Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2596 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sıla yolu için genellikle saat kaç gibi çıkmak mantıklı

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    279
    58 mesaja 76 teşekkür aldı

Sıla yolu için genellikle saat kaç gibi çıkmak mantıklı

Selam arkadaş lar
    Arabayla memleketine gidenler genellikle saat kaç gibi yola çıkmayı tercih ediyorsunuz
    Var mı kendinize göre bi taktik. Veya ne bileyim ben bulgar ı gece geçerim veya şu ülkeden mutlaka sabah geçerim diyen varmı

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Sana tavsiyem mutlaka Bulgarı gündüz geçmen ...

4. 2 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Sahsi fikrim. Cogu gece cikar, yada aksam dogru yollar bos diye. Ben sahsen buna karsiyim. Cogu derki, gece daha rahat falanda fistan. Hepsi dogru ama, bilmedikleri birsey var. Kaza yapma oraniniz katlanarak gündüze göre artiyor, cünkü insanin biyokimaysini öyle kurulmuski, gece yataga yatma uyku hormani saliniyor. Bagzilari derki, ben gececi calistigim icin alisik vücut. Bilimsel olarak buda yalan. Vücüdun biyokimyasini degistiremiyorsunuz.

Bence kahvaltiyi yapip, sabah dinlenmis sekilde cikmak en dogrusu.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (11 Nisan 2018 Saat 22:39 ) değiştirilmiştir.

6. 5 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Üye akhisar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    82
    19 mesaja 27 teşekkür aldı
    yaz sezonunda nezaman cikarsan cik stau a yane gümrük kuyruguna yakalaniyorsun bi sene gece ciktim 12 saat beklemekle gecti bi senedie gündüz ciktim 17 saat kuyrukta beklemekle gecti zamanim yane artik cikarsam keyfime göre cikiyorum ))

8. akhisar üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı arapkarizma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaş lar
    Arabayla memleketine gidenler genellikle saat kaç gibi yola çıkmayı tercih ediyorsunuz
    Var mı kendinize göre bi taktik. Veya ne bileyim ben bulgar ı gece geçerim veya şu ülkeden mutlaka sabah geçerim diyen varmı
    arapkarizma,izine nereden,hangi tarihde cikacaginiz önemli,Almanya'dan izine cikacaksaniz evden cikisiniz,hafta sonu ve günün erken saati olmasina dikkat edin,aksam saatlerinde otellerde yer bulmak daha kolay, otelde konaklamanizda sabah duşunuzu alip iyi bir sabah kahvaltisindan sonra,dinlenmis,zinde,dinamik yola koyulmak yol buyunca size zevk verir,Avusturya'dan sonra güzergahinizi belirlemeniz gerek,Macaristan veya slovakya güzergahi (ben iki devlet gecme yerine Macaristan'i tercih ediyorum) dinlenme yakit ikmali icin OWM,Shell gibi firmalari tercih ediniz,güvenli ve tuvaletleri temiz,alis veris ödemelerinizi kredi karti ile yapiniz suistimal olayi daha az ( bilakis ADAC kredi kartimi tercih edin) Sirbistan Niş sonrasi güzergahiniz Mekodanya,Yunanistan'sa,Yunanistan'a kadarki güzergahi gündüz tercih edin,Sirbistan kesimi yollar dar ve yol yapimi coktu (ben en son iki sene önce gectim) suan nasil bilmiyorum sanirim gecen arkadaslar bilgilendirir,Mekodonya 3 saatlik güzergah yakit ve dinlenmeniz icin en taninmis istasyon Luk,Yunanistan'da Shell istanyonlari cok yaygin ve temiz,insanlari sicak,samimi,yardim sever,güvenli ülke güzergah üzerinde Kavala kesinlikle konaklayin cok güzel sahil seridi.
    Niş sonrasi Bulgaristan arasi yaklasik 150KM.lik yol,yol calismasi yogun yolun bir kismi trafige acilmis cok dikkat edilmesi ve gündüzü tercih etmek gereken yer,polise,radara,yayalarin bile zor gectigi yerler,Bulgaristan girisi Sofya arasi yaklasik 60/70KM. gidis gelisli,kurallara dikkat etmeli,polise ve radara,Sofya girisinde dikkatli olmak gerek yeni yapilandi bazi yerlerde bize göre trafik isretleri yeterli degil,eski transit yol yapilmis otoban,Varna,Burgaz otobanindan yeni yol Kapikule'ye bagliyor yaklasik 115KM.Bulgaristan'i ister gece ister gündüz tercih edin,sıkıntılı yol simdi yok,Türkiye'de merkezi yerlere,büyük sehirlere yaklastiginizda otobanda sag seritleri takip edin sol seritdekilerden daha güvenli olursunuz daha fazla yol alirsiniz.

10. 2 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    26 mesaja 69 teşekkür aldı
    doğru zamanı güzel bir uykudan sonra yola cıkmak.

