Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2590 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alttaki Komsumdan Sikayetciyim !!!

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı

Question Alttaki Komsumdan Sikayetciyim !!!

arkadaslar merhaba öncelikle suan cok kizginim kendimi alt kata inmemek icin zor tutuyorum bana bilgisi olan yardimci olursa cok sewinirim !!!

2007 yilinda firma ewine tasindim ozamanlar cocugum olmadigindan cocuk odasiz ewde oturuyordum ve cocugum olunca 2 yil öncesine kadar karsi sokakdaki cocuk odali yani 3,5 odali gene ayni firmanin ewine gectim ki gecmez olaydim , alt katimda oturan kari koca türkler tabiki benim cocuklarim saat suan 17:35 cok ses oluyor diye üst kata yani bize tavana sopayla mi artik neyle tak tak tak defalarca kez vurup bize uyari yapiyolar , yahu saat kac ve benim cocugumun birisi 3 yasinda ikinci cocugum okula giden cocuk 7 yasinda cocuk odasinda tabiki ses olabilir ama bu kafasinda civi cakilirca tabikide degil neyse ve ben gece calisan birisiyim asla benim ewde saat 8 den sonra ses asla olmaz cünkü yatiyoruz , ben ise gece gittigimden ve okula giden cocugum oldugundan , arkadaslar ben ne yapmam gerek firmayami gidip derdimi anlatayim yoksa polisi arasam ne demem gerek ben haklimiyim haksizmiyim bilmiyorum yardimlarinizi bekliyorum !!! simdiden cok tskler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    24 mesaja 36 teşekkür aldı
    Slm.
    Komşunla konustunmu bu konuyu? Öncelikle konuşmayı dene. Baktın anlamıyor,
    Git bir avukata anlat derdini.
    Yanlış anlama ama bizler iş mahkeme yoluna gidince para gitmesin diye geri çekiliyoruz.

Allah kolaylık versin.

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Selam Arkadasim

Malesef Bu sorunun hemen hemen aynisini son 8 Aydir bende yasamaktayim ama farkli version ilk etapta söyle düsünmeni isterim.
    Sen asagidan yukariya vurulan sese sinirleniyorsunki, yukardan asagiya giden sese karsi asagidakinin rahatsiz olabilme olanaginida göz önünde bulundurmak gerekmezmi.?
    Ilk Etapta sunu söyleyim alt komsunun hic bir sekilde saat 17:35 gibi bir saatte sesten dolayi sikayetinde birsey yapamaz cünkü bununda belirli saatleri var, ama aksam 20:00 yada 22:00 diye asagidaki komsumuzu rahatsiz edecek derecede olan sese biraz kendimizde önlemler alabiliriz. ve her gördügümüzde sesten dolayi özür dileyip bunu sinirlenme yerine yapici olarak tolere ettirmek icin sicak yollara gitmek daha dogru olur...

Ben benim oturdugum evde 10 senedir oturuyorum, ve dedigim gibi alt komsuma her seferinde gördügümde tolere edebilmesi icin özür dileyip kusura bakmayin diyip önlemimi aldigimdan hic bir sorun yasamadik.
    Gel gelelim simdi benim oturdugum binanin üst katina yeni 1 Aile Geldi 2 cocuklu ve bu Ailenin sesi en alt kata kadar gidiyor 4 kattan 1 inci kata kadar bende bunlarin tam altinda oturuyorum. 1.ci ve 2.ci kattakiler sikayetciyken benim sikayetimi artik düsünmeni isterim..
    bir kac sefer sikayetimizi dile getirdik ama degisen birsey olmayinca tüm bina Ev Bürosuna sikayetci oldu ve suan beklemedeyiz ve yani sira ben kendim de binada cikmak icin kendim ev aramaktayim, Dedigim gibi benim cocuklarda kücükler ama Tatli dil yilani deliginden cikarir ve birazda önlemini kendiniz alirsaniz bu sorunu kaldirirsiniz bunu söyleyim..

Sikayet ile aranizda sadece sogukluk olusur ki bundan hem siz hem alt komsunuz rahatsiz olur.

Sikayet etse 17:00 de hic birsey elde edemez, amasi yukarda anlattigim gibi..
    Sakin ve Ilimli yaklasmak her zaman icin avantajlidir.

Saygilar

5. 4 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    74
    Alıntı Disbeliever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cocuk oyun oynarken illaki ses cikartir. Oynama diyemezsin. Ancak cocuk eline herhangi birsey alir ve zemine vurursa olmaz tabiki. Bildigim kadariyla aksam saat 22:00 den sonra evde ses olmamali.

