Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2639 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 171 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2017 Temmuz Ayinda Izine gidecekler

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Alıntı infernoturko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bende bu sene ilk defa arabayla gitmeyi düşünüyorum.

1. NRW'den kaç saatte veya kaç güne İstanbul'a varılır?

2. Macaristan sınırına yakın Avusturya'da bir otel de dinlenip devam etmeye ne dersiniz? Varmı tavsiye edeceğiniz bir otel?
    Yoksa başka bir yerde mi dinlenmeyi tavsiye edersiniz ya da gerek yok mu?

3. Sıla yolunda vize gerekli mi?

4. Nerelerde yakıt almayı tavsiye edersiniz yoksa farketmez mi?

5. Bozuk para ne için gerekli?

6. Vignette hangi ülkelerde gerekli ve nerden alabilirim?

7. Kaza anında dikkat edilmesi gereken birşey varmı?

8. Sırbıstan ve Bulgaristan'ı durmadan mı geçmeyi tavsiye edersiniz?
    Birader öncelikle hayirli, kazasiz belasiz bir yolculuk diliyorum.

Bundan önceki mesajlarda yazdigim konulara dikkat et mutlaka.

1. Kac saatte veya kac günde NRW´den Istanbula varman saat kacta yola ciktigina, yollarin ve sinir kapilarin durumuna ve hizina bagli.

2. Tatilin kac hafta bilmiyorum ama acikcasi Avusturyada kalman mantikli olmaz bence. Macaristan sinirina belki yaklasik 9-10 saatte varirsin. Ben hic Avusturyada kalmadiim. Biz yola hep sabah saat 5 de cikariz, sonra Aleksinac´ta(Sirbistan) hotel Bosphorus veya Pirot´ta Hotel Sin-Kom da kaliriz. Ama dinlenmek sart. Bir insan durmadan iki gün araba kullanamaz, kullansa bile saglikli olmaz. Otel hakkinda bilgi istiyorsan bilgi verebilirim.

3. Alman vatandasiysan vizeye zaten gerek yok. Türk vatandasiysan gececegin ülkelerde 90 gün kalma hakkin var. Transit gececegin icin sorun yok.

4. Almanyadan depon dolu cik. Yolda OMV lerden yakit almani tavsiye ederim.

5. Sirbistanda otoyol ücretlerini Euro ile ödeyebilirisin, arti ihtiyaclar icinde bozuk para herzaman lazim olur.

6. Vignette Avusturya, Macaristan ve Bulgaristan icin gecerli. Hirvat üzeri gideceksen Slovenya icin de gerekli. Vignetleri ADAC den, sinirlardan, ya internetten siparis etme sansin var (sadece Avutsturya ve Macaristan). Türkiyede HGS lazim.

7. Allah hic bir zaman kaza bela vermesin. Ama insanlik hali, öyle birsey olursa ADAC yi ara. Herkese güvenme. Arabani ve icindeki önemli esyalarini (pasaport, nakit para vs.) göz önünden ayirma. Imkanin varsa yedek lastik al yanina. Motor yagi al 2 lite civari.

8. Simdi durmamak olmaz. Senin durumunu bilmiyorum ama benim iki kizim bide esim var. Illa durmamiz gerekiyor. Önemli olan kalabalik yerlerde mola ver. Yabancilarla muhattap olma. Zaten gectigin yollarin 95% otoyol. Yollar güvenli Allahin izniyle. Hadi Bularistani 4 saatte gecersin ama Sirbistandanda durmaman imkansiz.

2. deli-kadir üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)