Sevgili kardeşler sizlerle bir konuyu paylaşmak ve bilgi almak istiyorum.
Ben 1980 Türkiye doğumluyum ve 1989 da almanyaya geldim. Malum okul iş derken bu seneye kadar geldik. Burda Almanyadan yeterince çalıştık Streß girdik diye düşünüyorum. Düşündük ne yapsam ne etsem diye artık geri kalan ömrümüzude vatanimizda gecirek.

Sizlerle paylaşmak ve sormak istediğim bir konu var. Ben ve eniştem bir karar aldık biz temelli türkiyeye dönmek istiyoruz. Türkiyede ufaktan bir Mandira kurmak niyetimiz var 100 büyük başlanla başlayalım dedik. Elimizde iyi kötü bir sermaye var onuda ora yatırım yapalım dedik. Bu mandira işinde benim fazla bir bilgim yok ama eniştem bu işin içinde çıkıp gelme birisi yani kisacasi ona güveniyorum. Bende tabiki hayvanlarla uğraşmaktan zevk aldığım birşey. Mandirayi Konyada yapmak istiyoruz gözüm zenginllikten değil. Kendi yağimizda kavrulup gidelim istiyorum. Birde Türkiye başkadır orda yaşamak bambaşka birşeydir diye düşünmekteyim. Busene ızine gidince iyi bir araştırma yapacağız.

Sizlere sormak istediğim , hiç aramızda bu işle meşgul olan bundan bilgisi olan varmı. Birde Türkiye'ye bir iş yeri kuruyoruz devletten yardım gibi birşeyler duymuştum , iş kuranlar icin.
Ne gibi bir bilgiye sahipsiniz , birde sizce iyimi ederim yoksa kötümu. Açıkçası ne dersiniz. Birde sizin sözlerinize kulak vereyim.