Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2588 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turk Hava Yollarinda indirimler nasil oluyor?

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı

Turk Hava Yollarinda indirimler nasil oluyor?

Arkadaslar Turk Hava yollarinda 2 kisiden sonra ayni soyadi tasiyan aile bireylerine %20 indirim falan söyleniyordu.
    Sayfasinda bilet almak icin baktim hic öyle bir Option yok.
    Acaba Türk Hava yollarinda indirim icin ne yapmak gerekli?
    Konu Acemibiri tarafından (25 Şubat 2017 Saat 15:04 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    420
    80 mesaja 162 teşekkür aldı
    fiat indirecene yukseltiyor ayritim bileti tam 2 gun sonra odemek istedimde 5 kisilik bilete 400 euro zam koydular telefonla konusmadim kisi kalmadi döviz kuruna endekslemisler

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    [ALINTI)

THY, yeni müjdenin uygulamaya girmesinin ardından sitesinde en ufak bir değişiklik yapmadığı gibi, herhangi bir bilgi veya habere yer vermedi.
    THY yollarına sorularımızı ilettik ve uygulamanın nasıl olacağını sorduk, yanıt alamadık. Son olarak THY bilet satış noktalarına ulaştık. Bire bir gittik ve hatta bilet dahi alındı.
    Sonuç ise tam bir fiyasko. Müjde tam bir kandırmaca.. Yüzde 20 indirim promosyon biletler için geçerli değilmiş. Yani normalde THY ile şu fiyata uçuyorum veya sitesinde şu rakam yazıyor, bileti alınca yüzde 20de indirim alacağım diye sakın hayal kurmayın, sonra hayal kırıklığı yaşarsınız. Esnek, ekonomik veya Business biletler için geçerli ve bu biletler normal biletlerden zaten yüzde 30 ile 50 oranında daha fazla. Kısaca yüzde 20 indirimden yararlanmak için önce yüzde 30 veya daha fazla bir rakam ödeyeceksiniz, sonra yüzde 20 indirim almaya hak kazanacaksınız.

Aşağıdaki tablo THY sitesinden alınmıştır. Promosyonlu bilet 280 €, promosyonsuz ise 518 €. fark ise 238 €. Yüzde 20 indirimden yararlanmak için 518 €'luk bileti alacaksınız ve alacağınız yüzde 20 indirim ile bilet fiyatı 431 €'a gelecek. İndirim aldığız halde promosyonlu bilete göre tam 151 € daha fazla ödemeniz gerekecek.

5. 2 kişi H@K@N üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    secim vaatlerini hep hayranlikla izlerim

7. 4 kişi Impostor üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Ben her yil yilbasinda yada ostern tatilinde THY ile ucuyorum ama biletimide devamli internetten aliyorum,cok daha hesapli oluyor,sizlerde internet üzeri arastirma yapin görüceksiniz cok daha hesapli biletlerinizi alicaksiniz.

THY yollari kendisi cok pahaliya geliyor.

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    ankaraya direk ucus olmadigindan thy ile ucmuyorum birkac yildir, suan fiyatlari uygun ama istanbul aktarmali...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    26 mesaja 60 teşekkür aldı
    6,5 milyar TL. zarar aciklayan THY`ye destek olmamiz gerekir..
    Ilk ve tek tercihimiz THY olmali, tabiki absurd fiyatlardan degil..
    http://www.airlinehaber.com/turk-hav...arar-acikladi/

11. 2 kişi TolgANL üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    Her yil ülkemiz kazansin diye servet para harciyoruz Türkiyede ve baska ülkelere gitmiyoruz .Acaba Türk hava yollari bizlere destek cikiyormu?Her yil türk hava yollarina verdigim parayla kirsal bölgelerde ev alinir
    Beni düsünmeyeni bende düsünmem ,bana papageyenigine hava yollari uygun olsun onunla ucarim artik,avrupada yasasakta ekmek aslanin agzinda artik

Alıntı TolgANL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

13. 4 kişi sswiss üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı
    Alıntı TolgANL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi de önüne gelen her dünya starı ile dünyanın parasını verip reklam yaparsa bu kadar zarar açıklaması normal

15. 5 kişi mustimercan üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    9 mesaja 20 teşekkür aldı
    Bu sene pahali olmasindan dolayi bilet alamadim , arabaya bakiyorum.

