Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2582 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev almak istiyorum bilgi lazim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Ev almak istiyorum bilgi lazim

Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim ben almanyaya geleli 4 sene oldu 2 yıldır çalışıyorum unbefristet vetrag var iki kişiyiz toplam gelir 2400€ çocuk yok eşim alman vatandaşı. Birtane Ev var fiyatı 200bin kapitalim yok ev için kredi almam mümkünmü? Oturduğum eyalet Rheinland-Pfalz speyer bu konularda çok bilgim yok

2. Sponsor Reklam
    Üye bekci74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    33
    15 mesaja 66 teşekkür aldı
    200000€ alacagin ev müstakil bir ev mi,yoksa daire mi,ayrica tamire ihtiyac varmi,her seyden önce 200000€ cok para kredinin geri ödeme miktarlarini ,bir de evin yan giderleri ,vergisi,yarin bir gün esinin calisamayacagini,cocuk dolayisiyla düsünmen gerek.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Ev müstakil biliyorum fiyat yüksek ama oturduğum bölgede Ev fiyatları çok yüksek 350binden aşağıya Ev yok hemen hemen 145m2 Grundstück 500m2 evin masrafı yok gas Heizung elektrik ve pimapen camlar 5 yıl önce yapılmış yani Ev bakımlı. Tabi öyle bi sıkıntı var tabi eşimin çalışmama gibi ama genelde privat işte yapıyorum carbon araba parçaları yapıp satıyorum boş vakitlerimde

Ettiği Teşekkür
    33
    Alıntı Erkanfaruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ev müstakil biliyorum fiyat yüksek ama oturduğum bölgede Ev fiyatları çok yüksek 350binden aşağıya Ev yok hemen hemen 145m2 Grundstück 500m2 evin masrafı yok gas Heizung elektrik ve pimapen camlar 5 yıl önce yapılmış yani Ev bakımlı. Tabi öyle bi sıkıntı var tabi eşimin çalışmama gibi ama genelde privat işte yapıyorum carbon araba parçaları yapıp satıyorum boş vakitlerimde
    1-yillik belediyeye ödenecek cöp ,cevre temizlik,atik su parasi,arsa vergisi ne kadar?
    2-Elektrik,gaz,temiz su ,evin yangin sigortasi vb.
    3-evi aldigin zaman maliyeye ödeyecegin bir defaya mahsus emlak alim vergisi,noter masraflarini
    bunlari bir düsen cünkü aylik sadece kredi borcunu degil yukarida yazdiklarimi (1,2) da hesap edip ayda ne kadar ödeyecegini hesapla.
    Bütcen yetiyorsa sorun yok demektir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı bekci74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-yillik belediyeye ödenecek cöp ,cevre temizlik,atik su parasi,arsa vergisi ne kadar?
    2-Elektrik,gaz,temiz su ,evin yangin sigortasi vb.
    3-evi aldigin zaman maliyeye ödeyecegin bir defaya mahsus emlak alim vergisi,noter masraflarini
    bunlari bir düsen cünkü aylik sadece kredi borcunu degil yukarida yazdiklarimi (1,2) da hesap edip ayda ne kadar ödeyecegini hesapla.
    Bütcen yetiyorsa sorun yok demektir.
    2. Seçenekler az çok biliyorum ama 1.ve 3. Seçenekler halkında hiç bilgim yok bu bilgilere nerden ulaşabilirim

Ettiği Teşekkür
    33
    1-Oturdugun yerin belediyesinden veya evi alacagin sahistan
    3-Noter billir veya emlakci

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı bekci74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-Oturdugun yerin belediyesinden veya evi alacagin sahistan
    3-Noter billir veya emlakci
    Teşekkür ederim

