Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2569 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ebay da artik cinli ückagitcilar cirit atiyor nasil kurtulurum

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    14 mesaja 18 teşekkür aldı

Ebay da artik cinli ückagitcilar cirit atiyor nasil kurtulurum

Merhaba arkadaslar,

21.2.17 tarihinde
    http://www.ebay.de/itm/Professional-...X:DERP:DE:1123
    buadresten tv box aldim 3 günde geldi acip kurdum hdmi kabli girisinde problem yapiyordu görüntu gidip geliyor uzun lafin kisasi bozuk ebay üzeinden arizayi bildirdim resimli
    olarak ben bunu burdan aldim emai ler ingilizce gelmeye basladi alman kolu merkez diye biyere satti onlarlada resimli aciklamali email alisverisi yaptik en son bana 15 euro
    teklif ettiler tamir icin defalarce yazismama ragmen hep oyalamaca dun ebay a tekrar yazdi ebay bugun beni hakli bulup parami paypala gelmesini saglamis.konuyu kapatmis
    buraya kadar tamam ama simdi bana saticidan email geldi mali gönder diye gelen mail asagiya kopyaliyorum ben birsey anlamadi tekrar meil yazdim buraya gidemem diye

Please do not worry, you can return the item to our this address:

M.B.B.logistics sp z o.o
    Schubert Straße 65
    15234 Frankfurt/oder Germany

Please mark """"""""YKS+ 102795"""""""" on the package. and tell us the tracking NO for returns

When we receive the item, we will refund you without any delay.

Best regards,

internetten baktim hic birsey anlamadim bu adrese bu numaraylami benim göndermemmi lazim yoksa bu adrestenmi göndermem lazim almanlar ückagitci logistik firma diyor
    berline 120 kilometre bunlar devammi gönderiyor ben bunu artikel ort olarak frankfurt yaziyordu yazdim daha cevap gelmedi bu bir tirikmidir yorumlarinizi fikirlerinizi bekliyorum

bu adresemi postalamam lazim bunlarda devammi gönderiyorlar?

2. Sponsor Reklam
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    senin icin cevireyim:

üzülmene gerek yok, mali geri yollayabilirsin bu adrese;

M.B.B.logistics sp z o.o
    Schubert Straße 65
    15234 Frankfurt/oder Germany
    mal elimize gectigi an, paran gecikmeden geri verilecek..

not: satici cin degil.. ingiliz!
    Konu talo176 tarafından (17 Mart 2017 Saat 18:09 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Ayni sey benimde basimdan gecti aldigim mal bu http://www.ebay.de/itm/152444597903?...%3AMEBIDX%3AIT iki günde elime gecti sorun yok,yalniz cigazi bagladim bir türlü söylenen resim video aktarma hic bir sey yapamadim.
    Bende e bayda fal actim,bana ingilizce cevap geldi,tekrar dene filan ama nafile cigaz baglanti kuruyor istedigimi alamiyorum.Bana adam 5€ vereyim mal sende kalsin yaptirirsin diyo,kabul etmedim bana bu sefer 8€ vereyim diyor,e baya para ödiyecegini,yok efendim Gemi gümrük filan bahsediyor salliyor beni.

Ben tekrar yazdim ya yenisini gönderirsin yada parami verirsin dedim, üstelik artikel standort Frankfurt yaziyor,ben zaten bunun icin satin aldim,baktim adam ertesi gün parami geri göndermis.

Benim tahminim bunlar Almanyadan gönderiliyor ama irtibata gecen kisiler Cin'den yada baska ülkelerden oluyor,bende bilgi amacli yazdim.

PS:arkadaslar icinizde bundan kulanan varmi? dedigim gibi W Lan baglati ve Telefon baglaniyor baska bir sey yapamiyorum,ayriyetten app mi lazim,normalinda hemen baglandiktan sonra video oynatmasi lazim.
    Konu tr-22 tarafından (17 Mart 2017 Saat 19:18 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Tr 22 normalinde oluyor iki yil önce almistim denemistim oluyordu ama simdi unuttum nasil ayarlandigini yutubeye bir bak kesin ayarlarsin.

Yanliz tek negatif tarafi vfi ile tele baglaninca relefonlada internete gireceksen o zaman 3g kulaniyorsun yani evin vifisini kullanamiyorsun

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Bu dongle zaten onun için başka bie şeye yaramaz

Bu firmalar gümrüksüz sahalarda çalışıyorlar

Depolar FFM havaalınının bir köşesinde o yüzden Standort FFM yazıyor

ama ödemeler Çin üzeri yapılıyor
    Konu hOrOz tarafından (17 Mart 2017 Saat 20:47 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    Ceviri icin tesekkür ederim,
    yazan arkadaslarada tesekkürler
    ben burayi transport firmasi zannetmistim ben malin frankfurttan geldigini zannediyordum paketin zarfini atmamistim
    zaten burdan yani frankfurt/oder den geliyormus karisik isler büyük bir para deyil ama birsey aliyorsun karsindaki enayi gibi
    oynuyor uzatiyor
    yarin gönderiyorum bu adrese ebaydan mal almmaya calisacagim amazon daha garantili galiba

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Balla ben Ebay den alışverişi kestim sadece Amazon dan alıyorum

Bilhassa satıcının Amazon olmasına dikkat ediyorum yoksa diğer satıcılar aynı Ebay deki gibi

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Balla ben Ebay den alışverişi kestim sadece Amazon dan alıyorum

