Merhaba saygıdeğer arkadaşlar.
Hikaye uzun aslında da ,ben size kısa olarak anlatayım daha doğrusu sorayım.
Sizden ricam Almanyada tekrar yaşayabilmek için bir yolun olup olmadığı, varsa eğer neler yapmam gerektiği hakkında bir bilginiz varsa beni bu konuda aydınlatabilir veya bir yol gösterebilirmisiniz.

Burasıda uzun versiyonu.
1984 de kesin dönüş yaptık.Oturma ve çalışma haklarımızı kaybettik ( Babamız ben 25 yıldır gurbetlik ve vatan özlemi çekiyorum , bari çocuklarım çekmesin bu çileyi deyip bizler daha küçükken bu kararı almış ) O senedir hepnizin her yıl gelmek için can attığı öz vatanınızdan biz ise ayrılmayı bile düşünüyoruz.
Bunu üzülerek söylüyorum.3 çocuk babasıyım (10, 6 yaşında ve daha 2 aylık).
Almanyada doğup büyüdüğümüz için almanca biliyoruz. Burada üniversiteyi de bitirdiktim, Almanca öğretmenliği mezunuyum aynı zamanda kokartlı Almanca rehberiyim. Son 14 yılımı pek çoğunuzun da bildiğini ve hatta bilet alıp uçtuğu Sunexpress Havayollarında kabin memuru olarak görev yaptım.Sonra havacılıktan ayrıldım. Almanca bilen olarak tabiki Antalya da yaşıyorum (Çünkü ancak burada iş bulabiliyorum). Tüm bu gelişmelerden ve Türkiyedeki eğitim sistemimiz yüzünden artık çocuklarımızın Türkiyede mutlu bir geleceği olmayacağına karar verdik. Bunu son 34 yılını burada yaşamış bir arkadaşınız olarak söylüyorum ve de gurbette yaşamanın ne kadar zor olduğunu bilerek söylüyorum.

Sizden ricam Almanyada tekrar yaşayabilmek için bir yolun olup olmadığı, varsa eğer neler yapmam gerektiği hakkında bir bilginiz varsa beni bu konuda aydınlatabilir veya bir yol gösterebilirmisiniz.

Hepinize saygı ve selamlarımla

Coşkun.