Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2563 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ev icin kredi alabilirmiyim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    190
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

ev icin kredi alabilirmiyim

arkadaslar 272000 euroya iki katli ev buldum 1200 metre kare arsasi toplam 180 metrekare oturma alani 1974 yapimi 2 garaji olan sakin bir mahallede ..yaklasik 20000 euro nakitim var bunun yaninda 19 senelik 20000 euro degerinde ayrica is yerinden 10000 euro degerinde spar vetragim var banka 50000 nakit getirmeden masaya oturamayiz diyo aylik 1500 euro oglumla beraber taksit ödeme imkanimiz var ne dersiniz ne yapmami tavsiye edersiniz

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    ev yapana,yuva kurana Allah yardim edermis,Allah yardimcin olsun,hayirlisi neyse olur insallah.
    kredi icin ya internet bankalarina, diba gibi, yada direk bankalara gideceksin.
    ben yerinde olsam cok bankadan angebot alirdim,bulundugun yerde hangi bankalar varsa git,bir angebot al, hangisi iyi bakarsin..

4. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    113 mesaja 286 teşekkür aldı
    Alıntı sansli67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 272000 euroya iki katli ev buldum 1200 metre kare arsasi toplam 180 metrekare oturma alani 1974 yapimi 2 garaji olan sakin bir mahallede ..yaklasik 20000 euro nakitim var bunun yaninda 19 senelik 20000 euro degerinde ayrica is yerinden 10000 euro degerinde spar vetragim var banka 50000 nakit getirmeden masaya oturamayiz diyo aylik 1500 euro oglumla beraber taksit ödeme imkanimiz var ne dersiniz ne yapmami tavsiye edersiniz
    Bankalar genelde risikoya girmemek icin evin degerinin (kredinin) % 60 (Beleihungswert) borc olarak veriyor. Kredi degeri %60 - % 80 - % 100 (Beleihungswert) yükseldikce ödeyecegin faiz oranida yükselir. Sana krediyi saglayacak olan bankada 100 % degerden vermek istemediginden dolayi o parayi istiyor.
    Krediyi tek bankaya sorma baska bankalardan da teklif almaya bak.
    ücret karsiligi almadan calisan Finanzberater Dr.Klein veya Interhyp yakininda varsa onlara danismani tavsiye dereim.

6. feza üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    156
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Selam Arkadas ,
    ben ikinci asamadayim , ev almistim ve simdi 8 yil gecti aradan , ve simdi kredinin devami icin yeni bir anlasma gerek , kendi bankam bana yamukluk yapip , sanki tek onlara muhtacim , is arkadasim önerini kulandim ve https://www.huettig-rompf.de/ bunlara gittim , her ilde bir subeleri var , 200 bankadan senin icin en uygunu bulup anlasmayi sagliyor , kendi bankam bana önerdi faiz 2,2% , ve bu Finazvermittler bana buldugu 1,57% .

8. 2 kişi tuncay040 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    11
    1 mesaja 6 teşekkür aldı
    Selam Arkadas,

Postbank yada DSL bank dan Termin yapmani tavsiye edebilirim suanki 15 Senelik Faiz oranlari cok iyi. Simdiki Faiz durumunda Kesinlikle 10 Senelik anlasma yapma.

Isterseniz ben size yardimci olabiirim Postbank DSL Bank da Gebietsleiter olarak calisyorum. Özel Mesay atabilirisin.
    Iyi Aksamlar

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    cogu banka kasik ile verir kepce ile geri ister dikkat edin... Postbank veya Targobank gibi komik bankalardan uzak durun.

11. akilsiz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    190
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    arkadaslar tavsiyeleriniz icin tesekkürler ama banka bizi atlatip evi baskasina reserve etmis o almazsa sirada sen varsin diyor su anda beklemedeyiz

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Arkadaslar konu acmak istemedigim icin buraya yaziyorum.
    Nordrhein-Westfalen Syletindeyim Sparkassedeyim bauvertrag var allah kismet ederse ev alacagim (ev arayisindayim ) mehrfamilienhaus dusunuyorum hangi banka iyi yada faiz orani dusuk ve kac yil vade etmeliyim dikkat etmem gereken konu yada hassasiyet varmi ne kadar onden para vermeliyim detayli bilgi verecek olan arkadas varsa yardimci olursa sevinirim simdiden cok tesekkur ederim..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    113 mesaja 286 teşekkür aldı
    Alıntı Hakki27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar konu acmak istemedigim icin buraya yaziyorum.
    Nordrhein-Westfalen Syletindeyim Sparkassedeyim bauvertrag var allah kismet ederse ev alacagim (ev arayisindayim ) mehrfamilienhaus dusunuyorum hangi banka iyi yada faiz orani dusuk ve kac yil vade etmeliyim dikkat etmem gereken konu yada hassasiyet varmi ne kadar onden para vermeliyim detayli bilgi verecek olan arkadas varsa yardimci olursa sevinirim simdiden cok tesekkur ederim..
    kredi icin mümkün oldugu kadar fazla bankalara teklif götürmek gerekir malum kurumlara göre faizler degisiyor.
    tüketiciden ücret almadan calisan Dr. Klein veya Interhyp finanzberater yakininda varsa onlarada teklif götürmeni tavsiye ederim.
    Faiz oranini etkileyen en cok etkenler vade ve nakit.
    vade 8, 10, 12, 15, 20 yil... uzadikca ve Beleihungswert (teminat degeri) > 60 %, 80 % ve 100% yükseldikce faiz orani yükselir.
    elde bulunan nakite ihtiyac olmadiginda borc ödemek icin sözlesmeye Sondertilgung seceneginide eklemek gerekir.
    faizler düsük oldugu icin vadeyi uzun yapmaniz, önden pesin fazla verirseniz teminat degerini düsürürsünüz, teminat degeri düsdükce faiz oranida düser.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Tsk ederim bilgi icin zaten bankalardan almasina alacagim angebotlsri bakalim hayirlisi diyelim