Bilhassa satıcının Amazon olmasına dikkat ediyorum yoksa diğer satıcılar aynı Ebay deki gibi
    horoz kardes amozon olmai nasil ayriliyor aciklarsan sevinirim bende ögrenmek istiyorum

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı Ankarali erko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    horoz kardes amozon olmai nasil ayriliyor aciklarsan sevinirim bende ögrenmek istiyorum
    mesela buradan direkt Amazonun satıcı olduğu anlaşlıyor

fakat satış yapan büyük firmalarla problem çıkmıyor

bazen Amazon firmalar adına satış ve Versand yapıyor onlarlada problem olmuyor çünkü direkt Amazonla muhatap oluyorsun

fakat küçük firmalarda bazen sıkıntı oluyor ama genellikle Amazon çözüyor

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Böyle tuzaklara düsmeyin bende bir kez Frankfurt tan gümrüksüz satis yapiyoruz denen yerden telefon aldim bozuk cikti aradim degisemeyiz tamir ederiz dediler adres bilgileri geldi Cin de, gönderdim birsürü posta parasi ödedim 2 ay sonra telefon geldi birde benden gümrük parasi aldilar, cakma telefon bana orijinalin fiyatini buldu, birdahami tövbeler olsun

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesela buradan direkt Amazonun satıcı olduğu anlaşlıyor

fakat satış yapan büyük firmalarla problem çıkmıyor

bazen Amazon firmalar adına satış ve Versand yapıyor onlarlada problem olmuyor çünkü direkt Amazonla muhatap oluyorsun

fakat küçük firmalarda bazen sıkıntı oluyor ama genellikle Amazon çözüyor
    Horoz kardes tesekkürler bunu kopyalayip bir tarafa yazdim bu bilgi icin tesekkürler
    bende ayrietten benim konuyu biraz arastirdim en üste konu actigim adres bilgisini googleye yazin orada baya bir bilgi cikiyor cin yada baska firmalar bu adresi
    üss olarak kullaniyor yani frankfurt yaziyor ama frankfurt oder cikiyor fark polanya sinirina yakin bir logistik firmasi aracilik yapiyor illagal satin aldiginiz adrees
    frakfurt yaziyor ama polanya firmasi adresi frankfurt /ODER DEN MALLAR GELIYOR yani yavsaklar bizi problem olunca kedinin fareyle oynadigi gibi oynuyorlar25000 mal satiyor
    500 problemli mal önemli deyil bana vermedigim bewertung icin tesekkür ediyorlar uzun lafin kisasi bewertunglari iyi degerlendirin 1 euroda olsa sizin paraniz bu yavsaklara kaptirmayin
    isteyen baksin

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tr 22 normalinde oluyor iki yil önce almistim denemistim oluyordu ama simdi unuttum nasil ayarlandigini yutubeye bir bak kesin ayarlarsin.

Yanliz tek negatif tarafi vfi ile tele baglaninca relefonlada internete gireceksen o zaman 3g kulaniyorsun yani evin vifisini kullanamiyorsun
    Cevabin icin tesekkürler,bunun kendi w lani var evdekine baglaniyor,telefonuda kendine bagliyor,normalinde baglantidan sonra hemen resim video göstermesi gerekiyormus,dedigim gibi bende bir türlü olmadi yada gercekten hatasi var.

Tecrübeli Üye Basbakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 50 teşekkür aldı
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabin icin tesekkürler,bunun kendi w lani var evdekine baglaniyor,telefonuda kendine bagliyor,normalinde baglantidan sonra hemen resim video göstermesi gerekiyormus,dedigim gibi bende bir türlü olmadi yada gercekten hatasi var.
    onurun dedigi gibi kendi Wlanini telefonun telefonun Wlanina baglaman gerekiyor yani rutere baglamacaksin

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Alıntı Basbakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onurun dedigi gibi kendi Wlanini telefonun telefonun Wlanina baglaman gerekiyor yani rutere baglamacaksin
    Simdi anladim sagol arkadasim,zamanim oldugunda dedigin gibi denerim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    sizlere tavsiyem ebay Plus üyeligidir. ödemeler ya payal üzeri yapabiliyorsunuz veya lastschrift.
    ürünü begenmezseniz geri gönderme posta parasi alinmiyor sizden ve cok cok daha Garantie.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    Arkadaslar,cumartesi günü postaneden mali geri göndermek icin gittim saticinin verdigi trancking numarasini ekledim kadin bunun parasini benim ödemem gerktigini söyledi yada onlarin bana barkod lu etiket göndermeleri gerktigini söyledi bende nalet olsun ben öderim dedim postaci bana bu adrese gönderiyorsan sigortali gönder aksi taktirde basin agrir dedi neyse uzun lafin kisasi bazi seyleri yasiyarak ögreniyoruz bu arada dhl üzeri takip ettim 12,36 teslim edilmis paket saticidan 12,40 da email gelmis piskin piskin
    sizinle tekrar is yapmayi isteriz diye daha bu vatandasa bevertung vermedim bir kac gün sonra verecegim.suna dikkat edin frankfurt-oder-hamburg-saticinin gonderme adresine bakin birde en altta satici adresine bakin bunlar belli logistik firmalarinda mallarini
    stoklayip merkez cinde yada ingilterede ama mallar almanyada sikinti su eger mal bozulursa gönderilen yere degil. cin,e firmaya göndermek zorundasiniz tamir icin posta ucretleri size yükleniyor mal ucuzzsa belki önemsenmez ama degerliyse basiniz agrir tamam
    bu sistem hizli gümrüksüz ama problemlerde sikintili.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)