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    2400€ maas ile belki kredi verirler, ama ilerde yengemiz evde kalirsa (cocugunuz olursa ins.), o zaman nerden baksan 1000€ eksik olur kasa da.. iyi hesap etmen gerekiyor arkadasim.. sakina hafife almayan..
    Konu talo176 tarafından (04 Mart 2017 Saat 11:37 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Bak kardesim,

daha yenisin Burda. yazdiklarina göre burdaki hak ve hukuktanda pek bilgin yok. lafi gevelemeden sana verecegim akil, sakin bu ise girisme. neden diye sorarsan sana iki sayfa gerekcelerini yazarim. ilk ve en önemli sebebini sana gene yazayim: su anki sihhatine ve gücüne dayanarak bu ise girisme. elinde ne sermaye var nede kötü günler icin herhangi bir kaynak.

benim tek aylik gelirim sizin ikinizinden daha fazla ve ben sadece bir daire aldim ve sonunda borcumu ödedim, ödedim ama binbir güclükle, burnumdan fitil fitil getirdiler. hic ummadigim, hesapta olmayan yerlerden toplu toplu hesaplar geldi. hayatin sundugu zevk ve hevesten kesildim, cok yerden kistim ve gün geldi posta kutusunu acmaya dahi korktum. neyse, sana diyecegim su: herkesin aldigina sattigina kapilip bu büyük hatayi yapma. bu verecegin karar senin ve esinin gelecegini cok etkileyecek. Maddi sikintilara sokacak. herkesin söyledigi laflara kanma ve gaza gelme. kendini ve aileni düsünerek kararini ver.

Yok ama sermayen, yani ana paran varsa, tamam gir bu ise derim. ama o olmadigina göre yukarda yazdiklarimi iyice oku ve sakin bir kafa ile düsün ve öyle yola cik.

11. 6 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2400€ maas ile belki kredi verirler, ama ilerde yengemiz evde kalirsa (cocugunuz olursa ins.), o zaman nerden baldan 1000€ eksik olur kasa da.. iyi hesap etmen gerekiyor arkadasim.. sakina hafife almayan..
    Tabi eksileri de hesaba katmak gerecek sonucda iyi düşünmek gerecek ama şuan 600€ ödüyorum kira ve komşularla başım dertte
    Bu borca ne kadar öderiz tahminen aylık

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    18 mesaja 31 teşekkür aldı
    Arkadasim ,Ev fiyat olarak ucuz ama sen bu fiyata yüzde 10 da tapu ve vergi masrafi ekle .Sana bu ev faiz ile bilikte en az 250 bin euroya mal olur tabi 1000.- euro ayda ödeyebilirsen buda demek oluyorki yaklasik en az 20 yil .Hayatin her türlü hali var bu maas ile bence cok yanlis yaparsin. Birde banka senden en az yüzde 20 hazir paran olmasini isteyebilir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak kardesim,

daha yenisin Burda. yazdiklarina göre burdaki hak ve hukuktanda pek bilgin yok. lafi gevelemeden sana verecegim akil, sakin bu ise girisme. neden diye sorarsan sana iki sayfa gerekcelerini yazarim. ilk ve en önemli sebebini sana gene yazayim: su anki sihhatine ve gücüne dayanarak bu ise girisme. elinde ne sermaye var nede kötü günler icin herhangi bir kaynak.

benim tek aylik gelirim sizin ikinizinden daha fazla ve ben sadece bir daire aldim ve sonunda borcumu ödedim, ödedim ama binbir güclükle, burnumdan fitil fitil getirdiler. hic ummadigim, hesapta olmayan yerlerden toplu toplu hesaplar geldi. hayatin sundugu zevk ve hevesten kesildim, cok yerden kistim ve gün geldi posta kutusunu acmaya dahi korktum. neyse, sana diyecegim su: herkesin aldigina sattigina kapilip bu büyük hatayi yapma. bu verecegin karar senin ve esinin gelecegini cok etkileyecek. Maddi sikintilara sokacak. herkesin söyledigi laflara kanma ve gaza gelme. kendini ve aileni düsünerek kararini ver.

