Herkes öncelikle bol selam,hastalara sifa,dertlilere derman.............

Herkesten Rica ediyorum,Polemik,tartisma istemiyorum,Varsa bildiginiz yararlanmak isterim...............

rkadaslar,bileniniz bilir,aylar önce TR de emekliye basvurmustum, aylar gecti borclanmam gelmis bugün ( nasil geömeyse artik ) Beni Nacar in bürosundan aradilar,borclanman geldi dediler,derin bir ohhhh cektim.cünkü tami tamina 5 ay oldu ( 13.10 ve simdi 13.03 )

Telefondaki kisi ama der demez deli sorular kafamda,niye neden nasil vs vs.

Simdi sorunumu anlatayim.

13.10 Türkiyeye gittim,ve uzman kisi araciligiyla emekli müracat ettim,bugün aradilar.Borclanman geldi dedier ( 61430 tl ) ama dediler,SSK Degil Bagkurdan...Hoppalaaaaaaaa...

Niye dedim!!? Dediki, emniyetten giris cikis kagidinizi aldik ve kuruma gönderdik ( SSK ) ama ben 13.10 tarihinde Trkiyede gözükmedigimden orda calistigim 5 gün de haliyle Bagkurdan sayiliryor

Arkadaslar nasil olur bu??? Emniyet havalimaninda bilgisyara islemiyormu? Nasil olurda gäzükmem? Bu arada alman vatandaslari bilir,pasaporta degil de kagita bastirdim mühürü.Yinede isledigini gözlerimle gördüm.

Allah yapacak ya,o kagidi atmamisim,pasin arasinda duruyormus, ( normal herseyi atarim ) Aradim nacar in bürosunu dedim benim giris belgem var,gönder dediler.

Ben ama kendim gidecem nasipse,bir alti ay daha beklemeye niyetim yok.

SORULARIM

1. Ben Türk yatandasi olarak 7-8 sene calismiyligim var,kurum ne kadar hesap etti bilemiyorum

2.Simdi ben 3600 günden emekli olmayi istiyorum,akakinde %40 engelli raporu almak kaydi ile.

3.Nasil olurda hem bende 3600 gnün parasini istiyorlar hemde takriben 22.000 TL istege bagli prim istiyorlar ( her ay ödenmek sarti ile )

4.Beni günm kadar borclanmam gerkemiyormu? Yani sekiz senem var.diyelim 3* 360= 2280 gün pesin gerisini aylik ödemem gerekmezmi?

5.Carsamba gitmeyi düsünüyorum nasipse,nerden baslamaliyim?

6.Kendim emniyete gidip alsam kagidi,ve ssk ya versem islem hizlanirmi? Bes ay daha beklemek istemiyorum

Ben havalimani polisinden kagit almalimiyim? 13.10 2016 icin? Verirlermi? Belge var,lufthansadan bilet kestigime dair biletin koisi daha ne lazim,nerden baslamaliyim?

Lütfen yardimlarinizi bekliyorum

Tel: 0151 44 97 2270

Saygi ve Sevgilerimle