Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2619 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisi Borclanmasini Finanzamt Sonderausgaben( Vorsorgeleistungen) olarak kabul etmedi

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    9 mesaja 47 teşekkür aldı

Yurtdisi Borclanmasini Finanzamt Sonderausgaben( Vorsorgeleistungen) olarak kabul etmedi

Merhaba Arkadaslar, 2016 yilinda Hanim icin SGK ya yurtdisi Borclanmasi icin Almanya Ziraat Bankasindan 28000€ yatirdim.
    Bu Parayi 2016 Einkommensteuererklärung da Zeile 6 Sonderausgaben(Vorsorgeleistungen) olarak yazdim. Beiträge an gesetzliche Ausländische Rentenversicherungen. Belge olarak Borc Tahakkuk Cetvelin Yeminli Tercümandan almancaya cevirisi, Sgk ya yatirdigim Paranin banka dekontu ve kendi Banka Hesabim dan Parayi aldigima dahi dekontu. Bugün Finanzamt tan Einkommensteuerbescheid geldi ve 28000€ Kabul edilmedigini gördüm. Finanzamtin Yaniti böyle: Vorsorgeaufwendungen die im Zusammenhang mit steuerfreien Einnahmen stehen, sind gem.§10 Abs.2 Nr.1 EStG nicht abzugsfähig. Die Beiträge zur ausländischen gesetzlichen Rentenversicherung stehen im Zusammenhang mit Arbeitslohn, der in der Türkei erzielt wurde und in Deutschland steuerfrei war. Ben Einspruch hakkimi kulandim ve Online Elster Portalindan Finanzamtta bildirdim. Einspruch tan gelen Cevapta Kabul görmezse bu davanin pesini Birakmayi düsünmüyorum . Finanzgerichte kadar yolu var. Cünkü her Finanzamt kendi kafasina göre karar aliyor , Almanyanin degisik bölgelerindeki bazi Finanzamt lar sorunsuz Sonderausgaben (Vorsorgeaufwand) olarak Kabul ediyor. Tecrübeli Arkadaslar hangi Yolu Tavsiye edebilir bana ve bu konuda hangi tecrübeli Avukati tavsiye edebilir. Yer NRW Duisburg bölgesi.
    Konu karadeniz power tarafından (24 Şubat 2017 Saat 21:03 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)