Önce komsuna söyle, bunlar cocuk, ses illaki olacak. Komsun ile anlasin, örnegin cocuklarin odasinin altinda oturmasinlar veya sen cocuk odasini degistir. Komsun ile anlasamiyorsan ev bürosuna söylemen gerekir. Onlarda birsey yapmazsa polisi cagirip rahatsiz edildigini söylemen gerekir.
    usta tskler cewabin icin ama eline alip birsey ile vurma v.s yok bu ewde daha önceden 1 yasli kadin yillarca oturdugundan cit ses cikmamis , biz tasinincada tabi kücük sesler onlara cok geliyor , ve dedigin gibi konusuldu anlattim cocuk bunlar yapacak birseyim yok , ellerine kollarina zincirmi vurayimmi dedim , cocuk odasinin altinda zaten onlarinda cocuk odasi var 1 tane 19 yasinda cocuklari var , yani napsam ki .... polis ne yapabilirki acaba !!! sunuda düsünüyorum ben polisi cagarsam haklimi haksizmi olurumki , ve kücük sesde dewamli birde onlar polisi kapiya dikerler buyur burdan yak...

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    74
    arkadaslar cewaplariniz icin cok tskler ama eline alip vurma cakma o tip sesler yok sadece oynama oyuncak yere düsme oluyor tv de müzik cikinca oynuyolar o tip ama bunlar cocuk odalarinda oluyor dewamli ses degil anliycaniz , komsuyla konusuldu hemde 3-4 kez ama hic anlayisli degiller !!!

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Bende 20 sene önce filan iki türlü olay yasadim biziim cocuklar ufakdi o zamanlar
    Altimizda Alman oturuyordu zirt pirt zile basardi hep bir kac kere öyle yapdikdan sonra
    herifi kovdum bir daha gelmedi idi

sonralari oraya 2 cocuklu Tanidik türk aile tasindi
    Bütün gün Anne babalarinda kalir aksam 22:00 siralarinda eve gelirlerdi

ondan sonra altimizda her gece cümbüs olurdu,evde kosmalar,tv sesi,kapi vurmalar
    gidip konusdum,hatta televizyonlarinin Bass olayini kapattimdi

1-2 gün iyi gidiyordu sonra yine hersey sil bastan

Sinir hastasi ve onlarla kötü olmamak icin ordan tasinmak zorunda kaldik

Allah insani böyle anlayissiz insanlarda korusun

9. clon üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Ister cocuk olsun ister olmasin, kimsenin kimseyi rahatsiz etmeye hakki yoktur. Eger cocuklar ses yapiyors anne ve babasinin görevi bu cocuk sesini en aza indirmek icin ugrasmalari lazim. asagida insan oturuyor, onunda isi ve gücü var, oda evinde dinlenmek ister. fakat hergün ama hergün yukardan ses gelirse insan bir gün sabreder, iki gün sabreder ücüncü günü patlar.
    Yok bu cocuk, bunun ses yapmaya hakki var diyerek atese daha cok benzin dökülüyor. Kimse cocuk ses yapmaz demiyor, diyemezde. bizlerde hepimiz cocuktuk ve ses yaptik, bunu kimse inkar etmiyor. fakat asagidan komsu yukariya geliyorsa ve sikayet ediyorsa, bir anne ve baba ilk önce sinirlenmeden komsusuna iyi ve tatli dille bu sorunu cözmek icin ugrasacaklarini söylemesi lazim. cocularinin odasini ses yapmamasi icin veya en azindan sesin azamiye inmesi icin gerekli malzemeler ile donatmasi lazim. en azindan ses emici duvar kagitlari veya hali serilmesi ve ona benzer diger gerekli adimlarin atilmasi lazim. cocuklarla basbasa oturup konusarak onlarin anlayacagi dilden durumu onlara izah etmek olacak.

bu cocuk sesini önlemek icin cok degisik ve cesitli yöntemler ve yollar var. fakat bizim cocuk büyütme terbiyemiz ve mentalitemiz buna hep engel oluyor. yok bu cocuk bu ses yapar, yok buna kimse engel olamaz, cocuk ses yapmazsa cocuk cocuk degil gibi anlamsiz ve bos laflar ile kendi kendimizi kandiriyoruz. cünkü bu bizim kolayimiza geliyor. halbuki cocuklarimiza karsi anne ve baba olarak önemli görevlerimiz var. onlarin yaninda bagirmadan cagirmadan konusmak, evde ses ve gürültü yapmadan hareket etmek ile cocuklarimiza örnek olmamaiz lazim. egerki cocuklarimiz gene ses yapiyorsa ona güzellikle izah edip durumu anlatmak lazim. cocuk bir anlamaz, iki anlamaz ama ücüncüsünde kafasina isler ve anne ile babasini örnek alarak oda sessiz ve gürültüsüz oynamaya baslar.

