Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2581 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ditip cenaze fonu Ariyorum

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı

Question Ditip cenaze fonu Ariyorum

arkadaslar internet üzerinden ditip cenaze fonu basvurusu yapiliyormu acaba bilgisi olan varmi ? simdiden cok tesekkürler

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Köln Telefon et iki gun icinde Form Eve geliyor
    Yada Diyanet camisine git bir Form al

4. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köln Telefon et iki gun icinde Form Eve geliyor
    Yada Diyanet camisine git bir Form al
    tskler usta

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Konu TipiTip tarafından (05 Mart 2017 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    23 mesaja 28 teşekkür aldı
    İnternet uzeri olmuyor. En yakin ditip camiine gidersen oradanda alirsin

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    En yakin Ditib camiilerinde veya köln diyanet e ugrayip veya Telefon ile ulasabilirsiniz

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Avrupa´ nin en büyük cenaze fonu UKBA´dir. Tamamen IGMG´ye (Milli Görüs) ait bir kurum. Online üyelik basvuruda bulunabilirsin.

http://igmgukba.org/

10. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Ditib camisine git iki dakikada üye ol.camide form veriyorlar onu doldurup merkeze göndermen yeterli,merkez kölnde olması lazım,kölne gönderiyorsun.

12. Dolunay35 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye dalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    32
    16 mesaja 48 teşekkür aldı
    Alıntı Dolunay35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ditib camisine git iki dakikada üye ol.camide form veriyorlar onu doldurup merkeze göndermen yeterli,merkez kölnde olması lazım,kölne gönderiyorsun.
    slm..
    Üye olmana gerek yok ,Cenaze Fonu DITIB,e üye olmadan da alabilirsin..
    Konu dalli tarafından (06 Mart 2017 Saat 22:24 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Camiide form var onu doldur ditibe yani merkezi kölnde oraya gönder.

15. 2 kişi HTC1985 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    arkadaşlar beni biraz bilgilendirirmisiniz?
    1. Bu fonlara uye olmaya gerek varmi, vefat durumunda parasını vererek hizmet alınamıyor mu?
    2. ditip benim yaş gurubu için 60€ giriş parasi aliyor ancak yıllık aidatları ne kadar sitelerinde yazmıyor.
    3. bir kac tane fon var, aralarinda hizmet bağlamında fark varmi?
    4. normalde cenaze işlemi kaç para tutuyor?

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. Bu fonlara uye olmaya gerek varmi, vefat durumunda parasını vererek hizmet alınamıyor mu?
    2. ditip benim yaş gurubu için 60€ giriş parasi aliyor ancak yıllık aidatları ne kadar sitelerinde yazmıyor.
    1. bu hizmetler sadece üyelere yapılıyor .. yaş ilerdikçe ölme rizikosu yükseldiği için yaşa göre giriş ücreti artıyor
    bu hizmetin içinde 18 yaşından küçük cocuklar ve hanımında sigortalı
    eğer cepten ödemeye kalkarsan pahalı olur . birde bütün işlemleri (Konsolosluk, Cenaze Nakli ,Standesamt) kendin (yakınların)halletmen gerekecek

2. o sene kaç kişi vefat ettiyse yapilan masraflar herkese eşit şekilde dağıtılıyor
    bir kaç senedir 55€ geliyor

3. DITIB dışında bilmiyorum
    Buradaki resmi işlemler, cenaze yıkama, cenaze namazı orginasyonu, Bir kişi refakatçı uçak bileti, Ve Türkiye de eve kadar teslimat

4. Yılda 55 € hiçbir şey değil ..20 sene ödesen 1100€ eder
    Konu hOrOz tarafından (20 Mart 2018 Saat 17:54 ) değiştirilmiştir.

18. 5 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    DITIB cenaze fonunu herkese tavsiye ederim. senelik 55-60 euro para sunduklari hizmetler karsisinda cerez parasi gibi kaliyor.

20. Selam üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    67
    14 mesaja 28 teşekkür aldı
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1. bence gerek var bir cenazenin masrafi ortalama 1800€'dan 3000e'ya kadar degisiyor. (Tatil sezonu, cenazenin kilosu ve evde hastanede vefat etmesi etkendir.)