Üye Tarik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    104
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Yaz sezonu kis sezonu diye ikiye ayrilma mantigini hala anlayamiyorum ,sonrada 6.5 milyar zarardan bahsediliyor.Bu insanlar her sekildede seyahat edecekler,özelliklende biz yurt disinda yasayanlar.Bunu bir koz olarak kullanmaktansa sabit fix bir fiyat ortalamasi yapsalar tipki yurt icindeki ucuslar gibi cazip hale getirseler eminimki cocugumuz icin uzun araba yolculugundan hatta zaman kaybindan tasarruf etmemize vesile olacak daha cok yani sürümden kazanacaklardir.Bilet pahalliligi yüzünden bulgar,romen,sirp kisacasi balkan ülkelerinden nefreder bir hale geldik,her sekilde bizleri soymaya kalkarak onlarin otoban paralarini yemek paralarini kisacasi ekonomilerine katki sagladik hemde sürüne sürüne ,eziyetlerini ceke ceke , sirf vatanimiza bir an evel kavusmak icin. oysaki bu aradaki farki ucak yolculugu ile ülkemize kazandira bilirdik.Paramiz yeterli olmadigi icin arabalara dolup tasarruf yapacagiz diye nelere katlaniyoruz.Ayni yol ayni ucus icin yazin farkli kisin farkli ödeme yapiyoruz.Cazip hale getirin aradaki acigi bu insanlar daha fazla ucus daha fazla döviz ile kapatirlar.

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Bir kurum zarar ediyorsa iyi yönetilmedigindendir. Nedense bizim kültürümüzde is ehline degil yeterki bizden olsun mantigiyla hep adamimiza verilir. Kücük bir örnek verecegim izinden dönüyorum Hamzabeyli gümrük kapisini tercih ettim, gümrüge geldigimde yaklasik 500 m lik bir kuyruk var sorun yapmadim 1-2 saat arasi cikariz dedim demesinede o kuyruk hic yürümedi tam 6 saat te cikabildim, nedeninide perona gelince anladim gümrük memuru bilgisaray la hayatinin mücadelesini veriyor tek parmak nereye tiklayacagini arayip duruyor, böyle olursa vatandas cok bekler magdur olur bizim sorunumuz iste tamda bu.

19. 3 kişi guengoer52 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    En güzel indirimli bileti idealo veya Google-flights falan gibi internet sayfalarinda bulabilirsin. Onlar promosyon falan hepsini halletmis olarak sana fiyat gösterir. Bence THY nin kendi sayfasi en pahali olan yer.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Kurum iyi yöneltilmiyor olabilir ama hatalarinin bilincinde olmalari güzel.
    Benim yazin ucusumu iptal edip bir gün sonra gitmemi istediler.
    Buna karsi itiraz ettim ve masraflarimi karsiladilar!!!!!!

Simdi THY'nin servisi kimse kötü diyemez, ben cok ucarim hic bir ucak firmasinda böyle hizmet görmedim,
    bilet fiyatlari da uygun internetten ve evvelden alirsak.

Bence gelismekte olan THY'nin bugün düstügü durumun asil sorumlulari devleti idare edenlerdir.
    Bu kadar büyük bir ucak sirketini kur, yüzlerce ucak al, dünyanin en büyük hava limanini yapiyorum de,
    ondan sonra, yanlis politikalarla ülkeyi felaketlere sürükle, teröre bulastir, Rus ucagi düsür sonra baris? vs vs vs vs.
    Simdi bu durumda turist gelirmi, yabancilar gelip istanbuldan aktarma yaparlarmi?
    Hatalar büyük ama anlayana, simdi de Avrupa ülkeleri ile illa orda referandum toplantilari yapacagim diye
    atismaya basla, olacak sey degil, bu durumda gelecek olan yabancilar hic gelmezler!

Böyle siyaset yapilmaz, bugün baska yarin baska, tamamen istikrarsiz bir ülke görünümündeyiz.
    Onun icin THY'ye sakin kabahat bulmayin? Yabancilar korktuklari icin Türkiye'ye gelmek istemiyorlar,
    acaba niye korkuyorlar, asil bunun sebeplerini arastirip önlemini almamiz gerekir.
    Konu moonrise tarafından (07 Mart 2017 Saat 13:07 ) değiştirilmiştir.

22. 3 kişi moonrise üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    9 mesaja 20 teşekkür aldı
    Alıntı moonrise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurum iyi yöneltilmiyor olabilir ama hatalarinin bilincinde olmalari güzel.
    Benim yazin ucusumu iptal edip bir gün sonra gitmemi istediler.
    Buna karsi itiraz ettim ve masraflarimi karsiladilar!!!!!!

Simdi THY'nin servisi kimse kötü diyemez, ben cok ucarim hic bir ucak firmasinda böyle hizmet görmedim,
    bilet fiyatlari da uygun internetten ve evvelden alirsak.