Kusuruma bakmayin, cogunun duymak istemedigini yazdim. ama bu konuya diger görüs acisindan bakin ve karsi tarafi, yani komsunuzu anlamaya calisin. hicbir komsu zevk, sen, sakrak icin diger komsusu ile tartismak istemez. o sadece kendi evinde huzur, sessizlik ve dinlenmek istiyor. o sahisda ise gidiyor, o sahisda üc vardiye calisiyor. sadece cocuk annnesi ve babasi degil. cocuklarin ne kadar hakki varsa komsusununda bu konuda hakki var.

Biraz öz elestiri, biraz hosgörü ile herseye sinirlenmeden ve kavga, gürültü olmadan bir sorunu malesef kapatamiyoruz.

cocuk cocuksa, komsuda komsudur.

11. 5 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Moderator garip_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    503
    286 mesaja 785 teşekkür aldı
    sen kafani takma ayni sorunda bende vardi alt katda alman vardi iki yasli cift cok ugrastilar mektupla avkatla ama nafile cünkü cocuk oldugundan birsey yapmadilar bana su anda cok rahatim sesleri kesildi zaten cokda gürültü olmuyordu sorum türk olmam ama sükür birsey yapamdilar susdular kuzu kuzu oturuyolar

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    74
    Çok tekler ama takmıyorum sinirlenmiycemde derdi varsa polisi arasın o beni şikayet etsin yada firmaya gitsin ama bunu çok dedim yapmadı çünkü bu apartmanda 6 kişiyiz ve 3 ailenin küçük çocuğu var

Tecrübeli Üye baltali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    674
    63 mesaja 154 teşekkür aldı
    öncelikle gecmis olsun sayin kardesim cocuk gürültüsüne benim bildigim kimse karisamiyor benimde basima gelmisti epey zaman önce komsu devamli duvara vurup duruyordu bende bahce arsinda yakaladim adami yani anladigi dilden anlatattim kasintisi varmis sonra bidaha rahatsiz etmedi hatta iyi olmaya basladi bazen anladigi dilden konusmak iyi oluyor bu benim fikrim bir kere ezildinmi devami gelir ben bunu tecrübe ettim ezdirmeyecen kendini hakkini savun
    1.konusmayi dene
    2.polisi cagir dene
    3.avukatin varsa yada rechtschutzun dene
    4.olamamasi gereken benim yöntem
    ama kanun her zaman cocuklarin yaninda cocuk sonucda

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Şimdi çocuk deyip kenara çekilmek birşey yapamaz demek nekadar mantıklı

Biz Türkler çocukları seven bir milletiz

Ben çocuk sevmeyen bir Türk tanımıyorum

Genellikle çocuk gürültüsünden şikayetçi olmayız

Şimdi saat 17 - 18 gibi bir Türk Aile çocuk sesinden şikayetçi oluyorsa

Alt kattan yukarı süpürge sapıyla vuruyorsa

Bunda bir terslik var derim

50 yaşıma geldim çocuk sesinden Komşusu ile ters düşen bir Türk duymadım

Ha ufak tefek ikazlar falan olur tabiki ....

Ya senin çocukların gerçekten çok ses yapiyor
    Ve sen bunu kabul etmiyorsun

Yada başka bir olayiniz var bir birinize gıcıksıniz

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı
    Ben 3 cocuk ve 3 torun büyüttüm ve komsularimla hic sorun yasamadim. bunun en büyük nedeni komsuluk iliskimize hep iyi niyetle yaklastim, yardim sever ve iyi niyetli olursan inan bana sonunda sen kazanirsin, cünkü komsuluk iliskisi tek tarafli olmaz ne verirsen onu alirsin bizim alman komsularimiz mevlütlerimize bile gelir hatta baslarini bile örter, yani dostum iyi ol yardimsever ol cevrene ayak uydur inan cocuklar evi yiksa bile hatir icin kimsenin sesi cikmaz ama tabi kimsenin sesi cikmiyor diye her seyi bosverip bunu suistimal etmekte olmaz ebeveyenlerin bazi görevleri vardir bunu yerine getirmek icin de mücadele etmelidir. Saygilar.

