Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2618 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tavsiye ve Önerilerinizi alabilir miyim?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Tavsiye ve Önerilerinizi alabilir miyim?

Herkese selamlar, uzun bir süredir forumun takipçisi ve yakın zamandan itibaren de üyesiyim...
    "Akıl akıldan üstündür" ya da "Akıllı adam aklını kullanır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır" derler, Ben de bir konuda sizin tavsiyelerinizi, önerilerinizi almak, tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

Önce kendimi biraz tanıtıp sonra konuya gireyim; 39 yaşındayım, istanbul'da yaşıyorum, yaklaşık 12-13 senedir de prodüksiyon firmasında çalışıyorum, iş ünvanım Video editör ve Compositing artist olarak geçiyor, arada çekimlerini de yapıyorum ama genelde video editleme, kurgu, compositing işlerini yapıyorum. Lansman, bayi toplantısı, events, fuar, kongre, sosyal medya videoları, tanıtım filmleri ve benzeri işleri yapıyorum... Türkiye'nin ve de Dünya'nın tanınmış firmaları müşterilerimiz arasında (Coca Cola, Siemens, Renault, Mercedes, Türk Telekom ve benzeri büyük firmalar)...

Benim düşüncem mesleğime Almanya'da devam etmek, internet üzerinden biraz araştırma yaptığımda Münih'in bu iş için en uygun yerlerden biri olduğuna inandım, messe, lansman, event, dijital medya ve benzeri firmaların çokluğu ile beni cezbetti açıkçası... Peki bir Türk vatandaşı olarak Almanya'da nasıl çalışabilirim diye baktığımda ise 3 seçenek gördüm:
    1 - Evlilik, Aile birleşimi ile
    2 - Yüksek miktarlı yatırım ile iş kurarak
    3 - Mavi kart ile

Bunlar benim bulabildiklerim, belki başka yolu vardır da ben bulamamışımdır, bilen arkadaşlar varsa ve paylaşırsa sevinirim.
    1 ve 2. seçenek maalesef bana uymuyor, Evlilik yapacak kimseyi tanımıyorum, yatırım yapacak yüksek miktarda param da yok, mavi kartın ne olduğunu buradaki herkes biliyordur muhtemelen, ya üniversite diploması ya da bir işte uzmanlık isteniyor, kendi sektörümde 12-13 senelik bir tecrübem ve uzmanlığım var... Çalışacağım firmaya büyük bir artı katacağıma, bulunduğu
    konumdan daha yukarılara taşıyacağıma, bir nevi lig atlatacağıma inancım tam... tabi mesele bunu o firmalara anlatabilmek, bunun için nasıl yollar izlemeliyim, nerelere başvurmalıyım, bu durumu nasıl anlatmalıyım? şimdiden fikirlerini, önerilerini, tecrübelerini paylaşacak arkadaşlara teşekkürler...
    Konu elturco78 tarafından (26 Şubat 2017 Saat 13:02 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)