende sansini dene ara sor en kötü olmaz derler dedim! Büyük ihtimal de zaten yok derler ya da yazili basvur derler.

Bir kere benim basimdan gecti ki o zaman benim gecerli sebebim vardi... ama yillar gecti ve nerden geldigini niye geciktigini bile hatirlamiyorum... aradim konustum ve gecikme zammini ödemedim! Ama dedigim gibi benim mazeretim görmemisim gözümden kacmis vs. degildi.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben pazarlik yapin demedim ki, ödemesinin gerektigini de en basta belirttim zaten ve nerede yasadigimizi da biliyorum. Arkadasin aslinda konuyu acip sormasi bile gereksiz yanlis anlamazsa tabi ama madem konuyu acip sormus bende sansini dene ara sor en kötü olmaz derler dedim! Büyük ihtimal de zaten yok derler ya da yazili basvur derler.

Bir kere benim basimdan gecti ki o zaman benim gecerli sebebim vardi... ama yillar gecti ve nerden geldigini niye geciktigini bile hatirlamiyorum... aradim konustum ve gecikme zammini ödemedim! Ama dedigim gibi benim mazeretim görmemisim gözümden kacmis vs. degildi.
    hocam sana lafım yok geçerli mazereti olan olabilir mesela adam uzun süre hastanededir eline geçmemiş olabilir

ama hala böylede düşünenler var tutturmuşlar Einschreiben değil ,,konuş falan filan

19. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Arkadaşların bazıları nerede yaşıyorsun, gereksiz, neyin kafasi diye yazmışlar.
    Çok şükür nerede yaşadığımızida biliyoruz ne yaptığımızıda . Parayida zaten çoktan ödedim.
    Benim sormak istediğim bu mahnunglar gercekten elimize gecmediyse ne olacak. Hani bir yerlere veya handy vertraglari kündigen yaparken çoğumuz einschreibenli gönderiyoruz. Aksi takdirde vertrag uzadimi ben göndermistim amaa ayakları sökmüyor.hani belgen diyorlar.
    Bana gelen yukaridaki mahnungda ilkdi.hemde einschreiben ile göndermisler.
    Diger firmalar birinci mahnung göndermeden yüksek bir mahnung cezası gönderseler ispatlari ne olacak.adam gönderdim diyor bende almadim diyorum.bunun kanundaki yeri nedir . Elbette gelenlerini tıpış tıpış ödüyoruzda , ödememe hakkımız varmı onu soruyorum.
    Birde herkez kafasina göremimi bu cezalari koyuyor.
    Buyrun ........

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    devlet daireleri haric mahnunglarda indirim icin pazarlik yapabilirsiniz (inkasso...eski ödenmemis faturalar). abim icin finanzamt ile anlasmaya calistik (steuerberater isini yapmadigi icin schätzen yapilmis vergiler) maglesef bir kurus bile inmiyorlar...

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı osman33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm.arkadaşlar. gecen bir mahnung geldi stadt Düsseldorf tan. 2 ay önceki 25 euroluk park cezası parasini yatırmayı unutmuşum gözden kaçmış. Gecen gelen mahnung da 48 euro ya çıkmış yatırmam gereken para.simdi öğrenmek istediğim şu
    -ana para haricindeki parayı yatirmak zorundamiyiz
    -yatirmasak nolur.
    -gönderilen mahnung normalde einschreibenli gelmek zorunda degilmi. Einschreibenli gelmeyen mahnungu , bana böyle bi mektup gelmedi iddiasinda bulunsam nolur.

Aranızda bilgisi olan varsa cevaplarsanız sevinirim.
    Alıntı osman33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Arkadaşların bazıları nerede yaşıyorsun, gereksiz, neyin kafasi diye yazmışlar.
    Çok şükür nerede yaşadığımızida biliyoruz ne yaptığımızıda . Parayida zaten çoktan ödedim.
    Benim sormak istediğim bu mahnunglar gercekten elimize gecmediyse ne olacak. Hani bir yerlere veya handy vertraglari kündigen yaparken çoğumuz einschreibenli gönderiyoruz. Aksi takdirde vertrag uzadimi ben göndermistim amaa ayakları sökmüyor.hani belgen diyorlar.
    Bana gelen yukaridaki mahnungda ilkdi.hemde einschreiben ile göndermisler.
    Diger firmalar birinci mahnung göndermeden yüksek bir mahnung cezası gönderseler ispatlari ne olacak.adam gönderdim diyor bende almadim diyorum.bunun kanundaki yeri nedir . Elbette gelenlerini tıpış tıpış ödüyoruzda , ödememe hakkımız varmı onu soruyorum.
    Birde herkez kafasina göremimi bu cezalari koyuyor.
    Buyrun ........
    ilk soru soru sorduğunla bu yazdığın arasında çok fark var

birincisinde yatırmam gerek diyorsun ikincisinde çoktan yatırdım diyorsun

yani boşuna burada zaman kaybediyoruz
    Konu hOrOz tarafından (22 Şubat 2017 Saat 14:53 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    Horoz kardeş detaylara takılma. 😃İlkinde yatirilmasi gereken paradan bahsediyorum. Yaani böyle bir miktar karşıma çıktı baabından yazmıştım.

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Mecburen ödemek zorundasın kardeş.kısa ve öz ne kadar gelmişse ödeyeceksin.Bir kere öde kurtul gitsin.zaten çok yüksek bir mevla değil.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    ödemen lazim / Stadt ile hic uras ma yok almadim sudur budur / basini hic yorma .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler