Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2573 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Istege bagli emeklilik,ve bol bol sorun. Emniyet o tarihte benim girisii görmemis,SSK yerine bagkur,buyrun buradan yakin..

Üye
    Nereden
    regensburg
    Ettiği Teşekkür
    34
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    karadeniz kardes benim 60 % sakatligim var almanyada ewerbsminderung renteyim 2019 kadar ama uzatirlar dahada uzatirlar bu arada türkiyede primlerim yatirildi yasi bekliyorum ben sizce türkiyedende malulen emeklilige basvurummu? 5 senem var türkiyeden emekli olmaya sizce degermi azmi para alirim yoksa 5 sene bekleyimmi ? malulen olursam 5600 is gününden daha az prim günü oluyorum 1800 galiba o zaman fazla ödedigim parayi geri alabiliyormuyum? bu arada 4a 1992 yili calismisligim türkiyede

saygilar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı 01adanaLi01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karadeniz kardes benim 60 % sakatligim var almanyada ewerbsminderung renteyim 2019 kadar ama uzatirlar dahada uzatirlar bu arada türkiyede primlerim yatirildi yasi bekliyorum ben sizce türkiyedende malulen emeklilige basvurummu? 5 senem var türkiyeden emekli olmaya sizce degermi azmi para alirim yoksa 5 sene bekleyimmi ? malulen olursam 5600 is gününden daha az prim günü oluyorum 1800 galiba o zaman fazla ödedigim parayi geri alabiliyormuyum? bu arada 4a 1992 yili calismisligim türkiyede

saygilar

01adanaLi01,Almanya'dan almis oldugunuz sakatlik raporu Türkiye'de gecerli degil,Türkiye'de gecerli olabilmesi icin Sgk.muna müracaat edeceksiniz sgk.mu sizi tam tesekküllü devlet hastahanesine havale decek gereken konrollerden sonra heyet sizin sakatlik derecesini degerlendirecek yanilmiyorsam 3/2 oraninda sakat olmasinizki Türkiye'den sakat olarak emekli olun, cok zor.
    Türkiye'de 04/1992 tarihinde ise baslamanizdan dolayi 53 yas 5600 gün sartlarina sahipsiniz,bence beklemekten baska sansiniz yok.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Adanali hastaligini bilmiyorum,gecici emekli olduguna göre söyle bir yorum yapabilirim.Karanediz kardesim gerekeni demis,bende birseyler diyeyim

Sen TR de malulen emekliligi unut,ccok ama cok zor.Burdaki raporlarin gecersiz,lakin baska bir yol daha var.Vergi muafiyetinden emklilik.Burdada malulen emekli kurallari gecerlidir,lakin %40 rapor alirsan TR de erken emekli olmaya hak kazanirsin,ve 53 yasini beklemene gerek kalmaz.

MALULEN EMKLILIK

Tek hastaliktan %60 rapor alman lazim

VERGI MUAFIYETI

en az %40 alman lazim,fakat buradaki avantaj,ne kadar hastaligin varsa hesaplanir.Bence sen TR ye gidince sunlari yap

1.Devlet hastanesine git,raporu al
    2.Gecici bir ise gir
    3.Calisiyorken,bulundugun vergi dairesinine git,vergi indiriminden emekli olmak istedigini söyle,aldigin hastane raporunu göster
    4.Onlar isyerinden calistigina dair kagit ister,getirir verirsin
    5.Ondan sonra SGK sonucu isyerine gönderir

%40 alirsan hemen emekli olabilirsin

Üye
    Nereden
    regensburg
    Ettiği Teşekkür
    34
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı Bence Deger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adanali hastaligini bilmiyorum,gecici emekli olduguna göre söyle bir yorum yapabilirim.Karanediz kardesim gerekeni demis,bende birseyler diyeyim

Sen TR de malulen emekliligi unut,ccok ama cok zor.Burdaki raporlarin gecersiz,lakin baska bir yol daha var.Vergi muafiyetinden emklilik.Burdada malulen emekli kurallari gecerlidir,lakin %40 rapor alirsan TR de erken emekli olmaya hak kazanirsin,ve 53 yasini beklemene gerek kalmaz.

MALULEN EMKLILIK

Tek hastaliktan %60 rapor alman lazim

VERGI MUAFIYETI

en az %40 alman lazim,fakat buradaki avantaj,ne kadar hastaligin varsa hesaplanir.Bence sen TR ye gidince sunlari yap

1.Devlet hastanesine git,raporu al
    2.Gecici bir ise gir
    3.Calisiyorken,bulundugun vergi dairesinine git,vergi indiriminden emekli olmak istedigini söyle,aldigin hastane raporunu göster
    4.Onlar isyerinden calistigina dair kagit ister,getirir verirsin
    5.Ondan sonra SGK sonucu isyerine gönderir

%40 alirsan hemen emekli olabilirsin
    calisamaz raporum var nasil türkiyede calisacam vergi muafiyeti icin?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)