Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2608 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 34 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada tüm türkiyeyi kapsayacak araba sigortasi lazim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    VHV Versicherung a ben telefon actim, volkasko tr de gecerli dedi asya dahil. Yinede maille sordum yanit tam tersi asyada volkassko gecmiyor.
    yazili olarak almak daha iyi

Sehr geehrter Herr ,

vielen Dank für Ihre Anfrage.
    Zum Geltungsbereich der KfZ Versicherung zählt nur der europäische Teil der Türkei.

Mit freundlichen Grüßen

2. serdar0183 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Üye salla2828 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Giresun
    Ettiği Teşekkür
    112
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    Alıntı serdar0183 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    VHV Versicherung a ben telefon actim, volkasko tr de gecerli dedi asya dahil. Yinede maille sordum yanit tam tersi asyada volkassko gecmiyor.
    yazili olarak almak daha iyi

Sehr geehrter Herr ,

vielen Dank für Ihre Anfrage.
    Zum Geltungsbereich der KfZ Versicherung zählt nur der europäische Teil der Türkei.

Mit freundlichen Grüßen
    bana gelen yazili onay

Sehr geehrter Herr....

Gerne bestätigen wir ihnen, dass für ihre Kraftfahrtversicherung der vertraglich vereinbarte Versicherungsumfang auch im asiatischen Teil der Türkei gilt.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 6 senedir hukdayim tr nin her yerinde gecerli her senede arabayla türkiyeye giderim
    Hocam bir yanlışın olmasın. Bende huktayım ama sadece avrupa yakasında geçerli. Yani köprüden geçtinmi Allaha emanet gidiyon, oyüzden gümrükte extra sigorta yapıyorum, arayıp sigortanı sor bence, bana yolladıkları grüne kartta tr var ama sade avrupa yakası.

6. alkolikkedi üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    grüne kart var ama asia gecerli olmasa gumrukde bu cikmazmi kasko gecerli degil ama sigortanin gecerli oldugun biliyorum ama yinede sorucam yazili belge alicam hukdan bakayim hatirlatma icin tesekkürler

Alıntı alkolikkedi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bir yanlışın olmasın. Bende huktayım ama sadece avrupa yakasında geçerli. Yani köprüden geçtinmi Allaha emanet gidiyon, oyüzden gümrükte extra sigorta yapıyorum, arayıp sigortanı sor bence, bana yolladıkları grüne kartta tr var ama sade avrupa yakası.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    grüne kart var ama asia gecerli olmasa gumrukde bu cikmazmi kasko gecerli degil ama sigortanin gecerli oldugun biliyorum ama yinede sorucam yazili belge alicam hukdan bakayim hatirlatma icin tesekkürler
    Gümrükte hiç sorun çıkmıyor, çünlü grüne kartta tr işaretli, ama sigortana sor sadece avrupa olmasın. Bende iki sene tr işaretli diye gittim meğerse Allah a emanet gitmişiz,gümrüktekiler sormaz sana avrupada yakasındamı kalıyon yoksa tr nin öbür ucunamı diye.ama Allah korusun bir kaza anında hiç koruman yok sadece avrupa yakasınsa geçerliyse,

Üye civrilli2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    103
    15 mesaja 49 teşekkür aldı
    bende 7 senedir hukdayim Avrupa tarafi vollkasko asya tarafi sadece haftpflicht.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    22 mesaja 31 teşekkür aldı
    Ben HUK 24 dayim ve onlarin Haftpflich her iki tarafa gecerli. Kasko gecmiyor. Ama sunu burdaki herkese belirtmek isterim:

Her sene gitmeden önce sigortanizdan yazili olarak almanizi tavsiye ederim. Sigorta istedigi Zaman istedigi degisikligi yapar. Bu sebebden dolayi, yurtdisina cikmadan önce sormada yarar var.

