Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2582 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mandiracilik Acmak

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Akbaba@üstadım
    Söylediklerinde çok haklısın , ben bu lanet olası almanyadan bıktım usandim. Hatta almanca konuşurken bile nefret ediyorum. Bana ne oldu bilmiyorum ama burda alman insanlarından bile nefretlen bakıyorum Oysaki onların bir suçu günahı yok iken.

Onun içinde ben vatanimiza dönmek istiyorum. Işte belkim çoğu arkadaşlarlin dediği gibi mantıklı hareket edmiyorum.
    Benim gözüm kesinlikle yükselerden değil. Ben istiyorumki rahat bir şekilde 4 cocuhum la beraber gecinip gidelim.
    Sizlerin dediği gibide belkim 100 tane fazladir. Bunun içinde ben sizlerle Paylaşmak istedim. 50 tanede olur bu bir düşünce idi , karar verdik busene izine gidince iyi bir araştırma yapacam neler nasıl kaç paraya mail olur , devletten destek gelecekmi gelirsede devlet nelere karışa bilir. Devlet olmadan dahami iyi olur velakin velakin bunlara benzer bir cevaplar arastirmak istedim. Tabi bu bir kesin karar değil , herşey araştırmaya bağlı izinden veya sizlerin fikrine.
    Birde belkim ben çok abarttim 200 bin Euro ne kadar yeter orasida mualim.
    Konu belalimisa tarafından (06 Mart 2017 Saat 02:55 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    isin garib olan yani kimse almanyadan memnun degilim diyor ama kimsede kolay kolay birakip gitmiyor cünki almanyada rahatiz, issiz olsak bile aclik yok kanun isliyor kurallar uygulaniyor istisnalar haric, onun icin belalimisa arkadas öyle 3-5 haftalik izinde türkiyeyi anlamak cok zor cünki türkiyede isler burdaki gibi olmuyor cünki almanyada haklilar güclü ama türkiyede güclüler hakli, sana tavsiyem türkiyede söyle bi 6 ay yasa ve arastir yapacagin is üzerine bilgi topla kac kisi yapmak istedigin ise girismis ama en fazla 2-3 sene sonra iflas etmis ve nedenlerini sor ondan sonra karar ver cünki verecegin karar sadece seni degil ailen vede cocuklarinida etkileyecek, Allah yardimcin olsun verecegin karar hakkinizda hayirli olsun.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Alıntı iso98783 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isin garib olan yani kimse almanyadan memnun degilim diyor ama kimsede kolay kolay birakip gitmiyor cünki almanyada rahatiz, issiz olsak bile aclik yok kanun isliyor kurallar uygulaniyor istisnalar haric, onun icin belalimisa arkadas öyle 3-5 haftalik izinde türkiyeyi anlamak cok zor cünki türkiyede isler burdaki gibi olmuyor cünki almanyada haklilar güclü ama türkiyede güclüler hakli, sana tavsiyem türkiyede söyle bi 6 ay yasa ve arastir yapacagin is üzerine bilgi topla kac kisi yapmak istedigin ise girismis ama en fazla 2-3 sene sonra iflas etmis ve nedenlerini sor ondan sonra karar ver cünki verecegin karar sadece seni degil ailen vede cocuklarinida etkileyecek, Allah yardimcin olsun verecegin karar hakkinizda hayirli olsun.
    Allah Razı Olsun

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    belalimisa
    ögrenmek istedigin her konuda bildiklerimi anlatirim burada yazmakla olmuyor yani ben yine bildiklerimi yazarim
    ya bana ulas
    yada
    HiBE konusunda IPARD 2 TKDK Dan hibe konularina sartlarina bakabilirsin

Benim düsüncem hayvancilik yapmak isteyen kisi yapacagi isin büyüklügüne göre kapital olmasi gerek egerki kapitalin var isteginde varsa olur üretim yapan dogru dürüst yaptigi sürece kazanir bu benim görüsüm.
    Sunuda belirteyim hayvancilik emek,zaman,sevgi isteyen bir is.
    Buradaki gibi hafta sonum olsun tatilim olsun olmaz cünkü ugrastigin is can onlarin ihtiyaclarini karsilamak zorundasin. Bak bunu bir kenara yaz burasi cok önemli Birde pis is

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Arkadaslar cok güzel öneriler de bulunmuslar. Birkac tavsiye de ben yazmak isterim.

