Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2625 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisi bocrlanmada hizmet cakismasi konusunda yardim lutfen !

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    28 mesaja 62 teşekkür aldı
    Konuyu simdi gordum, gec cevap icin kusura bakmayin..
    2008`e kadar olan istege bagli sigortaya odenen primler 4A kapsaminda degerlendiriliyor, Eylul 2008 sonrasi ise Bag-Kur..
    2008`e kadar olan primlerinizi zaten odemissiniz, sorun yok.. 2008 den sonraki sureyi borclanmanizi tavsiye ederim.
    Istege bagli odediginiz primleri iade isteyebilir, sonrasinda ise bu gunleri yurtdisi borclanabilirsiniz.. Bunu tavsiye etmiyorum..
    Sebebi ise; yurtdisi borclanma ile odeyeceginiz tutar yuksek olur, avantaji olmaz.. Istege bagli odemis oldugunuz primleri geri isterseniz
    dusuk bir rakami size faizsiz ne odediyseniz o gun, o miktari 1 senede oderler,
    sonrasinda ise ayni gunleri yurtdisi borclanma ile borclandiginizda yuksek miktarlarda ayni sureyi borclanirsiniz.
    Cakisan sureleri beyan edemez, borclanamazsiniz.. Borclansaniz bile ileride cakisma olacak ve iptal edilecektir.
    Yinede istege bagli odemis oldugunuz primleri iade almak isterseniz, Hollanda`daki konsolosluklarda bulunan calisma ateseliklerinden
    randevu alarak basvurmanizi, durumunuz anlatarak, prim iadesi dilekcesi yazdirabilirsiniz.

2. TolgANL üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)