17. yadikar üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ister cocuk olsun ister olmasin, kimsenin kimseyi rahatsiz etmeye hakki yoktur. Eger cocuklar ses yapiyors anne ve babasinin görevi bu cocuk sesini en aza indirmek icin ugrasmalari lazim. asagida insan oturuyor, onunda isi ve gücü var, oda evinde dinlenmek ister. fakat hergün ama hergün yukardan ses gelirse insan bir gün sabreder, iki gün sabreder ücüncü günü patlar.
    Yok bu cocuk, bunun ses yapmaya hakki var diyerek atese daha cok benzin dökülüyor. Kimse cocuk ses yapmaz demiyor, diyemezde. bizlerde hepimiz cocuktuk ve ses yaptik, bunu kimse inkar etmiyor. fakat asagidan komsu yukariya geliyorsa ve sikayet ediyorsa, bir anne ve baba ilk önce sinirlenmeden komsusuna iyi ve tatli dille bu sorunu cözmek icin ugrasacaklarini söylemesi lazim. cocularinin odasini ses yapmamasi icin veya en azindan sesin azamiye inmesi icin gerekli malzemeler ile donatmasi lazim. en azindan ses emici duvar kagitlari veya hali serilmesi ve ona benzer diger gerekli adimlarin atilmasi lazim. cocuklarla basbasa oturup konusarak onlarin anlayacagi dilden durumu onlara izah etmek olacak.

bu cocuk sesini önlemek icin cok degisik ve cesitli yöntemler ve yollar var. fakat bizim cocuk büyütme terbiyemiz ve mentalitemiz buna hep engel oluyor. yok bu cocuk bu ses yapar, yok buna kimse engel olamaz, cocuk ses yapmazsa cocuk cocuk degil gibi anlamsiz ve bos laflar ile kendi kendimizi kandiriyoruz. cünkü bu bizim kolayimiza geliyor. halbuki cocuklarimiza karsi anne ve baba olarak önemli görevlerimiz var. onlarin yaninda bagirmadan cagirmadan konusmak, evde ses ve gürültü yapmadan hareket etmek ile cocuklarimiza örnek olmamaiz lazim. egerki cocuklarimiz gene ses yapiyorsa ona güzellikle izah edip durumu anlatmak lazim. cocuk bir anlamaz, iki anlamaz ama ücüncüsünde kafasina isler ve anne ile babasini örnek alarak oda sessiz ve gürültüsüz oynamaya baslar.

Kusuruma bakmayin, cogunun duymak istemedigini yazdim. ama bu konuya diger görüs acisindan bakin ve karsi tarafi, yani komsunuzu anlamaya calisin. hicbir komsu zevk, sen, sakrak icin diger komsusu ile tartismak istemez. o sadece kendi evinde huzur, sessizlik ve dinlenmek istiyor. o sahisda ise gidiyor, o sahisda üc vardiye calisiyor. sadece cocuk annnesi ve babasi degil. cocuklarin ne kadar hakki varsa komsusununda bu konuda hakki var.

Biraz öz elestiri, biraz hosgörü ile herseye sinirlenmeden ve kavga, gürültü olmadan bir sorunu malesef kapatamiyoruz.

cocuk cocuksa, komsuda komsudur.
    fakat bizim cocuk büyütme terbiyemiz ve mentalitemiz buna hep engel oluyor

bu konuda sana katilmiyorun, benim apartmanda benimle dahil 3 cocuklu aile oturuyor, beninde bir oglum 7 yasinda birde kizim 2 olcak allahin izniyle.
    ister kendi evimde olsun ister misafirlikle asiri sese engel olmaya calisiyorum ama bazende olmuyor. ne yapim simdi iki tokatmi atim? zincirlimmi? cocuk kitadan geliyor mübarek enjergi dolu... gelelim bizim cocuk büyütme konusuna, diyer cocuklu olan aile alman
    ikisininde oglu var ortaligi yikiyor aile ne yapiyor hic, ev arasi einfahrt var bende tam üstünde oturuyorum. birinin oglu küt diye toryu vuruyor benim cocuklarda korkarak uyaniyorlar ya ben be diyim? babsiyla kac defa konusdum tatli degil balli dile ama nafile ev sahibine söyledim önlem almiyor söyle ben ne yapim simdi? polan arkadas var onunda iki cocugu var aynisi telefonda bazen konusamuyoruz bile... yani sadece biz türkler degiliz
    sese gelince mittagsruhe ve aksam 22den itibaren olmicak onun haricinde hickimse birsey yapamaz, polismi geliyor buyur al götür karakola derim...
    Konu Emmoglu67 tarafından (24 Şubat 2017 Saat 01:23 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)