1-Bilmedigin bir ise bodoslama dalma. Tanidigin, güvendigin bu isi yapan bir arkadasinin, dostunun yaninda enaz 1 yil calis, hayvanlarin altini temizlemekten tut da, hastaliklarina, bir günlük getirisine, götürüsüne kadar iyice ögren. Hayvanin asilama, dogum gibi meselelerini kendin yalniz yapacak kadar bilgi sahibi ol.

2-Alacagi hayvan cinsinin senin memleketiin yazina, kisina , soguguna sicagina, yagmuruna, otuna yemine ne kadar yuyumlu oldugunu iyice ögren. Mesela sen Simental cinsi alirsin, daha dogrusu sana elindekini satabilmek icin öyle tavsiye ederler, ama senin oraya Holstein cinsi daha uyumludur.

3- En ve en önemlisi hattaaa ennnn önemlisi Türkiye de hicbir kimseye bizim elimizde 300 bin 500 bin euro var, bununla su isi bu isi yapacagiz deme. kardesina ,dayina amcana hic kimseye deme.Birine danisacak san ki illa ki danisman lazuim, Tarim il müdürlüklerine git, yada bulundugun sehrin veterirerlik fakultelerine felan git profesyonel destek al.

4- ilk önce 100 hayvanla degilde, 20-30 hayvanla basla. isi zaten zamanla iyice ögrendikten sonra duruma göre ilerletirsin.

5- Dana gribine dikkat et. Ahirina, senden ve calisanlardan baska hic kimseyi alma. Bu islerde hatir gönül meselesi güdersen simdiden gecmis olsun diyebilirim sana.

6- Bir is severek ve hevesle yapilirsa, basari orani cok yüksektir. Isini severek yap. Hayvanlara bir mal gözüyle degil senin bir ailen gibi davran, itina göster.

Allah ne karar verirsen ver simdiden hayirli eylesin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar cok güzel öneriler de bulunmuslar. Birkac tavsiye de ben yazmak isterim.

1-Bilmedigin bir ise bodoslama dalma. Tanidigin, güvendigin bu isi yapan bir arkadasinin, dostunun yaninda enaz 1 yil calis, hayvanlarin altini temizlemekten tut da, hastaliklarina, bir günlük getirisine, götürüsüne kadar iyice ögren. Hayvanin asilama, dogum gibi meselelerini kendin yalniz yapacak kadar bilgi sahibi ol.

2-Alacagi hayvan cinsinin senin memleketiin yazina, kisina , soguguna sicagina, yagmuruna, otuna yemine ne kadar yuyumlu oldugunu iyice ögren. Mesela sen Simental cinsi alirsin, daha dogrusu sana elindekini satabilmek icin öyle tavsiye ederler, ama senin oraya Holstein cinsi daha uyumludur.

3- En ve en önemlisi hattaaa ennnn önemlisi Türkiye de hicbir kimseye bizim elimizde 300 bin 500 bin euro var, bununla su isi bu isi yapacagiz deme. kardesina ,dayina amcana hic kimseye deme.Birine danisacak san ki illa ki danisman lazuim, Tarim il müdürlüklerine git, yada bulundugun sehrin veterirerlik fakultelerine felan git profesyonel destek al.

4- ilk önce 100 hayvanla degilde, 20-30 hayvanla basla. isi zaten zamanla iyice ögrendikten sonra duruma göre ilerletirsin.

5- Dana gribine dikkat et. Ahirina, senden ve calisanlardan baska hic kimseyi alma. Bu islerde hatir gönül meselesi güdersen simdiden gecmis olsun diyebilirim sana.

6- Bir is severek ve hevesle yapilirsa, basari orani cok yüksektir. Isini severek yap. Hayvanlara bir mal gözüyle degil senin bir ailen gibi davran, itina göster.

Allah ne karar verirsen ver simdiden hayirli eylesin.
    Colegne@ kardeşim çok güzel bir anlatım yapmışın. Çokda memnun kaldım sizin böyle düşünmenize.
    Azim ve istek olarak çalışırsak sizin dediginiz gibi onları bir hayvan okarakta
    Değil , kendi ailemden birileri gibi gördükten sonra , bizleri yaratan allahın bu emegimizin karşılığıni neden boş cikartsin.
    Tabi yaratan istmesse olmassa ordaki göreceğimiz zararı illakine burdada görürüz.
    Benim düşüncem azim ve sevgi olsun işe karşı. Tabikide birde mantıklı hareket etmek lazım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)