Birde bazi sigortalar Ausland-Schadenschutz sigortasi imkani sunuyor. Bunuda yaptirirsaniz iyi olur. Geldikden sonra geri sene sonuna iptal ettirirsiniz. Ama yaptirmanizi kesinlikle tavsiye ederim, cünkü pahali degil. 10-20 € belki tutar. Neye yaradigini burdan okuyabilirsiniz:

https://www.huk24.de/start_selfservi...w=1&docid=4833

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    14 mesaja 34 teşekkür aldı
    Alıntı kayserli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben HUK 24 dayim ve onlarin Haftpflich her iki tarafa gecerli. Kasko gecmiyor. Ama sunu burdaki herkese belirtmek isterim:

Her sene gitmeden önce sigortanizdan yazili olarak almanizi tavsiye ederim. Sigorta istedigi Zaman istedigi degisikligi yapar. Bu sebebden dolayi, yurtdisina cikmadan önce sormada yarar var.

Birde bazi sigortalar Ausland-Schadenschutz sigortasi imkani sunuyor. Bunuda yaptirirsaniz iyi olur. Geldikden sonra geri sene sonuna iptal ettirirsiniz. Ama yaptirmanizi kesinlikle tavsiye ederim, cünkü pahali degil. 10-20 € belki tutar. Neye yaradigini burdan okuyabilirsiniz:

https://www.huk24.de/start_selfservi...w=1&docid=4833
    Iyide kardesim bu önerdigin Ausland-Schadenschutz sadece avrupa yakasinda gecerli diye yaziyor bundan haberin varmi?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    22 mesaja 31 teşekkür aldı
    Haberim var. Ama sunuda unutma ki yolculuk esnasinda Allah göstermesin kazalarda oluyor ve kaza nerde gelecek Allah bilir. Kaza sadece Türkiyede olur diye birsey yok. Bir misal vereyim. Yol üzeri mesela Bulgaristanda araba kazasinda, karsi taraf da suclu olsa senin arabanin Bulgaristan sartlarina göre sana tazminat öderler. Oralarda sigortalar fazla para ödemez. Eline cok az para gecer ve ortada kalirsin. Bu dedigim optionda kaza Bulgaristanda olsa sanki kaza almanyada olmus gibi hasarini ödüyorlar ve karsi tarafin sigortasiyla ugrasmiyorsun senin muhatap olacagin kisi senin sigortan oluyor. Senin sigortan karsi tarafdan alip verme isleriyle ugrasiyor. Yine tekrarliyorum, bukadar ucuz bir Option icin riske girmeyi kimseye tavsiye etmem. Yakin akrabalardan basina gelen oldu ondan söylüyorum.

13. 5 kişi kayserli üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Slm arkadaşlar size tawsiyem Türkiyeye girerken sigorta yapmayınız size hiç bi yararı olmuyor o sigorta sadece karşı tarafın hasarını karşılıyor bunu Türkiye de sigortacı söyledi yani sizin almanyadaki haftplichinizden farkı yok boşuna para wermiş oluyorsunuz. En iyisi almanyadan Türkiye genelinde geçerli bi sigorta yapmanızdır gerisi hikaye.iyi günler

Üye Starterbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    137
    12 mesaja 25 teşekkür aldı
    Hic bit sigorta turkiyede gecmez, sadece istanbul avrupa yakasinda geçer, en iyisi sinirda yaptirin vollkasko turkiyedede yaptırabilirsiniz

Yeni Üye türkiye1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Salzgitter
    Ettiği Teşekkür
    35
    4 mesaja 8 teşekkür aldı
    selam arkadaslar ben Öffentliche Versicherung Braunschweig"dayim ve bundan iki sene önce TR de asya yakasinda (zonguldak)
    Arabama vurup kactilar hic bir sorun cikmadi sükür tüm masraflari vollkasko karsiladi.
    Konu türkiye1968 tarafından (02 Mayıs 2017 Saat 17:24 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye keno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    142
    47 mesaja 330 teşekkür aldı
    yeni araba alcam tr gecerli olan sigortalar hangisi

Üye salla2828 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Giresun
    Ettiği Teşekkür
    112
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    Alıntı keno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni araba alcam tr gecerli olan sigortalar hangisi
    VHV Versicherung, Kasko tüm türkiye de gecerli.

19. salla2828 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 8 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 8 misafir)