Öncelikle gecmis olsun diyorum ve sakin o parayi ödemeyin yoksa kisa araliklarla torrent ile gecmise dönük indirdiginiz ne varsa hepsi icin teker teker mektup yollayip para talep ediyorlar komsum bu tuzaga düstü ve zor kurtuldu 4 sene önce benim de basima geldi torrent ile film indiriyordum hersey hos güzeldi hizli bir sekilde iniyordu ama kimse ilk basta bunun bir tuzak oldugunu anlamiyor birgün buna cok benzeyen bir mektup geldi benden de 900 euro istiyorlardi ilk önce komsum ile konustum hemen avukata gidin dedi 300 euroya kurtuldum yaklasik 1 sene önce ilk gelen mektubun devami olan bir mektup daha gelmisti o mektubu avukata götürdüm tamam ben hallederim dedi simdilik rahatim ama ne torrente nede diger indirme sitelerine elimi sürmüyorum. Diyelimki mesela 3 ay icerisinde 30 tane film indirdiniz sizi izleyip internet saglayicinizi sorgulayip isim ve adresinizi buluyorlar mektup gönderiyorlar ve tuzaga düsmeniz icin onlari aramanizi veya mektup yollamanizi ya da para ödemenizi bekliyorlar zaten parayi ödeyince otomatikman suclu duruma düsüyorsunuz. Yani o hizli indirme siteleri ile birlikte calisiyorlar da denebilir cünkü bu yolla milyon dolarlar kazanmislar ve günümüz hukuk sisteminin fakirden alip zengine veren bir yapida olmasi onlarin cok isine yariyor neyse ucu kötü yerlere dogru uzanmadan tekrar gecmis olsun diyor ve vakit kaybetmeden avukata gidin diyorum. Saygilar...