Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2603 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev almak istiyorum bilgi lazim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    687
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    @@@talo176... kardes arkadaslar bizi anlamak istemiyor biz o arkadas hic ev almasin demiyoruz ama o gelirle onun maksimium hersey dahil noter vergi vss kredisi 150 bin euroyu gecmemeli .

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    talo176 ustam,deneyimlerimizi birbirimize paylasmaktan baska bir niyetimiz yok.
    bende 2005'de 4 daireli bir MFH aldim.345bin€.ben dünyanin 3.büyük ilac firmasinda calisiyorum,mercedes'den eksigi yoktur,isyerimizin yüzlerce werkswohnung'u vardi.oturanlara angebot yaptilar,diger komsular almadi, bende komple binayi aldim,daha dogrusu,Allah kismet etti.
    burda yazilanlari 2005'de bana önce Babam,agbilerim, daireleri almayan komsularim dedi, alma dediler,borc bitmez, tamirat cikar, bozulur,...vs. bildiginiz seyler.
    benimde 25bin€ vardi.sadece noter-finazamt parasini verebildim.100% finanzierung yaptim. yalniz bankaya 1650€ ödemeliydim,kira gelirim 1500€ idi.
    borcu bitirmeyi degil, binanin banka aidatini ödeyebilmeyi ve zamanla artacak kira ve bina fiyatindan yararlanmayi hedefledim.
    Allaha sükürler olsun,dairelerin kirasi 2005'de ortalama 500€ idi simdi 700€. binami satsam enaz iki kati.
    Ben,Kayseriliyim,biz yemedigimizi baskasina ikram etmeyiz, benim emlak hikayem böyleyken, ben neden insanlara ev alin demeyeyim? simdiki aklim olsaydi 10 sene önce daha cok ev alirdim.
    simdi sana soracaklarima cevap yazarsan sevinirim;
    11 sene önce 167.500€ aldigin emlak simdi kac para? böyle bir evin sizin orda kirasi ne kadar? 820€ versen böyle bir evi kiralayabilirmisin?
    sen tahminen borcu bitirmeye ugrastin,zorlandigini yazmissin,insallahda borcun iyice azalmistir.eger emlek borcun olmasa mülk sahibi olabilirmiydin?
    buraya yazmasan bile,ben bunlarin cevabini tahmin edebiliyorum,onun icin genclere kirada oturmaktansa ev alin diyorum.
    ben illa borc bitsin diye hayatimdan kismiyorum,borc dursada olur,emlak fiyatlari cikiyor zaten.
    Allah yardimcimiz olsun...

4. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    akbaba,

ben sana katilmiyorum. sen zamaninda herseyi dogru yapmisin !

- Sen sanirim Bayer de calisiyorsun, tek senin maasin en az 2500 Euro dur
    - ...
    -....
    -...saymak istemiyorum

------

Arkdasin durumu baska. Firmasindan birsey yazdimi okumadim ama 10 kisilik firma baska Mercedes, Bayer gibi firma baska.

Arkadasin sifir Eigenkapital var, maasi düsük vs vs Ben burda banka kredi verir mi vermeze, ve kac sene öder vs bu konulara bile yorum yazmadim.

Tekrar yaziyorum Ev konusunda herkez baska birsey yazar . Kimileri al yazar, kimileri ömür boyu borc ödersin yazar vs vs .

Benim Tavsiyem. Eigenkapital, Maas, Sirket ve Özel durum iyi se al derim. Örnek Mehrfamilienhaus ile herkez urasamaz ( Tamir, Kiracilarla kafa patlat vs )

anlata biliyormuyum ? Genel anlamda al yada alma bence yanlis.
    Konu Osmanbey34 tarafından (13 Mart 2017 Saat 22:56 ) değiştirilmiştir.

6. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,412 mesaja 9,718 teşekkür aldı
    beyler bundan 10-15 sene önce iş piyasası böyle değildi

eğer 15-20 sene işyeri garantin yoksa hiç buluşma derim

ben gecen 25 sene içinde iki işyerini kapattım biri dünyanın en büyük elektronik firmalarından biriydi (Philips) birininde de sahibi Amerikanın 5 numaralı zengini (Charles Koch)

demek istediğim bu gün hangi firma uzun süre bir iş yeri garantisi veriyor ??

bunuda düsünmek gerekir

8. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Osmanbey34, konu bizlerin maasi degil,kira öder gibi ev sahibi olmak.
    benimle ayni firmada calisan komsularim,2005'de sizler gibi cok düsünüp daireleri almadilar,iclerinde benden cok kazananlar var,12 senedir bana kira veriyorlar.2005'de daireleri 90bine alacakken, bana 12 senedir nerdeyse bu kadar kira ödediler.
    ister az kazanin,ister cok kazanin, oturdugunuz eve bir bedel ödüyorsunuz. ödediginiz kira kadar ödeyin,ev sahibi olun.
    sende haklisin,tabiiki maceraya girmeden,bütcene göre,dogru mülkü-dogru fiyata almak lazim. elinden ufak-tefek isler gelmiyorsa insaatla ugrasilmaz

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    ben horoza katiliyorum,

bu konuyu da kendimce uzatmak istemiyorum ve son yorumumu yapiyorum.

bu hesabi herkez kendisi yapsin ve kendisi karar versin. arkadas buraya iki uc bilgi vermis ama yazmamis:

- daha biryerler borcu varmi, firmasi ne durumda, elinden birseyler geliyor mu vs vs

ev fiyatlari yüksek yaziyoruz. ama birgün gelecek bu immobilienblase amerika da gibi patliyacak ve fiyatlar düsecek . bu isler böyle ayni borsa gibi

ev fiyatlari düsük olur, faizer yüksek olur ve tersi ......

Arkadasa bol sans dilerim insallah istedigi gibi olur.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    talo176 ustam,deneyimlerimizi birbirimize paylasmaktan baska bir niyetimiz yok.
    bende 2005'de 4 daireli bir MFH aldim.345bin€.ben dünyanin 3.büyük ilac firmasinda calisiyorum,mercedes'den eksigi yoktur,isyerimizin yüzlerce werkswohnung'u vardi.oturanlara angebot yaptilar,diger komsular almadi, bende komple binayi aldim,daha dogrusu,Allah kismet etti.
    burda yazilanlari 2005'de bana önce Babam,agbilerim, daireleri almayan komsularim dedi, alma dediler,borc bitmez, tamirat cikar, bozulur,...vs. bildiginiz seyler.
    benimde 25bin€ vardi.sadece noter-finazamt parasini verebildim.100% finanzierung yaptim. yalniz bankaya 1650€ ödemeliydim,kira gelirim 1500€ idi.
    borcu bitirmeyi degil, binanin banka aidatini ödeyebilmeyi ve zamanla artacak kira ve bina fiyatindan yararlanmayi hedefledim.
    Allaha sükürler olsun,dairelerin kirasi 2005'de ortalama 500€ idi simdi 700€. binami satsam enaz iki kati.
    Ben,Kayseriliyim,biz yemedigimizi baskasina ikram etmeyiz, benim emlak hikayem böyleyken, ben neden insanlara ev alin demeyeyim? simdiki aklim olsaydi 10 sene önce daha cok ev alirdim.
    simdi sana soracaklarima cevap yazarsan sevinirim;
    11 sene önce 167.500€ aldigin emlak simdi kac para? böyle bir evin sizin orda kirasi ne kadar? 820€ versen böyle bir evi kiralayabilirmisin?
    sen tahminen borcu bitirmeye ugrastin,zorlandigini yazmissin,insallahda borcun iyice azalmistir.eger emlek borcun olmasa mülk sahibi olabilirmiydin?
    buraya yazmasan bile,ben bunlarin cevabini tahmin edebiliyorum,onun icin genclere kirada oturmaktansa ev alin diyorum.
    ben illa borc bitsin diye hayatimdan kismiyorum,borc dursada olur,emlak fiyatlari cikiyor zaten.
    Allah yardimcimiz olsun...
    sorunu hemen cevapliyabilirim.. 167.500€ da kalmadi ki arkadasim.. en az 20 bin euro bahce teras auffahrt icin kullandim.. eve de nerden baksan (Komple reibeputz her oda -tavan dahil- laminat fayans vs) 15 bin -mobilya haric-.. ve noter und grunderwerbsteuer yaklasip 8 bin..
    anliyacagin 43 bin fazla.. eder toplam 210 bin..
    evin simdiki deger 280 bin € eve 130 bin e düstü borcum.. lakin 18 sene sonra evin borcu tamamen bitecek Allahin iziniyle ins. (yas o zaman Allahim iziniyle 58-59).. 1% tilgung da birakmis olsaydim yine 60-70 bin borc kalirdi 18 sene sonra..
    yani bitiremezdim bu hayat ta.. bunu da belirtemk lazim.. benim borc sadece 167.5 bin €.. arkadasin borcu nerden baksan 220 bin olacak..
    1% veya 1.5% tilgung ile hic bitmez.. ve ilerde onun da olmayacak.. ancak cocuklarina bir miras birakabilir (borclu)..
    he ilerde sünnet dügünü / kina gecesi / nisan dügünü / dügün / cocuk icin ehliyet vs vs vs.. bunlari hepsini, evin borcu varken, ve kenara para koyamiyorsan, nasil ödeyeceksin..???

bir de MFH aldigini yazmissin.. arkadasim MFH baska EFH baska.. senin borcunu kiracilar ödemis oluyor.. onu karsilastirmak bence yanlis..
    Konu talo176 tarafından (14 Mart 2017 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir.

12. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    talo usta, ben 50 yasindayim,24 senedir almanyadayim, biz Türkler 90'li yillarda almanyada ev almaya basladik, benim etrafimda ev alanlarin cogu aynen senin durumundalar.
    oturdugun ev gibi bir evde kirada otursan kac para verirdin?sade onu yazmamissin.ben senin durumunu söyle görüyorum,
    11 sene önce 167.500€ ev aldin,kira öder gibi ödeme yaptin,simdi evin 280.000€ ediyor, borc 130bin.sen durduk yerde 150bin zengin oldun.
    insan baska bir eve tasinirken bile,yeni mutfak-yeni mobilya derken birsürü masraf ediyor,sen yeni aldigin evine harcadigin parayi böyle gör.
    Allah bereket versin,ne güzel olmus bence.triplex evin keyfini cikarin.siz hala neden tereddütler icindesiniz? sevinmemiz icin evin bahcesinden petrolmü cikmasi lazim?
    simdi birde aksini düsünelim,triplex evde 11 senedir kirada otursaydin eline ne gececekti?
    evin borcu bitmez diyenler, ömür boyu verdiginiz kiralar nereye gidiyor?
    evlatlarimiza borc biraktigimizda yok bence, evlatlarimiz isterlerse evleri satsinlar,birsürü para kalir onlara.

Ettiği Teşekkür
    2,147
    arkadasim,
    tabiki, simdi kira ödemis olsam en az 700-750€ ödemem gerekiyordur 80-90m² bir daire icin..
    ben 760 ödüyorum 150m² icin.. ve dedigin gibi su an 130 bin€ birikmisim olmus sayilir ve bir önlem!
    simdi her sey hos tabiki.. ve Allah senden razi olsun.. ama benim durumum ve arkadasin durumu ayni mi?
    onlar -arkadasimiz ve esi yani- beraber 2200€ kazaniyor, ben yanliz daha fazlasini kazaniyorum ve
    ben bile zor günler (ilk 1,5 - 2 sene) yasadim..

bunun hesabini kitabini iyi etmeliler, yoksa batarlar..
    bunu ben (ve sen de galiba) istemezsin..
    Konu talo176 tarafından (14 Mart 2017 Saat 18:51 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    687
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    talo usta, ben 50 yasindayim,24 senedir almanyadayim, biz Türkler 90'li yillarda almanyada ev almaya basladik, benim etrafimda ev alanlarin cogu aynen senin durumundalar.
    oturdugun ev gibi bir evde kirada otursan kac para verirdin?sade onu yazmamissin.ben senin durumunu söyle görüyorum,
    11 sene önce 167.500€ ev aldin,kira öder gibi ödeme yaptin,simdi evin 280.000€ ediyor, borc 130bin.sen durduk yerde 150bin zengin oldun.
    insan baska bir eve tasinirken bile,yeni mutfak-yeni mobilya derken birsürü masraf ediyor,sen yeni aldigin evine harcadigin parayi böyle gör.
    Allah bereket versin,ne güzel olmus bence.triplex evin keyfini cikarin.siz hala neden tereddütler icindesiniz? sevinmemiz icin evin bahcesinden petrolmü cikmasi lazim?
    simdi birde aksini düsünelim,triplex evde 11 senedir kirada otursaydin eline ne gececekti?
    evin borcu bitmez diyenler, ömür boyu verdiginiz kiralar nereye gidiyor?
    evlatlarimiza borc biraktigimizda yok bence, evlatlarimiz isterlerse evleri satsinlar,birsürü para kalir onlara.
    Abi sen gercekten bunca yazilanlara göre hala olayi kendi 15..20. sene evveline göre yorumluyorsun senin gibi maddelerle yazmicam insanlar ev alsin ama imkanina göre bütcesine göre.. zaten bunu krediyi veren bankalar kili kirk yarip hesap kitap yapip o krediyi veriyorlar ama 2200 aylik gelirle ben inanmiyorum normal sartlarda hic bi banka 225 bin euro kredi vermez hadi verdi diyelim krediye aylik en azzz 1000 euro ödeme gerek eee önündeki 20 seneyi sirf ev kredisi icinmi yasiyacaksin.

