Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2611 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ditip cenaze fonu Ariyorum

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    bir olay yüzünden genelleme yapmak yanlış

öyle bir şey yapılmışsa onların terbiyesizliyidir

ama her konuyu saptırıp tartışmaya da döndürmeyelim

ne yazık ki birisi bir konu açıyor arkasından konuyla ilgili olmayan yorumlar ve tartışmalar

bakın iki üç konu sonra sapmalar başlıyor

hadi çocuk olsanız bir şey demeyeceğim çoğunuz artık dede olacak veya olmuş kişliersiniz

gerçekten kabak tadı vermeye başladı
    Konu hOrOz tarafından (20 Mart 2018 Saat 22:00 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar beni biraz bilgilendirirmisiniz?
    1. Bu fonlara uye olmaya gerek varmi, vefat durumunda parasını vererek hizmet alınamıyor mu?
    2. ditip benim yaş gurubu için 60€ giriş parasi aliyor ancak yıllık aidatları ne kadar sitelerinde yazmıyor.
    3. bir kac tane fon var, aralarinda hizmet bağlamında fark varmi?
    4. normalde cenaze işlemi kaç para tutuyor?
    Kardes; neredeyse hergün bu işlerin içerisindeyim:

1. Avrupa’da yasıyan bir Türk vatandası için Cenaze Fonuna üye olmak, olmassa olmazdır! O acılı günde a dan z ye bütün formaliteleri senin için yapıyorlar ve cenazeyi gömüleceği yere kadar teslim ediyorlar! Fon’a üye değilsen bu hizmetlerden ancak ücretini ödersen faydalanırsın.

2. DİTİP in şuanki yıllık ücreti 55,-€ yada UKBA’nın 48,50€...

3. Aralarında hizmet farkı olabilir! Örnek verecek olursak; biri seni THY ile uçurur diğeri ise Pegasus... Biri refakatçiyi bedava götürür, diğeri götürmez.

4. Almanya’da cenaze hizmetleri 1800,- EUR ile 3000,- EUR arasında değişebilir. Fiyat farkı genellikle sezonlar arasında yaşanır çünkü cenaze için mesela THY ana sezon 1200,- EUR ara sezon 850,- EUR alıyor.

Sen sen ol, mutlaka ya DİTİP yada UKBA ya üye ol... Eşin ve 18 yaş altı çocukların otomatik senin üzerine üye olmuş oluyor.

4. 4 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı
    Kimsesiz bir vatandaş hastanede vefat etmiş iki hafta bekletilmiş kimse sahip çıkmamış hastane ditib camiyi aramışlar yetkili din ateşeliğine haber veriyor ateşelik o vatandaşın bütün masrafını üstlenip köyüne gönderiyor.Allah devletimize zeval vermesin

6. 3 kişi dadaloglu38 üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @birbey 3.0

mesajlarini okurum cünkü genelde bilgili ve faydali oluyor. fakat mesajlarin ne kadar bilgili ise o kadarda kalb kirici oluyor.

bir düsün istersen.
    Iyi dileklerin icin sagol. Gaye kalb kirmak degil net konusmaktir. Net konusulunca bir insan gocunuyorsa bilki konusan haklidir.

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Kimsesiz vatandaşları hem DİTİP Cenaze Fonu hemde UKBA Cenaze Fonu herhangi bir ücret talep etmeden kaldırıyor. Mesela bizim bölgemizde son 1 yıl içerisinde biri Bosna’lı diğeri ise Arnavut iki müslüman cenazesi bedava kaldırıldı!

Allah’a şükür, İslami kuruluşlarımız sayesinde kimse açıkta kalmıyor! İstisnalar, kaideyi bozmaz!

9. 4 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Orlow

Hocam gec burda dini edebiyat yapmayi. Siz perdesi falan bunlarin hepsi ici bosalmis sözler.