Bence gelismekte olan THY'nin bugün düstügü durumun asil sorumlulari devleti idare edenlerdir.
    Bu kadar büyük bir ucak sirketini kur, yüzlerce ucak al, dünyanin en büyük hava limanini yapiyorum de,
    ondan sonra, yanlis politikalarla ülkeyi felaketlere sürükle, teröre bulastir, Rus ucagi düsür sonra baris? vs vs vs vs.
    Simdi bu durumda turist gelirmi, yabancilar gelip istanbuldan aktarma yaparlarmi?
    Hatalar büyük ama anlayana, simdi de Avrupa ülkeleri ile illa orda referandum toplantilari yapacagim diye
    atismaya basla, olacak sey degil, bu durumda gelecek olan yabancilar hic gelmezler!

Böyle siyaset yapilmaz, bugün baska yarin baska, tamamen istikrarsiz bir ülke görünümündeyiz.
    Onun icin THY'ye sakin kabahat bulmayin? Yabancilar korktuklari icin Türkiye'ye gelmek istemiyorlar,
    acaba niye korkuyorlar, asil bunun sebeplerini arastirip önlemini almamiz gerekir.
    Bence sen yüksekten ucuyorsun.

Istersen siyaset yapalim

Kusura bakma ama konuyu resmen darmaduman etmissin.

24. 4 kişi kemence üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Bir firmanin bilet fiyatlarini düsürebilmesi icin cok is yapmasi yani THY'nin cok yolcu ucurmasi lazimdir!
    Simdi herkes THY yollarinin zarar ettigini yazmis. Benim duydugum müsteri azligindan 30 ucagi kizaga cekmisler.
    Bunlar ucmadigi icin her gün bilmem kac milyon lira sirketin zarar ettigi biliniyor.
    Buna karsi da burda bir cok arkadas fiyatlar pahali onun icin bilet almiyoruz diye yazmis?
    THY niye yolcu bulamadigini bunun sebeplerini, niye fiyatlari inidiremedigini yazdim.
    Hic te yüksekten falan ucmadim, (esas THY yüksekten uctu basina bunlar geldi)
    sizlere fiyatlarin niye yüksek oldugunu anlatmaya calistim!
    Müsteri bulmakta zorlanan bir ucak sirketi nasil olurda fiyatlari düsürür?

Türk Hava Yolları, ekonomik daralma ve terör nedeniyle azalan yolcu sayısı için kış döneminde ek önlemler aldığını açıklamıştı. 30 Ekim'de başlayan kış sezonunda, talebin düştüğü 5'i iç, 17'si de dış hat toplam 22 noktaya seferler iptal edilirken, filodaki toplam 30 uçak da yere indirilerek park pozisyonuna alındığını duyurmuştu.

AYLIK ZARAR 20-25 MİLYON DOLAR

Airporthaber yazarı Ali Kıdık bugünkü yazısında THY’nin park ettiği uçakları ve havacılık sektöründeki krizi yazdı. Kıdık “Bugünleri de mi görecektik!” başlığını kullandığı yazısında “Küçük bir hesap yapalım uçakların kiraları üzerine. Airbus 330'ların aylık kirası milyon dolarla ifade ediliyor. THY'nin uçakları yeni nesil. Sadece Antalya'da park edilen Airbus 330'ların aylık gideri 13 milyon dolara tekabül ediyor. Diğer küçük gövdeli uçakları da kattığınızda aylık zararı 20-25 milyon dolar civarında” ifadelerini kullandı.

26. 2 kişi moonrise üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Ben kendim bilet satiyorum ama sunu söyleyebilirm bu sene fiyatlar yine pahali acildi. sun express borajet thy ve digerleri. Insanlar almakta zorlaniyor hele bir de aile büyükse daha da zor oluyor. Fiyati soyledigim zaman insanlarin yüzündeki ifade beni cok üzüyor. Sonucta herkes ailesini esini dostunu görmek icin gidiyor. Ince ince icinden hesap yapiyorlar ya o canini aliyor insanin. Yukarida yazdiklari gibi THY kendi vatandasini uygun ucurmak yerine fahis fiyatlar ile reklam yapip parasini da bize yüklüyor. Allah sonumuzu hayir etsin.
    Konu justblazey tarafından (11 Mart 2017 Saat 15:26 ) değiştirilmiştir.

28. 2 kişi justblazey üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Yillardir Lufthansa ile ucarim.Star Alliance,Ucuz THY göre.Arkadas tamam gururumuz ama ne demis atalar,el eli elde yüzü yikar.Sen beni düsünecen bende seni.

Bes kisilik aile iki sirketin fiyat farki korkunc derecede cok.Bosuna zarar ediyorlar,gzrbetciler yeterde artar bile.Birde reklamlari cok abarttilar,reklamsiz olmaz ama bu kadari fazla

Kisaca,herkes kendi cebini düsünmek zorunda

30. Bence Deger üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)