2. Yillik masraf paylari bir önceki senenin kaldirilan cenaze sayisi ile alakali degisiyor (DITIB) de sabit kaliyor.

3. Hemen hemen tüm islami cemaatlerin Cenaze Firmalari mevcut en bilinenleri IGMG ve DITIB'dir. Türk islami Cemaatlerin icinde sadece IGMG tüm dünyaya Cenazeleri gönderiyor DITIB sadece türk vatandaslarini ve MAvikartlilari üye olarak kabul ediyor.

4. Cevabi 1.'de

22. ich üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Üye olduktan sonra herşey güzel tabi insan yerine koyuyorlar o zaman bir nevi..

İnsanlar mecbur kalıyor tabi karlıda birşey o sundukları hizmeti cenaze masrafları falan yoksa başa çıkılmaz..

Yoksa bir cenaze TR ye gitmesi binlerce euroyu buluyor birde diger masraflar koşuşturmalar var..

Horoz arkadaşın dediği gibi yılda 55 Euro hiçbirşey o para nerelere verilmiyorki..Bende hala yaptırmadım yaptırmak gerek

Bu Ditible alakalı bir arkadaşımın başına gelen nahoş bir olayı iyi bulmadım..Benimde sonradan haberim oldu..

Arkadaş bir akşam eşiyle tartışıyor aralarında baya bir çekişme geciyor, sonra bunu kapının önüne koyuyor kış günü..Yabancı memleket tabi çevre yok tanıdık yok akraba yok cebde parası dahi yok ..kimi kimsesi yok TR deki gibi

Arkadaş gidiyor Ditib camii sine durumu anlatıyor ( Bu gece şu köşede kıvrılayım yarın kendime yer bakıcam diye )

Üye bile değil diye ne adamın yüzüne bakıyorlar nede yardım eli uzatıyorlar, adamı sokağa terk edip basıyorlar kilidi..

VİCDAN senin ibadet yapmak için çevirdiğin o dört duvarında o sokaga bıraktığın insanında asıl sahibini unutmamak gerek...

Bu gibi ibadethanelere başkan ve hoca diye atanmış kişileri biraz ehli vicdanlı insanlardan seçmek gerekir...

24. 3 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ya öylemi? Peki beni niye Ditib kapının önüne koymaz?

Çok var öyle ipsiz sapsız sokakta kaldım yalanı yatacak yer arayan. Niye alsınlar içeri? Sen hiç camiiye gitme, ortalıkta görünme, seni kimse tanımasın ama içeri alsın? Sen Allah'ın evi için birşey yapma, ama sıkışınca gel.

Adamı tanımam etmem ama lüzumsuz birisi olma ihtimali yüksek. Eğer senin cebinde bir erkek olarak 20 Euro kadar pansiyonda yatacak kadar paran bile yoksa, işsiz güçsüz haydut bir insansın demek eğer hasta sayrı değilseniz. Birde Türkiye'den gelme diklenen damat tipiyse iyi etmiş hanımı.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    @birbey 3.0

mesajlarini okurum cünkü genelde bilgili ve faydali oluyor. fakat mesajlarin ne kadar bilgili ise o kadarda kalb kirici oluyor.

bir düsün istersen.

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    selam,Neden ditib disarda birakmis diyorsunuz.Adami tanimazsin derneklerde bir sürü belge filan var.Sen tanimadigin adami evine alioyrmusun yatiya.Cenaze fonu nu tavsiye ederim.Yillik 55 € her türlü islemi yapiyorlar sen o acinin arasinda o kagit isleri ile ugrasmazsin.