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Bankalar biraz sistemi degistirdiler yanliz elindeki pesin para ve aylik gelirin göz önünde bulunduruluyor mal varligin örnegin
    Bir dayren var bunu hic bir sekilde göz önüne almiyorlar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    bankalara birbirlerininn angebotunu gösterirsen baya indirim yapiyorpalr.
    a bankasindan yuzde 2 dedi git digerine ona bak bunlar 2 verdi siz ne veiyorsunuz dekagidi göster.hemen tepki verip 2 nin altinda angebot verirler sana.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    22
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadasim Allah yardimcin olsun insallah alirsin.
    Sana Tavsiyem 20.000€ u 35.000€ yada 40.000€ cikar.Bir günlükte olsa ailenden rica et birgünlük te degil
    5 dkk lik Bankaya yatir konto aufzug cek insanlarin parasini geri ver.Bana arkadaslardan öyle yaptim.20.000€
    aldim 5 dkk sonra geri verdim konto aufzug u verdim finanzberatere simdilik faiz oranlari % 1.20 ile % 1,50
    arasinda ben 350.000 € aldim 100.000 eigene geld gösterdim.Ben bekar oldugum icin yanliz calistigim icin %1,50 aldim.
    bilgilerini yolla bana senin icin sorarim,
    Ayligin
    ne kadar zaman calisiyorsun
    borcun varmi (hepsini görüyorlar kactane kredin varsa hatta kredi kartlarini bile görüyorlar)
    Kac kisiniz
    Eve giren toplam maas ve cocuk paralari
    ben daha yeni aldim 15 gün icinde bitti% 1,50 eger calisan esim olsaydi ikinci bir kefil osaydi % 1,20 ye alirdim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    22
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Finanzberaterlere gidin kredi icin onlar para almiyor bu is icin. Bankadan aliyorlar komüsyonlarini.
    Banka olarak
    commerzbank ve IngDiba cok ucuz kredi veriyor. Internetten hesaplattirin.
    DR.Klein ve InterHyp bu bankalardan anlasma yapiyor daha cok.

Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    Burada bazi arkadaslarin da dedigi gibi Finanzberatere gitmek en dogrusu. Finanzberater alinacak kredinin süresini, Kaufpreis yüksekse, kac banka ile anlasma yapilacagini vb. aklina gelmeyen cesitli hesaplar yapar. Borcunu daha kisa zamanda ödersin.

Banka ise kendi cikarina göre is yapar, kredinin süresini gereksiz de olsa daha da uzatir, aldanirsin.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Was los yunga man

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Was los junga man

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Alıntı sansli67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben isin finansiyel tarafini konusmayacagimda oglun tek oglun degilde baska cocuklarinda arsa aralarinda mal kavgasi yapacaklarini gözönünde bulundur...kredi beitraglarini ödeyen ogluna ödemeyen cocuklarinda üzerine üsüsmeye eltenecektir...unutmayalim türk sek nekadarda iyi olursak olalim mal kavgasiz türk ailesi asla ve kata yok olmadida ..alabiliyorsan tek basina al cocuklari karistirma

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,615 mesaja 3,317 teşekkür aldı
    Bana kalirsa önce ev pahali..
    Ayrica 1200 metrekare alan beya buyuk ve daire basi 200 avro metrekare olsa diger daireyi de iki katli diyelim ve 220 euro metrekare olsa 100% bodenrichtwert den dünyanin vergisi..
    Ayrica banka 50.000 olmadan masaya oturmazmis..sacmalik..yani gunumuz zammini yapistirmis..ayrica senin suanki mali varliklarina coktan cökmüs..seni yamultmaya calisiyor..
    Bunun disinda 1500 avro kredi aylik yüksek..
    Bauvertrag olacakmi
    Kredi kac faiz
    Bunlarda hesapla..
    Bu devirde akil kari degil..
    Konu webci tarafından (04 Temmuz 2022 Saat 16:00 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Arkadaslar konu 2017'de acilmis.
    Belki konuyu acan arkadas Evin parasinin ceyregini ödemistir bile.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)