Ben sana daha net bi örnek vericem cok yakin tanidigim 2007 senesinde 110 bin euro ya daire aldilar komple banka kredisiyle o zaman faizler 4,,5,,6, civarlarindaydi sanirim bu arkadas ilk 5 yil aylik 960 euro ödedi her ay sonrasinda tekrar yeni bi kredi yaptilar faizler düstügü icin 670 euro ödüyordu en son konusu burda olmustu sanirim Kredikerdeki bearbeitungsgebühr ler geri alinma konusu cikinca kagitlarini bana getirdiler ben kendim bilgisayarimdan cikardim gözümle gördüm daha 20 sene aylik 670 euro ödemesi vardi. Yani kisacasi hesap kitap MATEMATiK cok önemli öyle bi yaziyorsunki her av alan her zaman KAR da olur bence alakasi yok hesap kitap isleri bunlar. Helede bu zamanda. Ha bu arada simdi sorarsin o dairesi simdi satsa kac para diye ayni sokaginda 4 odali daire 145 bin euro yaziyordu 2 hafta önce ilanda onun dairesi (3 odali )

16. 2 kişi SesSizliK üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    arkadaslar ben sizleri anlamakta zorluk cekiyorum,
    ben sadece diyorumki kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün.
    ev icin bir bedel ödeyeceksiniz.kira veya banka taksidi.ömür boyu böyle olacak. paran varsa,bastir parayi,pesin al. eger paran yoksa, kira verecegine,bankaya taksid öde.
    herkes ödeyebilecegi kira miktari kadar bir miktar ile,ev alabilir.konuyu acan arkadas 650€ kira veriyor,geliri 2200€. ev almasa,kirasi seneler gectikce artacak, 5 sene önce kac para kira veriyordunuz? 10 sene sonra 1000€ olur kirasi. ev alsa, eve ödeyecegi para 650€ sabit kalir.
    almanyanin neresinde oturursan otur,aile icin 3 odali eve 650€ kira normaldir. bu arkadas bu miktari her ihtimalde ödeyecek,kira veya banka taksidi.
    ben arkadasimiza ayda 1000€ ver,ev al demiyorum,650€ herkesin ödeyebilecegi bir rakamdir. kimseye demiyorumki maceraya atilin,gözünüz kapali dalin evlere,herhangi birini alin.
    tabiiki herkes önce aylik ödeyebilecegi miktari belirleyecek,sonrada uygun bir emlak alacak.
    talo176,Allah bin bereket versin,3odali ev kirasina,150m. triplex evde oturuyorsun,durduk yerede 150bin kar ettin.Allah daha cok versin.senden ricam bunu insanlara tavsiye et.
    benims kardesim, daire icin,20 sene boyunca,aylik 670€ ödemenin matematige aykiri nesi var? bu arkadas kirada otursa, simdi 670€ kira verse,sence 10 sene sonra kac para kira verir? dairenin fiyatinin artmasini hic saymiyorum.
    emlak alanlarin,ne oldugunu anlamalari icin,en az 5 sene beklemeleri gerekiyor.5 sene sonra bir bakin,ev fiyatlari,kiralar ne oluyor..
    ben bu konuda baska birsey yazmayacagim,anlasilan fikrimde yalnizim. isteyen ev alsin,istemeyen almasin.
    Allah hepinize ailelerinizle huzur icinde yasamayi nasip etsin..

18. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    2,147
    ben anladim senin ne demek istedigini arkadasim..
    bende isterim tabi ki her türk ev sahibi olsun.. ve bende diyorum her zaman; iyi bir firma da calisiyorsaniz ve geliriniz iyi ise, neden ev almakla bekliyorsunuz..
    ama arkadasimiz esi ile birlikte sadece 2200 eve getiriyorlar(!!!) ve 220 bin€ kredi alacaklar..
    bende veyahut bizde, iyi hesap etsin diyoruz!

