Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2585 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5 Arkadaş Araba kazanma

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı

5 Arkadaş Araba kazanma

5 arkadaş ( bunlar Alman ama konu için hangi millet olduğu için önemli değil )toplanıp bir kasa bira yiyecek içecek çerez ortaklaşa alıp tatile çıkıyorlar..

Akşam yiyip eğleniyorlar bir kasa bira açılıyor ..

sakin kafa demlenirken içlerinden biri açtığı kapağın altında bir Kazı -Kazan Hediye olduğunu fark ediyor

30bin Euro değerinde bir Audi A3 arabası

Kapağı bulan bu benim diyor fakat diğerleri de bunu hepimiz ortak ödedik aramızda bölüşmemiz gerek diyorlar..

Talihli arabayı kendi alıyor bir müddet sürdükten sonra arabayı satıyor

Arkadaşlık bozuluyor Mahkemeye gidiliyor

Mahkeme herkese 3500€ öngörüyor kullanılmış olarak satılan arabanın değeri olan beşte biri

Fakat bu durum bu gruptaki bir bayan tarafından kabul görülmüyor ve 5700€ istiyor yani yeni arabanın değerinin 1/5

Konu Mahklemede yarın karar verilecek ..

siz olsanız ne yapardınız ??

2. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    12 mesaja 22 teşekkür aldı
    alman olsaydım, arabaya sahiplenmeye kalkardım.

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Sen bizi birbirimizemi düşürmek istiyorsun

O kapak bana çıksaydı kimseye birşey söylemeden cebime atardım

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    En kolay yol Herkes e kapak olsun diye kendim alırdım kapakla uğraşmasınlar diyerekten
    Saka bir yana şahsen bu alış veriş beraber e alınmışsa degeri 5 e bölünmek üzere paylaşmak en haklı yol olacağından ben bu Yolu seçerdim..

7. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    arabanin yeni fiyati neyse kullanip satan kisi oburlerine odemesi gerek mademki mahkemelik olmuslar ama bana cikmis olsaydi kafadan paylasirdim.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    hayret nasil ödemis o parayi biz olsak insolvenz yapardik yinede ödemezdik o parayi arkadaslara

10. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    alkolik olmazsam iyi

olurmu olur,cikarmi cikar

bu arada insanlik paylasmayi gerektirir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayret nasil ödemis o parayi biz olsak insolvenz yapardik yinede ödemezdik o parayi arkadaslara
    parayı daha ödeme yok sadece mahkeme 3500€ öngörmüş

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 arkadaş ( bunlar Alman ama konu için hangi millet olduğu için önemli değil )toplanıp bir kasa bira yiyecek içecek çerez ortaklaşa alıp tatile çıkıyorlar..

sakin kafa demlenirken içlerinden biri açtığı kapağın altında bir Kazı -Kazan Hediye olduğunu fark ediyor

Kapağı bulan bu benim diyor fakat diğerleri de bunu hepimiz ortak ödedik aramızda bölüşmemiz gerek diyorlar..

Mahkeme herkese 3500€ öngörüyor kullanılmış olarak satılan arabanın değeri olan beşte biri

Fakat bu durum bu gruptaki bir bayan tarafından kabul görülmüyor ve 5700€ istiyor yani yeni arabanın değerinin 1/5

bu hesapta yanlislik yokmu?

arabanin degeri 30.000
    Fakat bu durum bu gruptaki bir bayan tarafından kabul görülmüyor
    ve 5700€ istiyor yani yeni arabanın değerinin 1/5 (6000 olmasi gerekmiyormu?

niye herkese 3500? arabanin degerini kullanan düsürmüs zaten birde hala ona paymi var?

madem ortada bir mahakeme var 30.000 üzerinde hersey hesaplanmali

ben olsam 30.000 bese bölerim kisi basina 6000 euro derim
    mahkeme masrafinida o arabayi alip kacana derdim
    cünkü onun yüzünden bu mahkeme davasi, masraflarida onun karsilamasi gereklidir derdim.

ama böyle bir adalet olmadigi icin hakimlerin artik keyfine kalmistir hersey
    hakimin cani isterse diger 4 kisiyi suclu bile bulur
    onun icitigi birada cikmistir HEPSI ONUN HAKKIDIR ,birlikte ödediyseniz ödediniz
    adam o ictigi birada ölse siz sucu üzerinize alirmiydiniz?
    onun ölümünde biz sucluyuz ceza verin bize dermiydiniz
    HAKIMIN KARARI araba kimin kapagindan cikmissa araba onundur

mahkemelere güvenmeyin, avukatlara güvenmeyin
    mümkün oldugu kadar bunlara hic bulasmayin!
    Konu ses tarafından (02 Mart 2017 Saat 04:14 ) değiştirilmiştir.

