Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2565 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: File sharing Ceza

Üye
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    123
    11 mesaja 35 teşekkür aldı
    slm,yukaridaki linkteki avukat Dr. Frank Zander güvenilebilr kisi mi sence Prens-66 tavsiye edermisin.

selamlar

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    21 mesaja 30 teşekkür aldı
    Slm arkadaslar,

bende konuya biraz aciklik getireyim. Bir arkadasin basina geldi ayni sirketden. Bizde söyle davrandik.

Egerki bu kisinin geliri iyi degilse, Amtsgericht den Beratungsschein aliyorsun ve Avukata gidiyorsun, Avukat senden sadece 10 Euro aliyor ve karsi tarafa yazi yaziyor. Karsi tarafa yazma mecburiyeti var, cünkü adamlar IP adresesinden herseyi protokollieren etmis ve IP adrese kime ait oldugunu Telefon sirketinden almis. Karsi taraf mahkemeye giderse kazanma ihtimali cok yüksek. Ben arkadasa Fachanwalt für Urheberrecht buldum ve ona gitti. Beratungsscheini oldugu icin 10 € ödedi. Avukat karsi tarafa yazdi ve en önemlisi, karsi tarafin Unterlassungserklärungu degil kendi bir tane hazirladigi Unterlassungserklärungu imzalatdi ve karsi tarafa yolladi. Egerki onlarinkini imzalarsak ve birdaha yakalarlarsa basin cok agrir dedi, ondan kendinin hazirladigini imzaladi ve yolladik. Ondan belli ses yok ve dava kapandi.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Arkadaslar, ben eger film izleyecek olursam filmi indirmeden direk olarak izliyorum. Bunun bir sakincasi varmi acaba? Sonra bizim de basimiz agrimasin bu konuda?

Tecrübeli Üye giresun_28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    1881-1938
    Ettiği Teşekkür
    399
    173 mesaja 445 teşekkür aldı
    Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, ben eger film izleyecek olursam filmi indirmeden direk olarak izliyorum. Bunun bir sakincasi varmi acaba? Sonra bizim de basimiz agrimasin bu konuda?
    Eğer sadece izliyorsan o zaman sakıncası yok.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 12 teşekkür aldı
    Öncelikle gecmis olsun diyorum ve sakin o parayi ödemeyin yoksa kisa araliklarla torrent ile gecmise dönük indirdiginiz ne varsa hepsi icin teker teker mektup yollayip para talep ediyorlar komsum bu tuzaga düstü ve zor kurtuldu 4 sene önce benim de basima geldi torrent ile film indiriyordum hersey hos güzeldi hizli bir sekilde iniyordu ama kimse ilk basta bunun bir tuzak oldugunu anlamiyor birgün buna cok benzeyen bir mektup geldi benden de 900 euro istiyorlardi ilk önce komsum ile konustum hemen avukata gidin dedi 300 euroya kurtuldum yaklasik 1 sene önce ilk gelen mektubun devami olan bir mektup daha gelmisti o mektubu avukata götürdüm tamam ben hallederim dedi simdilik rahatim ama ne torrente nede diger indirme sitelerine elimi sürmüyorum. Diyelimki mesela 3 ay icerisinde 30 tane film indirdiniz sizi izleyip internet saglayicinizi sorgulayip isim ve adresinizi buluyorlar mektup gönderiyorlar ve tuzaga düsmeniz icin onlari aramanizi veya mektup yollamanizi ya da para ödemenizi bekliyorlar zaten parayi ödeyince otomatikman suclu duruma düsüyorsunuz. Yani o hizli indirme siteleri ile birlikte calisiyorlar da denebilir cünkü bu yolla milyon dolarlar kazanmislar ve günümüz hukuk sisteminin fakirden alip zengine veren bir yapida olmasi onlarin cok isine yariyor neyse ucu kötü yerlere dogru uzanmadan tekrar gecmis olsun diyor ve vakit kaybetmeden avukata gidin diyorum. Saygilar...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    59 mesaja 99 teşekkür aldı
    Ya arkadaşlar bende amazonstick üzeri sinema filmleri bakıyorum buda yasakmı stick direk Tv ye bağlı filmler internet üzeri bakıyorum o kadarda anlamam bir arkadaş amazonsticke kodi yükledi ve buradan film bakabilirsin dedi.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    41
    42 mesaja 57 teşekkür aldı
    Cok korkup panik yapiyorsunuz mektuba cevap vermezseniz hic bir halt edemezler, eger cevap verirseniz kabullenmis olursunuz ki buda pazarlik yolunu acar. Yukarda yazdigim gibi benden 4 sene kadar istediler her Ay bir mektup en sonunda 150€ öde kapatalim dediler baktilar olmuyor bir seneye yakin mektup ne yok. Siz bilirsiniz Gelen mektupda ip, adres, isim görünce korkuyorsunuz hic CEVAP VERMEYIN.
    Eski bir söz vardir; Kim hekim, basindan gecen Hekim.

Selamlar
    Konu Bancek tarafından (14 Mayıs 2017 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    210
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı Bancek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avukata giderseniz hic bir Avukat davayi almam demez para kazanacak ve Avukata da giderseniz ödemeye hazir olun basina gelmis biri olarak yaziyorum parasi cok olan istedigi yere gidebilir.
    Arkadasim basima geldi diyorsun biraz aciklar misin nasil davrandin gelismeler nasil oldu nasil kapandi ? bilgilendirsen bizleri lütfen

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    41
    42 mesaja 57 teşekkür aldı
    Yukarda yazdim hic cevap vermeyeceksiniz, bende yaklasik 20 tane mektup var imkan olsa da sizede gösterebilsem. Yalniz sunu unutmayin eger cevap verirseniz kanunlar karsisinda bu eylemde bulunmus ve cikar yol ariyor sayiliyorsinuz buda yüzde elli kabul etmis oluyorsunuz sayet cevap vermezseniz hic bir sey olmaz.
    Yinede siz bilirsiniz.

11. Bancek üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)