12. kancasis üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    yaw sayisiz sefer yola cikisim var

ALLAHIN her günü yola ciktim gecmis senelerde

Saat olarak inanin cikmadigim Saat kalmadi

ama Izin sezonunda hepsi BOS , sen ne yaparsan yap tutmuyor !!!!

evden cikarsin 50 km sonra stau olur 5 saat beklersin

isin allak bullak olur !!! Bulgari gündüz geceyem dersin gümrükte 6-7 saat beklersin

gecenin yarisi olur , ve buna benzer dünya kadar terslik

yola cikilacak en güzel gün saat kendi sahsimca YOK

en güzeli ne biliyormsuun usta , UYKUNU ALIPTA YOLA CIKMAK

sen sen ol uzun uzun uyu ve ondan sonra yola cik

uykun geldiginde yine uyu uyandiginda yola devam et

dikakt etmen gerekli tek Nokta UYKU

arabanin bakimini yaptiysan UYKUNUDA aldiysan

cek Besmeleni yik yoluna ....

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    7 defa gittim gün agarmadan belgrad da günes dogdugunda niste ögleden sonra kapikulede.dönüste saah 4 de kapikule 5:30 bulgar giris.hep bu sekilde.2100 km kapikuleye kadar.cikis saatim 12 ile 16 saatleri arasi.bu yol durumuna göre degisir tabi

15. erhan__79 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    279
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arapkarizma,izine nereden,hangi tarihde cikacaginiz önemli,Almanya'dan izine cikacaksaniz evden cikisiniz,hafta sonu ve günün erken saati olmasina dikkat edin,aksam saatlerinde otellerde yer bulmak daha kolay, otelde konaklamanizda sabah duşunuzu alip iyi bir sabah kahvaltisindan sonra,dinlenmis,zinde,dinamik yola koyulmak yol buyunca size zevk verir,Avusturya'dan sonra güzergahinizi belirlemeniz gerek,Macaristan veya slovakya güzergahi (ben iki devlet gecme yerine Macaristan'i tercih ediyorum) dinlenme yakit ikmali icin OWM,Shell gibi firmalari tercih ediniz,güvenli ve tuvaletleri temiz,alis veris ödemelerinizi kredi karti ile yapiniz suistimal olayi daha az ( bilakis ADAC kredi kartimi tercih edin) Sirbistan Niş sonrasi güzergahiniz Mekodanya,Yunanistan'sa,Yunanistan'a kadarki güzergahi gündüz tercih edin,Sirbistan kesimi yollar dar ve yol yapimi coktu (ben en son iki sene önce gectim) suan nasil bilmiyorum sanirim gecen arkadaslar bilgilendirir,Mekodonya 3 saatlik güzergah yakit ve dinlenmeniz icin en taninmis istasyon Luk,Yunanistan'da Shell istanyonlari cok yaygin ve temiz,insanlari sicak,samimi,yardim sever,güvenli ülke güzergah üzerinde Kavala kesinlikle konaklayin cok güzel sahil seridi.
    Niş sonrasi Bulgaristan arasi yaklasik 150KM.lik yol,yol calismasi yogun yolun bir kismi trafige acilmis cok dikkat edilmesi ve gündüzü tercih etmek gereken yer,polise,radara,yayalarin bile zor gectigi yerler,Bulgaristan girisi Sofya arasi yaklasik 60/70KM. gidis gelisli,kurallara dikkat etmeli,polise ve radara,Sofya girisinde dikkatli olmak gerek yeni yapilandi bazi yerlerde bize göre trafik isretleri yeterli degil,eski transit yol yapilmis otoban,Varna,Burgaz otobanindan yeni yol Kapikule'ye bagliyor yaklasik 115KM.Bulgaristan'i ister gece ister gündüz tercih edin,sıkıntılı yol simdi yok,Türkiye'de merkezi yerlere,büyük sehirlere yaklastiginizda otobanda sag seritleri takip edin sol seritdekilerden daha güvenli olursunuz daha fazla yol alirsiniz.
    Salzgitter den haziran 28 cikmayi düsünüyorum tschechien üzerinden

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    Alıntı arapkarizma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Salzgitter den haziran 28 cikmayi düsünüyorum tschechien üzerinden
    bende 28.06 hannoverden 16:00 gibi cikacagim

18. erhan__79 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    arkadasim kac kisiniz? cocuk varmi? salzgitter'den Türkiyenin neresine gideceksin?
    ben sabah yola cikarim, mümkün oldugu kadar erken, niye dersen, yolda sadece 1 gece gecirmek icin.
    ben sila yolunda otelde filan kalmam, sabah yola cikarsam,gece 12'ye dogru yolu yarilarim, muhtemelen sirbistan'da belgrad - nis arasinda olurum. OMW benzinligine arabayi cekerim, 3-4 saat uyurum, yola cikar, aksama dogru istanbul sultanahmete gelirim. burda bir otele gider, birkac gün kalirim,hem biraz dinlenir,hem istanbulu gezerim,ordan memlekete giderim.
    eger ögle sonu veya aksam yola cikarsan, iki gece yolda geciyor ve cok yorucu oluyor,hele cocuk varsa perisan oluyor.