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben anladim senin ne demek istedigini arkadasim..
    bende isterim tabi ki her türk ev sahibi olsun.. ve bende diyorum her zaman; iyi bir firma da calisiyorsaniz ve geliriniz iyi ise, neden ev almakla bekliyorsunuz..
    ama arkadasimiz esi ile birlikte sadece 2200 eve getiriyorlar(!!!) ve 220 bin€ kredi alacaklar..
    bende veyahut bizde, iyi hesap etsin diyoruz!
    konuyu basdan beri takip ediyorumda
    Haklisinda
    ama anlayana

Millet 500-600 euroyla 200 bini bitecek saniyor

21. clon üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    687
    Alıntı clon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu basdan beri takip ediyorumda
    Haklisinda
    ama anlayana

Millet 500-600 euroyla 200 bini bitecek saniyor
    128 bin euro %2 faizden aylik ödemesi 650 euro olunca tam 20 senede bitiyor toplamda 28 bin euro faiz ödemesiyle 156 bin euro ödenmis olur isin MATEMATiGi bu

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    bende bir seyler yazayim dedim bir alan cok seviniyor alamayan herifteki keyfe bak diyor benim kayinco aldi tapu masraflari bunlari para getirdi türkiyeden onla ödedi 20 bin getirmis duydum ev gazli 115 bin demisti 25 yilda bitecek ayda yalan olmasin 600 veya 700 ödiyecez dediler gecen kayinco anlatti 3 kredi cekilmis 48 17 ve bir tane daha varmis o bitti dedi 17 olanida pesin yatiralim gitsin diyor izine gitmeyecekler adamin birine sormu arada bir sen 800 euro faiz ödüyorsun demis bacanak aldi bundaki daha baska bir sey bunlar cok heyecanli aldilar bir bileni yanastirmadilar biz biliyoruz dediler bacanak calistirdigi dönerci ve iki kat ve cati kati olan binayi aldi ilk önce dükkani ustasi ayda 1500 eur ödersin kira dedi bir sene ödedi orayi calistirdi sonra ev alicam dedi ev sahibide türk oda benimki büyük geliyor al dedi aldi 200 bine isin birde sacma yerleri var adam 100 bin kredi olarak bankadan 60 bin de elden aldi 2 sene oturdular galiba geri kalanda ayda 500 eur evden yeni ciktilar ev aldilar tekrar adama ödeniyor anlasilan 200 bin gene iki senede cöp mül su parasida ödememisler almanya gibi yerde hem bedava otur hem su cöp mül parasi parasi ödeme ev alirken iyi düsün herkez zorluk cekiyor disardan davul sesi hos geliyor dönerci iyi calisirken tutmadilar simdi islerde eskisi gibi degil anladigim günde belki 1000 kasa yapiyordu simdi tahminim o kadar yapamiyor ben kirada oturuyorum iki kayinco bacanak aldilar ben almadim isten cikarmalarda cok hayirlisi olsun kayinco calisiyordu o zamanlar karisida otelde az bir maasa calisiyordu kayinco dedi zor aldim evi kredi vermiyorlardi aklinda olsun kenarda bir seylerin yoksa hic girme bazilari cokta atar ben bir kisi su kadar is yaptim filan ben neler duyuyorum bazilari yalnizca faizi ödeyip ana borca ulasamayanmi neler var neler gelir iyiyse lafim yok birde tökezlersen banka yok pahasina elinden alir
    Konu hayrim tarafından (15 Mart 2017 Saat 21:20 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye katze_11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    15
    8 mesaja 9 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bende 15 sene önce ev aldim benim ödeme sorunum olmadi ama hepinizinde hakli olan taraflari var.
    sadece evin borcunu ödemekle olmuyor bazen yan giderlerde oluyor.mesela ev eşyalarinin bozulmasi gibi,evin içinde bazi tamiratlar gibi,ve arkadas sadece 2 senedir firmada borcunu ödemesine öder ödemeleri kücük tutar Allah nasib eder çocugu olursa borcu çocuklarina kalir onun icin ben olsam iyi düsünürüm.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı hayrim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bir seyler yazayim dedim bir alan cok seviniyor alamayan herifteki keyfe bak diyor benim kayinco aldi tapu masraflari bunlari para getirdi türkiyeden onla ödedi 20 bin getirmis duydum ev gazli 115 bin demisti 25 yilda bitecek ayda yalan olmasin 600 veya 700 ödiyecez dediler gecen kayinco anlatti 3 kredi cekilmis 48 17 ve bir tane daha varmis o bitti dedi 17 olanida pesin yatiralim gitsin diyor izine gitmeyecekler adamin birine sormu arada bir sen 800 euro faiz ödüyorsun demis bacanak aldi bundaki daha baska bir sey bunlar cok heyecanli aldilar bir bileni yanastirmadilar biz biliyoruz dediler bacanak calistirdigi dönerci ve iki kat ve cati kati olan binayi aldi ilk önce dükkani ustasi ayda 1500 eur ödersin kira dedi bir sene ödedi orayi calistirdi sonra ev alicam dedi ev sahibide türk oda benimki büyük geliyor al dedi aldi 200 bine isin birde sacma yerleri var adam 100 bin kredi olarak bankadan 60 bin de elden aldi 2 sene oturdular galiba geri kalanda ayda 500 eur evden yeni ciktilar ev aldilar tekrar adama ödeniyor anlasilan 200 bin gene iki senede cöp mül su parasida ödememisler almanya gibi yerde hem bedava otur hem su cöp mül parasi parasi ödeme ev alirken iyi düsün herkez zorluk cekiyor disardan davul sesi hos geliyor dönerci iyi calisirken tutmadilar simdi islerde eskisi gibi degil anladigim günde belki 1000 kasa yapiyordu simdi tahminim o kadar yapamiyor ben kirada oturuyorum iki kayinco bacanak aldilar ben almadim isten cikarmalarda cok hayirlisi olsun kayinco calisiyordu o zamanlar karisida otelde az bir maasa calisiyordu kayinco dedi zor aldim evi kredi vermiyorlardi aklinda olsun kenarda bir seylerin yoksa hic girme bazilari cokta atar ben bir kisi su kadar is yaptim filan ben neler duyuyorum bazilari yalnizca faizi ödeyip ana borca ulasamayanmi neler var neler gelir iyiyse lafim yok birde tökezlersen banka yok pahasina elinden alir

