Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2571 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kan sekeri degerleri ne olmali?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı

Kan sekeri degerleri ne olmali?

Arkadaslar irkac gündür cok su icmeye basladim. Birde ellerimi daha sicak hissetmeye basladim. Seker yükselmis olabilir dediler. Dün yemekten birsaat sonra sekeri ölctüm 84 cikmisti, bugun ise yemekten 4 saat sonra ölctüm 137 cikti.

Bu degerlere göre kafam karisti biraz. Seker ölcümünü yanlismi yaptim acaba?

Cevap yazarsaniz sevinirim.

2. Sponsor Reklam
    Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Ellerini ılık suyla yıkayıp iyice kuruluyorsun sonra ölçüyorsun, ölçülecek yer temiz olacak, yanlış anlama, ölçmeden önce elma yediysen o bile etkiliyor. Tereddüt ediyorsan ev doktoruna danış.

4. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerini ılık suyla yıkayıp iyice kuruluyorsun sonra ölçüyorsun, ölçülecek yer temiz olacak, yanlış anlama, ölçmeden önce elma yediysen o bile etkiliyor. Tereddüt ediyorsan ev doktoruna danış.
    Usta cevabin icin tesekkür ederim, ismini görünce kafam dank etti bir haftadir her gün kahverengi kuru kaysi yiyordum, kaysinin sekeri cikartabilecegi aklima gelmemisti. Senin mesaji görünce nickinden dolayi aklima geldi )

Birde ögrenmek istedigim ideal degerler nedir seker olayin da?

6. Cologne üyemize teşekkür edenler:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Afiyet olsun, sen naturel gidiyorsun, yemişken gün kurusu yiyem demişsin.

Burda bir tabela buldum umarım yararı olur.

8. 2 kişi 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MiAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigshafen/Zonguldak
    Ettiği Teşekkür
    76
    49 mesaja 65 teşekkür aldı
    Ustam,
    110-120 fazla sayılmaz.
    160 dan sonra vücudunda bir damarlar yavaş yavaş tıkanmaya başlıyor.
    İki senedir şeker hapı kullanıyorum günde iki tane 500 lük hap.
    Ölçmeye gelince, eller temiz olmalı.
    Sabah kalktığında ölç, aç karına 100 ün altındaysa iyi.
    Ağzına ilk lokmayı attığında saate bak tam iki saat sonra tekrar örç.
    En sağlam sonuç böyle alınır.
    Seminere katıldım yazdıklarımı orada öğrettiler.

10. 2 kişi MiAy üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Vermiş olduğun değerler gayet normaldır,korkulacak bir durum yok,birde doktora git aclık kan şekerini ac karnına ölçtür.yemeklerden önce ve yemeklerden iki saat sonra ölçmeni tavsiye ederim,aynı sorun benimde başımda var,ben kendim insulin yani iğne kullanıyorum.ac karnına 80 ila 125 arası normaldır,tok karnına ise 160 kadar çıkması normaldır.
    Birde doğru ölçüyormusun çünkü ölçmeden ölçmeye fark var,hangi ölçme aletinden kullanıyorsun,malesef bütün aletler doğru ölçüm yapmıyor,ben " Bayer Contur next "aletini kullanıyorum ve de çok memnunum,aç karnına tok karnına gibi ölçme funktionları var, bu aleti Diabetiker Doktorum vermişti bana.Bende 20 defa seminara katıldım.şeker hastalığı ve tansiyon hastalığı şakaya gelmez.
    Başka soracağın bir şey varsa buraya yazarsın elimden geldiği kadar yardımcı olurum sana.
    Konu Dolunay35 tarafından (16 Mart 2017 Saat 20:28 ) değiştirilmiştir.

12. Dolunay35 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    Alıntı Dolunay35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vermiş olduğun değerler gayet normaldır,korkulacak bir durum yok,birde doktora git aclık kan şekerini ac karnına ölçtür.yemeklerden önce ve yemeklerden iki saat sonra ölçmeni tavsiye ederim,aynı sorun benimde başımda var,ben kendim insulin yani iğne kullanıyorum.ac karnına 80 ila 125 arası normaldır,tok karnına ise 160 kadar çıkması normaldır.
    Birde doğru ölçüyormusun çünkü ölçmeden ölçmeye fark var,hangi ölçme aletinden kullanıyorsun,malesef bütün aletler doğru ölçüm yapmıyor,ben " Bayer Contur next "aletini kullanıyorum ve de çok memnunum,aç karnına tok karnına gibi ölçme funktionları var, bu aleti Diabetiker Doktorum vermişti bana.Bende 20 defa seminara katıldım.şeker hastalığı ve tansiyon hastalığı şakaya gelmez.
    Başka soracağın bir şey varsa buraya yazarsın elimden geldiği kadar yardımcı olurum sana.

Benim kullandigim makina, ONETouch Verio IQ. Ne kadar iyi ölcüm yapan bir alet oldugunu bende bilmiyorum. Benim korkum yaklasik 10 senedir yüksek doz da 10 mg bis 90 mg bazen de 1000 x 3 3000 mg kortizon kullandim ve bu yilin basinda kortizonu biraktim Allah a sükür. Kortizonun en büyük yan etkilerinden birisi de Seker hastaligi oldugu icin sekerim az yüksek ciksa bile korkuyorum. Normalde sekeri hic sevmem, hatta caylari bile seker siz icen bir insanim.

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Hiç korkmana gerek yok,ben korkuyorum diyorsan git doktora bir görün,ama verdiğin değerlere göre korkulacak bir şey değil.

15. 2 kişi Dolunay35 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)