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    79
    64 mesaja 84 teşekkür aldı
    2002-2015 hep ucakla gidip geldim son iki senedir gene araba ile gittim almanyadan pazar sabah yola cikip macaristanda rözske de hotelde kaliyorum dönüste cumatersi sabah yola cikip gene rözske geceliyorum nedenine gelince almanya-avusturya-macaristanda pazar günlerinde TIR lara yasak var yollar daha sakin oluyor

Ettiği Teşekkür
    279
    salzgitter dan nazilli ye gidiyorum iki oğlan var ellerinizden öper biri 18 biri 10 yaşında ama akbaba nin dediği mantıklı bir gece yolda geçirmek. Bende oğlanı okuldan alıp çıkayım diyorum 3.dersten sonra ya denk geliyor yani saat sabah 11 gibi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    511
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    hepinize selam ben hersene bulgardan gidiyorum her seferinde gece gectim gidis ve gelis hic bir sorun yasamadim yollar bitmis hep otoban olmus 2,5-3 saate ciktim tabiki gidecegin güne bagli.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Arkadaslar hickimseyi kiskandirmama adina ne ilk nede en son gittigimde hep ipsala ve no gumruk de bekleme..benim sansimami anlamadim gitti...
    Insaallah nazar degmezde...
    Genelde persembe aksama dogru cikis yaparim ve okul tatilinden bir hafta sonra..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    22 mesaja 25 teşekkür aldı
    webci Usta hangi eyaletden gidiyorsun.
    Benim 2015 ilk arabayla izine gidisim Ipsala üzerine oldu ve gümrükte gereksiz yere bizi beklettiler. Bulgar tarfindan gidersen yogunluga göre Kapikule, Pazarkule veya Hamzabeyli gümrük kapisi var.

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    selam herkese hayirli ylculuklar dilerim,Ben araba ile izine giderk iken genellik le Persembe sabahi Sabah namazi kilip yola cikarim,gece Saat 10 a Kadar yol alirim Nis de Bosporos otelde kalirim Sabah dusumu alir cikarim Cuma günü Edirnede Selimiyede Cuma namazini kilarim,Cigerimi yerim ardindan ver elini Istanbul.Bulgari genelde Sabah gecerim.Ama bazen sansin olacak .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Alıntı ffb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    webci Usta hangi eyaletden gidiyorsun.
    Benim 2015 ilk arabayla izine gidisim Ipsala üzerine oldu ve gümrükte gereksiz yere bizi beklettiler. Bulgar tarfindan gidersen yogunluga göre Kapikule, Pazarkule veya Hamzabeyli gümrük kapisi var.
    Usta benim router ohne navi;

wien-------vignete 25 avro
    budapest-----vignete 14 avro
    SRB------E75/E60/MO/RO/HIRVAT/M5
    SZEGED/BAJA---E75/M5
    BELGRAD--------E75/SRB
    RÖSZKA(Horgoš veya közút alternativ)
    NOVISAD------E75/A1
    BELGRAD/ZAGREB-----------E70(belgrad cik----BELGRAD sehirici----NIS---NIS_otoban devam)!!cikmassaniz transit veya bozuk yol gidersiniz..!!!
    Bie müddet sonra ayrilan yola yaklastiginizda ya sofya bulgar uzeri yada asagidan devam yunan/ipsala uzeri,,
    THESSALONIKI/skopje/KUMANOVA

KUMANOVA----------- (makedon)
    skopje/THESSALONIKI--(makedon)
    veles------------------(makedon)

THESSALONIKI/KAVALA-----A2/E90
    KOMOTINI----A2/E90 weiter ALEXANDROUPOLI
    TURKEY----A2/E90
    IPSALA

Üye
    Nereden
    Hamburg Civari
    Ettiği Teşekkür
    167
    24 mesaja 49 teşekkür aldı
    bende bu sene ilk defa arabayla gidecegim. 22-06-2018 saat 16:00h gibi yola cikacam.
    güzergah-Hamburg- Cek,Slovak,Macar,Sirp,Bulgar, 3 gün Istanbul sonra Ankara.-Türkiye
    Malum 24.06.2018 secim var. keske baska zaman yapsalardi tamda benim izinzamanima dekgeldi.
    24 dördünde istanbulda ola bilirsem acaba gezilecek yerler acik olurmu ,
    yoksa secimden dolayi kapali olurmu.kapali olursa direk Ankaraya gidecegim.
    secim zamani türkiyede istanbulda bulunan oldumu, müzeler felan acikmi secim günü acaba.
    birde nomal sartlarda hambur dan istanbula pazar sabahina varilirmi.oteli ona gere ayarliyacgimda.

simdiden cevaplariniz icin teskürler

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Kısmen tahminen kapalıdır. Herkesin oy hakkı olduğu için ve seçimin güvenliği için.

En iyisi İstanbul belediyesini ara sor.

29. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)