Yok ama sermayen, yani ana paran varsa, tamam gir bu ise derim. ama o olmadigina göre yukarda yazdiklarimi iyice oku ve sakin bir kafa ile düsün ve öyle yola cik.
    Yazdıklarında doğruluk payı var elbet de işler hep ters gidecek diye bişey yok. Mal sahibi olmak içinde eli taşın altına koymak gerek diye düşünüyorum. Elbette hayattan zevk almak önemli ama robot gibi çalışılan bir ülkede hayatın bi zevki olduğunu düşünmüyorum.sonucda o parayi çalışarak biriktirmek mümkün değil. Bende o kadar borcun altına girmek istemem ama bazı şeyleri yaşamadan bilemezsin

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı vatan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim ,Ev fiyat olarak ucuz ama sen bu fiyata yüzde 10 da tapu ve vergi masrafi ekle .Sana bu ev faiz ile bilikte en az 250 bin euroya mal olur tabi 1000.- euro ayda ödeyebilirsen buda demek oluyorki yaklasik en az 20 yil .Hayatin her türlü hali var bu maas ile bence cok yanlis yaparsin. Birde banka senden en az yüzde 20 hazir paran olmasini isteyebilir.

Bu maaş ile girilmez ne kadar almak gerek bu ise girmek için

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Yazdıklarında doğruluk payı var elbet de işler hep ters gidecek diye bişey yok. Mal sahibi olmak içinde eli taşın altına koymak gerek diye düşünüyorum. Elbette hayattan zevk almak önemli ama robot gibi çalışılan bir ülkede hayatın bi zevki olduğunu düşünmüyorum.sonucda o parayi çalışarak biriktirmek mümkün değil. Bende o kadar borcun altına girmek istemem ama bazı şeyleri yaşamadan bilemezsin
    Yukardaki yazdiklarimdan bunu cikardinsa artik gene sen bilirsin. Allah yardimcin olsun.

Ettiği Teşekkür
    2,147
    Bak güzel kardesim, kendin diyorsun su an 600€ kira ödedigini.. simdi yaklasip 1000€ ödemelisin evi almis olursan..
    400€ fazla.. yani simdi su an 400€ kenara koyabiliyormusun?

Arkadasimizin birisi de yazmisti, buna henüz grunderwerbsteuer ve noter gelir..
    Nebenkosten de ödecegin grundsteuersi var.. gebäuderversicherung vs vs..

Bunlari da hesap et.. eger ilerde evde kalorifer veya baska bir sey bozulursa, simdi ki gibi hausmeister cagirmak ile olmuyor.. her seyi kendi cebinden ödemelisin..

Seni korkutmak istemiyorum, lakin bunlar benim icin sorun degil diyorsan, o zaman Allah simdiden yardimcin olsun demekten baska bir sey düsmez..
    Konu talo176 tarafından (04 Mart 2017 Saat 12:14 ) değiştirilmiştir.

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Bence bosuna yaziyorsunuz
    ohne Eigenkapital ve o maasla hic bir banka 200 bin euro vermez

19. clon üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    2,147
    2 kisi imzayi verirse, o zaman banka verir..

21. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    arkadasimiz 600€ kira ödüyor, kalt oder warm yazmamis
    200bin ev parasi, 10 binde noter+finazamt eder 210bin. faizler 1,5-2% arasinda, 2% ile kredi alsa, aylik 350€ faiz tutar,tilgung istedigin kadar ödersin,bankayla anlasmana bagli. yani ödedigi kirayi,bankaya ödese rahatca ödemesini yapar. illa 1000€ ödemesine, hayatindan kisitlama yapmasina gerek yok,bence tam aksi olur, seneler gectikce kiralar artar ama bankaya ödenecek para azalir, ev alanin gelecegi daha aciktir.
    500m arsali,145m² oturumlu,masrafi olmayan müstakil ev, piyasaya görede uygun fiyat diye yazmis arkadasimiz, bence yasinda genc, hic kacirma hemen al...
    emlak vergisi,cöp,sigorta,su, vergi filan cok tutmaz, aylik olarak simdi ödedigin nebenkosten kadar olmaz.
    simdi iki tercihin var, ya ev satin almayip kira ödeyeceksin, kiralar hep artacak, gecinemedigin komsularla huzursuzluk icinde senelerce bosuna kira vereceksin.
    2.tercih, kira verdigin para kadar parayla ev satin alacaksin,özgürce ve daha rahat yasacaksin, zamanla aldigin evin degeri artacak ve dahada zengin olacaksin...keske mümkün olsada 2-3FH alsan,kiracin olur ve sana kar getirir.

23. 4 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    ben bu konuda " SELAM" arkadasa katiliyorum. !!

2400 Euro maas cok düsük ! 1 kisi en az 2500 Euro kazanmasi lazim diger kisi ilerde calis sada olur calismasada ama sizin icin daha rahat olur. Banka Kredi verir mi vermez mi bence // unintressant // versede 2400 Euro maas az. Yaz gelince izine gitmek isteyeksin, araban bozulur vs vs .... senin Coluk Cocuk yok herhalde, o zaman yasiniz da genc tahminim. Coluk cocuk oluncada ozaman masraflarinda artacak ! maasim ne kadar olacak deyi soruyorsun. bu herkez icin baska . yani 5000 euro maas alana da para harcamasini bilmiz ise, ozaman 5000 euroda yetmez. ama bendem sana örnek saglam maas böyle olmasi lazim: 1 kisi Voll 2500 / 1 kisi teilzeit 800 euro kazan sa iyi olur. Ilerde coluk cocuk olur o zaman bi maas da yeter.

Uzun lafin kisasi burada herkez baska birsey yazar. Benim Sana tavsiyem Eigenkapital varsa al. Isyerin Büyük ise o zaman da OK ( örnek BMW, MERCEDES, BAYER, ThYSSEN / unbefristet birsey demek degil Sirket ufak ise o zaman herzaman isveren seni isden cikara bilir. EV alinca komsularin ile baska problemler olabilir ! detail gerek yok ....

Benim cefremde bu 15 sene icinde kac tane arkadas bosandi ve kac isyeri kapandi hic sorma ! Tabiki burada herseyi de negativ yada karamsar bakmak zorunda degiliz. Isterim herkez mal mülk sahibi olsun ama olmayinca da olmuyor. ev kiralari yükseliyor degi birsey de yok . oturdugun yer önemli. bizim kaldigimiz yerde 10 seneden beri kira yükselmedi. Ve tahminim yakinda da ev fiyatlari düsecek. burasi ayni amerika gibi oldu fiyatlar yükseliyor ve balon sisiyor / bakalim ne zaman patliyacak.

her sey disaridan göründügü gibi degil .... gelecek icin sana bol sans dilerim ve insallah hersey istedigin gibi olur.
    Konu Osmanbey34 tarafından (04 Mart 2017 Saat 18:29 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Tabi eksileri de hesaba katmak gerecek sonucda iyi düşünmek gerecek ama şuan 600€ ödüyorum kira ve komşularla başım dertte
    Bu borca ne kadar öderiz tahminen aylık
    dostum 200 bin ev eger hic pesin paran yoksa noter vergi alim satim vss de ekle en az 220 bin euro kredi lazim zaten sana bu krediyi vermez banka hic hayal kurma hadi verdi diyelim aylik 1000 euro ödeme yapsan en az 25 yil vade oluyor faiz orani 2,5 den. Kisacasi yerinde olsam böyle bi maceraya kalkismazdim ev alma demiyorum ama senin durumunda olan bi insan hic pesinsiz tüm masraflar dahil 150 bin euro krediyi gecmemeli maksimum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)