Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2620 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kan sekeri degerleri ne olmali?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    183 mesaja 296 teşekkür aldı
    Vermiş olduğun değerler gayet normaldır,korkulacak bir durum yok,birde doktora git aclık kan şekerini ac karnına ölçtür.yemeklerden önce ve yemeklerden iki saat sonra ölçmeni tavsiye ederim,aynı sorun benimde başımda var,ben kendim insulin yani iğne kullanıyorum.ac karnına 80 ila 125 arası normaldır,tok karnına ise 160 kadar çıkması normaldır.
    Birde doğru ölçüyormusun çünkü ölçmeden ölçmeye fark var,hangi ölçme aletinden kullanıyorsun,malesef bütün aletler doğru ölçüm yapmıyor,ben " Bayer Contur next "aletini kullanıyorum ve de çok memnunum,aç karnına tok karnına gibi ölçme funktionları var, bu aleti Diabetiker Doktorum vermişti bana.Bende 20 defa seminara katıldım.şeker hastalığı ve tansiyon hastalığı şakaya gelmez.
    Başka soracağın bir şey varsa buraya yazarsın elimden geldiği kadar yardımcı olurum sana.
    Konu Dolunay35 tarafından (16 Mart 2017 Saat 20:28 ) değiştirilmiştir.

2. Dolunay35 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Alıntı Dolunay35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vermiş olduğun değerler gayet normaldır,korkulacak bir durum yok,birde doktora git aclık kan şekerini ac karnına ölçtür.yemeklerden önce ve yemeklerden iki saat sonra ölçmeni tavsiye ederim,aynı sorun benimde başımda var,ben kendim insulin yani iğne kullanıyorum.ac karnına 80 ila 125 arası normaldır,tok karnına ise 160 kadar çıkması normaldır.
    Birde doğru ölçüyormusun çünkü ölçmeden ölçmeye fark var,hangi ölçme aletinden kullanıyorsun,malesef bütün aletler doğru ölçüm yapmıyor,ben " Bayer Contur next "aletini kullanıyorum ve de çok memnunum,aç karnına tok karnına gibi ölçme funktionları var, bu aleti Diabetiker Doktorum vermişti bana.Bende 20 defa seminara katıldım.şeker hastalığı ve tansiyon hastalığı şakaya gelmez.
    Başka soracağın bir şey varsa buraya yazarsın elimden geldiği kadar yardımcı olurum sana.

Benim kullandigim makina, ONETouch Verio IQ. Ne kadar iyi ölcüm yapan bir alet oldugunu bende bilmiyorum. Benim korkum yaklasik 10 senedir yüksek doz da 10 mg bis 90 mg bazen de 1000 x 3 3000 mg kortizon kullandim ve bu yilin basinda kortizonu biraktim Allah a sükür. Kortizonun en büyük yan etkilerinden birisi de Seker hastaligi oldugu icin sekerim az yüksek ciksa bile korkuyorum. Normalde sekeri hic sevmem, hatta caylari bile seker siz icen bir insanim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)