Almanya'da ac yoktur. Yalanci ac vardir. Kira + 409 Euro para veriyor burada devlete. O 409 Euro'nun icinde az buzda olsa yeme parasi var. Adama o 409 Euro'nun 50 Euro'sunu harcamiyor yemeye. Cünkü yardim aldigina dair belgesi oldugu icin birde beles Tafel'den sicak yemek yiyor üstüne benim kisin 4 Euro mecbur oldugum domatizi Tafelden 1,50 Euro aliyor.

Ha Türkiye'de olsa, o kadar daha imkanlar yok, anlarim birisinin meteleksiz kalmasini.

Burda meteleksiz kalanlarin cogunun nedeni icki, kumar, kari kiz falan. Ondan sonra camiye sigin. Sen o caminin masrafi burda cemaatden cikiyor. Sen bir ipsizi iceri alirsan, alistirdinmi hergün birisi gelir. Cami yatakhane degil, ibadethane'dir. Ha yüce dinimiz tarihinde camiler insanlar siginmisti. Ama nedeni devletin ve baska imkanlarin olmadigi icindir. Cami en son siginilacak yerdir. Icerige aldin adam PKKlimi nerden bileceksin? Icine gece sicip kacarsa kalbinin gözümü verecek parasini?

Arkadasina gelince? Af buyur, ne kadar kilibik mis ya. Hanimi soga atacak kadar gücü buluyor, oda kendini savunamiyor? Pes dogrusu. Hani oda oldu diyelim. Polisi arayip cüzdanim evde kaldi diyecek kadarda zekasida mi yoktu?

Bu kalp göz muhabettini gec. Hepimizi insaninz. Hepimiz ElhamdüllAllah müslümaniz. Gercek düsüne yardim etmek görevimiz ama din üzerinen keriz koyma calisanlara degil.

Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimsesiz vatandaşları hem DİTİP Cenaze Fonu hemde UKBA Cenaze Fonu herhangi bir ücret talep etmeden kaldırıyor. Mesela bizim bölgemizde son 1 yıl içerisinde biri Bosna’lı diğeri ise Arnavut iki müslüman cenazesi bedava kaldırıldı!

Allah’a şükür, İslami kuruluşlarımız sayesinde kimse açıkta kalmıyor! İstisnalar, kaideyi bozmaz!
    Bence yanlis birsey. Her müslüman ölecegini biliyor. Ona göre kefenini hazirlayacak. Adam 30 yildir camiye ugramamis, hergün agzi serhos, bunun neresinin müslümanligi kalmis? Dogmakla müslüman kalinmiyor. Belirli sartlari yerine getirmezsen, dindende cikmak var.

Camide burdada duyuyorum ben sendeki gibi olaylar. Adam Almanyanin en kral zamaninda yasamis, her yer parali is, ama cebinde cenazesini kaldircak 2500 Euro para yok. O düsünmediyse ölecegini ben niye düsüneyim. Milleti tedbirsizlige alistirmaktan baska birsey degil.
    Konu Memoli1976x tarafından (21 Mart 2018 Saat 01:15 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    @birbey 3.0

gerçekten merak ediyorum; bilmediğin, görmediğin, tanımadığın insanlar hakkında neden laga luga konuşuyorsun!

Çok insanın günahını alıyorsun, çoook...

12. 5 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Arkadaslar bir hatirlatma yapmakta yarar görüyorum, konu cenaze fonuyla alakaliydi lütfen gereksiz yere daha fazla konu disinda tartismalari uzatmasak.

14. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OrlowHocam gec burda dini edebiyat yapmayi. Siz perdesi falan bunlarin hepsi ici bosalmis sözler.
    Dostum senin türkçe ile ciddi sorunların var yoksa benim orada ne yazdığımı ve ne anlatmak istediğimi anlardın..

Dönde ben orada neler yazdım tekrar oku, buradaki herkez orada ne yazdığımı çok iyi anladı..

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,427
    16,105 mesaja 157,329 teşekkür aldı
    Konuya gereken cevablar verilmis dahada uzatip Tartismaya gitmesine gerek yok. Müsadenizle konuyu kapali durumuna aliyorum.
    Konu Memoli1976x tarafından (21 Mart 2018 Saat 02:11 ) değiştirilmiştir.

17. 2 kişi Memoli1976x üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)