14. ses üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    Alıntı ses Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu hesapta yanlislik yokmu?

arabanin degeri 30.000
    Fakat bu durum bu gruptaki bir bayan tarafından kabul görülmüyor
    ve 5700€ istiyor yani yeni arabanın değerinin 1/5 (6000 olmasi gerekmiyormu?

niye herkese 3500? arabanin degerini kullanan düsürmüs zaten birde hala ona paymi var?

madem ortada bir mahakeme var 30.000 üzerinde hersey hesaplanmali

ben olsam 30.000 bese bölerim kisi basina 6000 euro derim
    mahkeme masrafinida o arabayi alip kacana derdim
    cünkü onun yüzünden bu mahkeme davasi, masraflarida onun karsilamasi gereklidir derdim.

ama böyle bir adalet olmadigi icin hakimlerin artik keyfine kalmistir hersey
    hakimin cani isterse diger 4 kisiyi suclu bile bulur
    onun icitigi birada cikmistir HEPSI ONUN HAKKIDIR ,birlikte ödediyseniz ödediniz
    adam o ictigi birada ölse siz sucu üzerinize alirmiydiniz?
    onun ölümünde biz sucluyuz ceza verin bize dermiydiniz
    HAKIMIN KARARI araba kimin kapagindan cikmissa araba onundur

mahkemelere güvenmeyin, avukatlara güvenmeyin
    mümkün oldugu kadar bunlara hic bulasmayin!
    yaptigin hesap adilane bir hesap kesinlikle katiliyorum,,ama bir kismi haric.

haric olan kisma gelince,,olmamis gerceklesmemis bir olayin üzerinden hesap kitap yapilmaz,hic bir hukuk kanununda böyle bir olasilikla islem yapilmaz,,,diyelimki o kisi öldü, neden digerleri sorumlu olsun,kim onun bogazina dayadi illaki iceceksin diye,veyahutta belki bir hastaligi vardi ickide sebep oldu öldü.icmeseymis.derdim ben olsam.

ama hesap kitap pay olayi kesinlikle adalete daha yakin.

birde paylastirma olayina $öyle bakalim.....4 kisiyi bir kisiye düsman etmek var,,veyahutta tam tersi 1 kisiyi diger 4 kisiye düsman etmek.sahsen 4 kisi ile ugrasmaktansa 1 kisi ile ugrasmayi yeglerim.nacizane fikrim.

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı

Mahkeme kararı ne oldu?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaptigin hesap adilane bir hesap kesinlikle katiliyorum,,ama bir kismi haric.

haric olan kisma gelince,,olmamis gerceklesmemis bir olayin üzerinden hesap kitap yapilmaz,hic bir hukuk kanununda böyle bir olasilikla islem yapilmaz,,,diyelimki o kisi öldü, neden digerleri sorumlu olsun,kim onun bogazina dayadi illaki iceceksin diye,veyahutta belki bir hastaligi vardi ickide sebep oldu öldü.icmeseymis.derdim ben olsam.

ama hesap kitap pay olayi kesinlikle adalete daha yakin.

birde paylastirma olayina $öyle bakalim.....4 kisiyi bir kisiye düsman etmek var,,veyahutta tam tersi 1 kisiyi diger 4 kisiye düsman etmek.sahsen 4 kisi ile ugrasmaktansa 1 kisi ile ugrasmayi yeglerim.nacizane fikrim.
    ben ne demistim? hakimin cani isterse diger 4 kisiyi suclu bile bulur.
    onunda bir örnegini verdim, SENDE diyorsunki! olmamis gerceklesmemis bir olayin üzerinden hesap kitap yapilmaz,

mahkemelerde hic bulundunmu bilemem ama öyle varsayimlar dönüyorki.
    bu varsayim dedigimde olmamis birseylerdir, ama öyle örnekler mahkemede dönüyor?
    o katilmadigin kisima yeterki HAKIM taraf tutsun, senin orada ne dediginin hic önemi yok.

avukatlara gelince onlar VATANDASA atip tutarlar, HAKIM karsindada ODUN gibi DURURLAR.

18. 2 kişi ses üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Mahkeme bugün sonuçlandı Belçikada olduğum için gündüz giremedim

Hakim 4268 Euro arabayı alanın bayan arkadaşına ödemesine karar verdi kadın ise 5736 Euro için dava açmıştı ..

görülüyorki davalar başka türlü sonuçlanabiliyor oysaki ben kadına 5736 Euro verileceğini tahmin etmiştim
    Konu hOrOz tarafından (03 Mart 2017 Saat 00:10 ) değiştirilmiştir.

20. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    hocam varsayimlar ,tahmin üzerine yürümüyor her zaman

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    Mahkeme bugün sonuçlandı Belçikada olduğum için gündüz giremedim

Hakim 4268 Euro arabayı alanın bayan arkadaşına ödemesine karar verdi kadın ise 5736 Euro için dava açmıştı ..

görülüyorki davalar başka türlü sonuçlanabiliyor oysaki ben kadına 5736 Euro verileceğini tahmin etmiştim
    4268 Euro verilmesinin gerekcesi ney acaba merak ettim simdi bak,,,hOrOz ustam iceriginide bulma sansin varmi acaba

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4268 Euro verilmesinin gerekcesi ney acaba merak ettim simdi bak,,,hOrOz ustam iceriginide bulma sansin varmi acaba
    Mahkeme kararrın dosya numarasıni buldum daha içeriği yayınlanmamış Landgericht (LG) Arnsberg (Urt. v. 02.03.2017, Az. I-10 O 151/16)

arabanın liste değeri 28.800 fakat araba 12.000 km ve 17.500 € ya satılmış

Davacı kız (19) (davalının (20) kız arkadaşıymış

Kız aralarında bütün masrafları paylaşmakla bir ortaklığın kurulduğu (Gesellschaft bürgerlichen Rechts (GbR) ) gerekçe göstermiş

fakat mahkeme bunu böyle bir şans oyunu olarak görmemiş sadece bütün katılanların bu kapağın ortağı olduğunu

bu kişinin gidip kendi başına çıkan ikramiyeyi alamayacağına karar vermiş ..

Diğer katılanlarinda da şimdi davayı kazanma şansı var

24. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye ziyanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    64
    Ettiği Teşekkür
    8
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Başında satıp parayı bölüşselermiş keşke

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    Alıntı ses Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ne demistim? hakimin cani isterse diger 4 kisiyi suclu bile bulur.
    onunda bir örnegini verdim, SENDE diyorsunki! olmamis gerceklesmemis bir olayin üzerinden hesap kitap yapilmaz,

mahkemelerde hic bulundunmu bilemem ama öyle varsayimlar dönüyorki.
    bu varsayim dedigimde olmamis birseylerdir, ama öyle örnekler mahkemede dönüyor?
    o katilmadigin kisima yeterki HAKIM taraf tutsun, senin orada ne dediginin hic önemi yok.

avukatlara gelince onlar VATANDASA atip tutarlar, HAKIM karsindada ODUN gibi DURURLAR.
    ses arkadasim,,evet maalesef,,hukuk cok zor bir dal,,her millet beceremez,,,ama bir yerlerde düzgün bir sekilde hukuk isletiliyorsa,,tadindan doyulmaz.diye düsünüyorum

bu hukuk konusunun,gidisinin ve sonuclanmasinin tema'sinin icinde kalarak,,,iki tane muhabbet aklima geldi,,biri (berlinde hakimler var),,ikinciside temelin biraz müstehcen bir fikrasi,,(elimden geldigince fikrayi sansürlemeye calisicam,anliyan anlar)

fikrayla baslamak istiyorum

temel birgün,bir hotele gitmis ve yerlesmis,,yatip kalktiktan sonra ertesi gün hotelden ayrilirken,,hesap ödemeye recepciyona vardiginda,recepciyoncu temelin önüne hesap kagidini koymus,,temel ne görsün,,fi$te OP=HP=SP diye kisaltmalar var ve altta yekündede 600 TL yaziyor.(yani kol gibi hesap)

temel ,bu hesap neden bu kadar cok ve bu kisaltmalar ne demek diye sormus?

recepciyoncuda OP= Oda Parasi demis,temel tamam onu anladik,peki HP ve SP neyin nesi?

recepsiyoncuda HP= Hamam Parasi demis,,temelde iyi güzelde ben hamami kullanmadimki demis,,recepciyoncuda hamam sabaha kadar yandi kullansaydiniz feyfendi demis

ee bu SP ne oluyor peki demis,,o da Sauna Parasi demis,,temel yine, ben sauna kullanmadimki demis,vatandasta kullansaydiniz beyfendi sauna sabaha kadar acikti demis

temel fi$i önüne cekmis ve fi$e TSP yazip,karsiligina 600 TL yazip,diger 600 TL nin üstünü cizip recepciyoncuya fi$i geri vermis.

recepciyoncu temele bu TSP ne oluyor demis (gercegi TSP, ben onu TÖP olarak degistirdim)

temelde cevabini vermis,TÖP = Temeli Öpme Parasi 600 TL diye, kar$i hesap cikarmis.

recepciyoncuda olurmu öyle sey beyfendi biz sizi Öpmedikki demis,,temelde banane, sabaha kadar odadaydim kardesim,Öpseydiniz demis

ikinci muhabbete gelince 8 dk lik bir video paylasicam,kesinlikle ileriye sarmadan sonuna kadar dikkatli bir sekilde dinlemenizi tavsiye ederim.bilen arkadaslar zaten bilirler.konuyla cok alakali bir video oldugu icin paylasmak istedim.

bazen böyle co$ar ,uzun uzun satirlar yazarim,,konularda cesitlilikler olsun diye,,belki insanlar SIKILIP kacabilirde konudan,kusuruma bakmayin güzel insanlar hakkinizi helal edin.

lütfen yazdigim satirlari okuduktan sonra videoya bakarsaniz sevinirim.

27. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)