bu ne böyle ya????!!!

26. Cengiz Bond üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ne böyle ya????!!!

Arkadaş icini dökmüş...dediğide doğru..evdeki hesap çarşıya hic uymuyor...

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Içini dökmeye dökmüş ama virgül nokta koymaya unutmuş, okurken insan zorlanıyor.

29. 2 kişi 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya,Hollanda
    Ettiği Teşekkür
    30
    68 mesaja 215 teşekkür aldı
    Bir evde toplam gelir 2400 eur ile 200000eur,luk ev almak cok büyük risiko.Bence Nasrettin hocanin göle yogurt mayalamasi gibi bisey,ya tutarsa.
    Daha üzerine gelicek emlakcidir,vergidir yan masraflari saymadim.
    Diyelimki arkadas kredi icin herhangi bir bankaya gitti,alcagi cevap olumlu olsa bile suanki fayizler 1,5 olsa dahi banka iki kati fayiz isteyecektir.
    Bence alcaksa ufaktan basliyacak,alacak bir daire ve üc bes sene ödeyecek,ozamana gelir düzeyinde artis varsa alir bir müstakil ev.

Bende 2013 yili sonunda 3 ailelik ev aldim,yan masraflariyla birlikte 286000 euro. Bankadan millet en fazla % 2 Faiz oraninda kredi alirken bana %3,den verdiler.
    Ayda 1400euro kredi ödüyorum,iki tane kracim var ama kracilara güvenip almadim.Gelir olarakta montajda calisan biri olarak cok iyi sayilir.

Gecen yil Firma misir,dan is aldi,önüme yurtdisi icin anlasma koydu ve parada anlasamadik, bana göre almanya,da is yoksa baska yere bakayim deyip 2 hafta imzalamadim.
    Sefin bana dedigi,isine gelirse yani nazikce imzalamazsan defolabilirsin dedi.Anliyacaginiz tükürdügüm tükürügü bana yalatti.Yaklasik 10 aydir misirda calisiyorum,kim ister yirmi günde bir colugunu cocugunu görmeyi.
    Benim arkadasa tavsiyem iyi hesap etsin,kendi kendine köseye kistirmasin.
    Konu avni64 tarafından (15 Mart 2017 Saat 23:57 ) değiştirilmiştir.

31. 3 kişi avni64 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)