28. resadiyeli üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,615 mesaja 3,317 teşekkür aldı
    Arkadaslar bu olay tartismaya musade etmeyecek kadar eski ve bir okadarda yurtdisinda yasayan vatandaslar icin onemli bir mevzu..
    Birinin bir otekiyle bir alakasi yok..
    Yalniz su bir grrcekki madem camiiler ibadethane o halde siginacak ve ibadet edecek herkese onyargisiz acik olmali..kimse kimsenin ne yalan soyledigini nede onyargili oldugunu burada itiraf edemez veya ispatlayamaz..
    Ben sahsen yardima muhtac birinin itilip kakilarak bir ibadethaneye kilit vurulmasina karsiyim..
    Birde karsi oldugum diger durum burada kiyi kose kapmis ve emekli oldugu icin vakit gecirecek yer bulmus kisilerin burada kendi capinda hizmet verdigini dusunerek kendini cemaaten ustun gormesi..buna cok kereler sahsen sahit oldum..
    Malesef camiilerimizde guzel isler oldugu kadar bazi dolaplar cevirenlerde var..
    Herkese tavsiyem cenaze fonunu yaptirmalari..bir arkadasin yazdigi gibi camii illada birinin bir gece basi sikistigi icin oraya gidilen bir yer olmasi baska bir husus,kapiya kilit vurulacak biryer de degildir..
    Kiyaslama yaparken merhametli olun,eviniz ozeliniz,camiiler ise herkesin ortak malidir..
    Konu webci tarafından (20 Mart 2018 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir.

30. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya öylemi? Peki beni niye Ditib kapının önüne koymaz?

Çok var öyle ipsiz sapsız sokakta kaldım yalanı yatacak yer arayan. Niye alsınlar içeri? Sen hiç camiiye gitme, ortalıkta görünme, seni kimse tanımasın ama içeri alsın? Sen Allah'ın evi için birşey yapma, ama sıkışınca gel.

Adamı tanımam etmem ama lüzumsuz birisi olma ihtimali yüksek. Eğer senin cebinde bir erkek olarak 20 Euro kadar pansiyonda yatacak kadar paran bile yoksa, işsiz güçsüz haydut bir insansın demek eğer hasta sayrı değilseniz. Birde Türkiye'den gelme diklenen damat tipiyse iyi etmiş hanımı.
    Benim yazımda üye olduktan sonra insan yerine koydukları yazılı zaten dostum..

İpsiz sapsız değil birebir tanıdığım biri, üstelik ipsiz sapsız olsa ne olur olmasa ne olur bu adam ortada kalmış soğuk ayazda dışarıda kalmış...

Birisi ipsiz sapsız olsa ona yardım etmek yerine, bir tekmede biz vuralım öylemi Allah da bunu isterdi zaten öylemi..

( ipsiz sapsız sen ve senin gibi düşünen insanlar tarafından toplumun içinde dışlanmış isim takılmış hor görülmüş insanlardır onu içlerine alıp düzeltmek yerine daha çok kötülüğe iten imansızlardır.. ( Seni yaratan onuda sana bir imtihan için yaratmıştır )

İnsanları camiye gidiyormu gitmiyormu diye sorgulamak bizlerin haddi değildir..İnsanları tartıya koymak sadece Allah a mahsusdur .o Allah la o kişinin arasındadır..

Dünyanın her bir köşesi Allah ın evidir dört duvar çekelim Allah ın evi diyelim, Allah ın bir kulu darda kalınca o eve bile giremesin yararlanamasın öylemi..

Senin gibi insanlara birşeyleri ifade etmek zor olur, bazı insani bölgeler örümcek ağı bağlamış olsada, Allah bana o sabrıda verdi emin ol...

Cebinde 50 cent dahi yokmuş nedeninide söyleyeyim..Altında sadece eşorfmanıyla kalmış sokakda..Bir erkekde böyle olmaz dimi

Yeri geldiğinde insanların ceblerindede 20 euro bile omayabilir bu normal bir durum.. Benim bile olmadığı zamanlar çok olmuştur biz TR de büyüdük yeri geldi 1 lokma ekmeğe muhtaç kaldıgım zamanlarda olmuştur.. Belkide bazı paslı yerlerin açılması için birçok kişinin böyle durumlara düşmesi gerekiyor..

Bazı insanların kalbinin üzerinde gözleri vardır O gözle bakarlar dünyaya Allah tarafından verilmiştir onlara...

İnşallah Allah sanada nasip eder uygun görür kabinde bir göz olmasını........

32. 4 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)